Laika ziņas
Šodien
Apmācies

VM: Latvija segs izdevumus par Lielbritānijā saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem līdz Brexit

Latvija no valsts budžeta apmaksās tos veselības aprūpes pakalpojumus, kurus Latvijas valsts piederīgie Lielbritānijā būs saņēmuši līdz dienai, kad Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības (ES) jeb Brexit, paredz otrdien valdības sēdē apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, lai Nacionālajam veselības dienestam (NVD) būtu tiesības šos rēķinus apmaksāt brīdī, kad NVD tos saņems, vēst Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Latvijas valsts piederīgie var saņemt veselības aprūpes pakalpojumus arī citās ES dalībvalstīs, Eiropas Ekonomikas zonas valstīs un Šveicē. Piemēram, esot ceļojumā vai īslaicīgi uzturoties kādā citā ES dalībvalstī un uzrādot Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), persona var saņemt nepieciešamo vai neatliekamo medicīnisko palīdzību tādā pašā apmērā, kā tas tiktu nodrošināts tās valsts iedzīvotājiem. Rēķinu šajā gadījumā apmaksā Latvija. Tāpat pēc līdzīga principa cilvēki var saņemt ārvalstīs plānveida ārstēšanu, iesniedzot speciālu veidlapu.

Šī kārtība attiecas arī uz Lielbritānijā saņemtiem veselības aprūpes pakalpojumiem, taču līdz ar dienu, kad Lielbritānijas izstāsies no ES, situācija mainīsies. Lielbritānijai kļūstot par trešo valsti, tur saņemtos veselības aprūpes pakalpojumus Latvija no valsts budžeta vairs nevarētu apmaksāt.

Tāpēc, lai Latvijā apdrošinātai personai valsts varētu apmaksāt rēķinu par Lielbritānijā saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, nepieciešams veikt grozījumus noteikumos. NVD būs tiesības apmaksāt tos Lielbritānijā sniegtos veselības aprūpes pakalpojumus, kuri saņemti vai kuru saņemšana uzsākta līdz dienai, kad Lielbritānija izstāsies no ES. Jāņem vērā, ka NVD informāciju par Lielbritānijā saņemtajiem pakalpojumiem var saņemt pat gadu pēc veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanas – tātad arī pēc tam, kad Lielbritānija var būt izstājusies no ES.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies Rīgas domes kaķis Muris(24)

Mūžībā devies viens no Rīgas domes kaķiem - Muris, sociālajā vietnē Facebook paziņojis bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas