Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Meži

LVM: Meža nozarei šis gads varētu būt grūts

Meža nozarei šis gads varētu būt grūts apaļkokmateriālu cenu krituma dēļ, aģentūrai LETA prognozēja valsts mežu apsaimniekotāja Latvijas Valsts mežu (LVM) Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Latvijā mežu atjaunošanu apgrūtina dzīvnieku postījumi

Meža īpašniekus Latvijā negatīvi ietekmē dzīvnieku postījumi, jo to dēļ ir sarežģīti atjaunot mežu mākslīgā ceļā, sējot vai stādot, aģentūrai LETA atzina Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMĪB) izpilddirektore Aiga Grasmane.

Latvijas Meža dienas pulcē vairāk nekā 12 000 meža draugu

Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē jaunākajā daļā Kurbada zeme aizvadīts līdz šim Baltijā lielākais meža nozares pasākums – Latvijas Meža dienas. Divu dienu svētkus apmeklēja vairāk nekā 12 000 bērnu, jauniešu un pieaugušo no visas Latvijas.

Meža stādīšana pavasarī

Mežam ir nozīmīga loma negatīvo klimata pārmaiņu aizkavēšanā, piesaistot siltumnīcefekta gāzu izmešus un izdalot skābekli. Aprīlī Eiropas Parlaments pieņēma likumu, kas Eiropas Savienības valstīm līdz 2030. gadam prasa pilnībā atjaunot izcirstos mežus, lai uzlabotu izmešu absorbēšanu. Latvijas Meža likums to paredz jau patlaban, un tieši šomēnes norit aktīvākā mežu atjaunošana un stādīšana, norāda a/s Latvijas valsts meži vecākais meža eksperts Kaspars Riže.

Pērn Latvijā izcirta par nepilnu miljonu kubikmetru vairāk koksnes nekā gadu iepriekš

Pagājušajā gadā Latvijā nocirsti 11,44 miljoni kubikmetru koksnes, kas ir par 0,88 miljoniem kubikmetru vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts meža dienesta (VMD) informācija. VMD ģenerāldirektora vietnieks Normunds Jurkāns aģentūrai LETA norādīja, ka pērn izcirstās koksnes apmērs ir pieaudzis salīdzinājumā ar 2016. gadu saistībā ar augstākām kokmateriālu cenām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide