Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

VM plāno vienkāršot māsu profesijas apgūšanu

Veselības ministrija (VM) plāno atvieglot medicīnas māsu profesijas specializācijas iegūšanu, kas tiekot darīts, lai "sekmētu māsas profesijas attīstību un nodrošinātu lielāku māsas mobilitāti darba tirgū", paredz Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie noteikumu grozījumi.

Kā aģentūru LETA informēja VM Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Undīne Šulca, pērn Ministru kabinetā tika izskatīts konceptuālais ziņojums par māsu profesijas turpmāko attīstību, kas nodrošinātu, ka māsa varēs patstāvīgāk veikt pacienta visaptverošu aprūpi. Lai realizētu ziņojumā noteiktās rīcības, nākamais solis ir veikt nepieciešamos grozījumus attiecīgajā normatīvajā regulējumā.

Patlaban māsām pēc koledžas beigšanas nepieciešams turpināt studijas augstskolā, lai iegūtu kādu no pamatspecialistātēm, kas radot būtisku slogu. Kā apgalvo VM, šobrīd sarežģīts un neelastīgs esot arī pārkvalifikācijas process, kas neveicina māsas uzsākt un turpināt profesionālo darbību veselības nozarē.

Līdz ar to esot nepieciešams uzlabot gan izglītības iegūšanas procesu, gan māsas mobilitāti profesijā.

Tādēļ noteikumu grozījumu mērķis ir paplašināt māsu kompetenci un nodrošinātu lielākas darba iespējas, kā arī vienkāršot māsas profesijas specializāciju iegūšanu.

Šiem grozījumiem stājoties spējā, paredzēts novērst divpakāpju izglītības sistēmu māsas kvalifikācijas iegūšanai.

Tāpat ar grozījumiem tiks noteiktas prasības, kas nepieciešamas, lai veiktu ārstniecisko darbību, un teorētiskās zināšanas, kā arī praktiskās iemaņas, kas nepieciešamas māsas profesionālajā darbībā.

Plānots, ka noteikumi stāsies spēkā 2022.gada 1.janvārī, bet pirms tam tie vēl ir jāapstiprina valdībai.

Top komentāri

M
M
- Kas jāzina laborantam? - Viss. - Kas jazina māsiņai? - Gandrīz tas pats, kas laborantam. - Kas jāzina ģimenes ārstam? - Kur ir māsiņa.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

VM: Covid-19 ierobežojumi nav devuši gaidīto efektu(7)

Pirms aptuveni nedēļas Covid-19 izplatības kontrolēšanai ieviestie ierobežojumi nav devuši gaidīto efektu un slimības izplatība turpina strauji pieaugt, norādīts Veselības ministrijas (VM) uz šodie...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas