Laika ziņas
Šodien
Apmācies

VMD: Latvijā šogad atjaunoti 22 400 hektāru meža

Latvijā šogad līdz šim atjaunoti kopumā 22 400 hektāru meža, liecina Valsts meža dienesta (VMD) publiskotā informācija.

Tostarp valsts meži atjaunoti 11 100 hektāru platībā, bet pārējie mežu īpašnieki atjaunojuši mežus 11 300 hektāru platībā. Sējot un stādot, meži Latvijā šogad atjaunoti kopumā 12 000 hektāru platībā, tostarp valsts mežos, sējot vai stādot, atjaunoti 9600 hektāru, bet pārējo īpašnieku mežos - 2400 hektāru.

Pēc VMD datiem, meži Latvijā pamatā tiek atjaunoti ar priedi, egli, bērzu, apsi un baltalksni. 

Šogad ar skuju kokiem atjaunoti kopumā 11 300 hektāru mežu, tostarp ar egli - 5700 hektāru, bet ar priedi - 5600 hektāru. Savukārt ar lapu kokiem šogad atjaunoti kopumā 11 100 hektāru meža, tostarp ar bērzu atjaunots mežs 4800 hektāru platībā, ar apsi - 2700 hektāru platībā, bet ar baltalksni - 2700 hektāru platībā.

VMD norāda, ka ik gadus Latvijā kopumā tiek atjaunoti apmēram 40 000 hektāru meža. "Meža atjaunošanas apmēri pēdējo gadu laikā ir stabili un optimāli, atjaunotās meža platības ir praktiski vienādas ar gadā vienlaidus nocirstajām meža platībām," atzīmē VMD pārstāvji

Vienlaikus dienestā skaidro, ka koku sugas, kuras visvairāk izmanto meža atjaunošanā valsts mežos un kuras tiek izmantotas pārējo īpašnieku mežos, ir atšķirīgas. Valsts meži pārsvarā tiek atjaunoti ar skuju kokiem, savukārt pārējo īpašnieku mežos tradicionālāka ir dabiskā atjaunošana ar lapu kokiem.

Tikmēr ikgadējie jaunaudžu kopšanas apmēri kopum Latvijā pārsniedz 60 000 hektāru gadā, tostarp, pateicoties atbalsta programmai, privāto īpašnieku mežos jaunaudžu kopšanas apmēri ir gandrīz vienādi ar valsts mežos koptajiem apmēriem.

Pēc VMD datiem, šogad līdz šim ir koptas jaunaudzes 16 200 hektāru platībā, tostarp valsts mežā 8000 hektāru platībā, bet pārējos mežos - 8200 hektāru platībā.

Dienestā atzīmē, ka vasaras otrā puse ir vispiemērotākais laiks jaunaudžu kopšanai, jo tad netiek traucēta putnu ligzdošana un dzīvnieku vairošanās, kā arī nocirsto koku un krūmu atvases neataug strauji.

VMD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par meža politikas realizāciju visā Latvijas teritorijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu un realizē atbalsta programmas ilgtspējīgas mežsaimniecības nodrošināšanai.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas