Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -1 °C
Sniega pārslas
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

VVD: Grigeo Klaipeda notekūdeņi ilglaicīgi rada nelabvēlīgu efektu jūras videi Latvijā

Lietuvas kartona ražošanas uzņēmuma Grigeo Klaipeda Kuršu jomā nopludinātie notekūdeņi ilglaicīgi rada nelabvēlīgu efektu jūras videi arī Latvijā, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Dārta Šešo.

Šešo stāstīja, ka VVD, sazinoties ar Lietuvas Vides aizsardzības departamentu, kas ir atbildīgā iestāde par vides aizsardzības kontroli kaimiņvalstī, ir saņēmis operatīvo informāciju, ka nelikumīgi novadīto notekūdeņu piesārņojums vairākas reizes pārsniedz attīrītu notekūdeņu normu, taču piesārņojums nav kritisks.

 

Piesārņojums ir organisks, proti, slāpekļa un fosfora savienojumi, tajā nav toksisku vielu. Sabiedrībai un iedzīvotāju veselībai briesmas nedraud, bet ilglaicīgs, nelabvēlīgs efekts jūras videi pastāv, norādīja Šešo.

Šodien VVD saņēmis Lietuvas Vides aizsardzības departamenta oficiālo atbildi, kurā skaidrots, ka, sadarbojoties ar likumsargiem, Lietuvas Vides aizsardzības departamenta pārstāvji 7.janvāra naktī veica kopēju inspekciju un atklāja, ka notekūdeņi no Grigeo Klaipeda ražotnes tiek novadīti Kuršu jomā pilnībā vai daļēji neattīrīti.

7.janvārī uzņēmumam tika uzdots rīkojums pārtraukt vides piesārņošanu ar neattīrītiem notekūdeņiem. Uzņēmums pārtrauca neattīrītu notekūdeņu novadi un uzsāka to attīrīšanu caur Klaipēdas ūdens sistēmu. Klaipēdas apgabala prokuratūra sadarbībā ar Klaipēdas apriņķa policiju veic pirmstiesas izmeklēšanu par vides piesārņojumu. Saskaņā ar pirmstiesas izmeklēšanas provizoriskajiem datiem, reģistrētā piesārņojuma avots varētu būt akciju sabiedrības Grigeo Klaipeda ražotne. Pašlaik apsūdzības vēl nav izvirzītas. Klaipēdas apgabala prokuratūra pašlaik noskaidro neattīrīto notekūdeņu novadīšanas ilgumu, apjomu un konkrētās ūdenī nonākušās vielas, teikts Lietuvas vides aizsardzības departamenta oficiālajā atbildē. 

LETA jau ziņoja, ka Grigeo prezidents un lielākais akcionārs Gintauts Pangonis izteicies, ka notekūdeņi no Klaipēdas uzņēmuma varētu būt nonākuši jomā tehniska bojājuma dēļ, nevis apzinātas ļaunprātības rezultātā, savukārt Lietuvas vides ministrs Ķēstutis Mažeika viņa teikto nosaucis par ciniskiem meliem un norādījis, ka saskaņā ar provizorisku informāciju kopējais kaitējums, ko radījuši Grigeo Klaipeda noplūdinātie neattīrītie notekūdeņi, varētu sasniegt 60 miljonus eiro. 

Trešdien kartona ražošanas uzņēmuma pārstāvji informēja vides aizsardzības speciālistus, ka neattīrītu notekūdeņu iepludināšana Kuršu jomā pārtraukta.

 

Top komentāri

Jezupas Vienolis
J
Lietuvieši notekūdeņus gluži kā padomju laikā attīra atšķaidot ar tīru ūdeni. Tā rezultātā piesārņojuma koncentrācija samazinās, bet nemazinās pats piesārņojuma daudzums.
mjā
m
Ko tik Lietuva Latvijai nav devusi... Mažeiķu naftas rūpnīca pie Latvijas robežas. Akmenes cementa rūpnīca pie Latvijas robežas. Agrāk bija Ignalinas AES pie Latvijas robežas. Radioaktīvo atkritumu glabātava pie Latvijas robežas. Būtiņģes naftas pārkraušanas terminālis pie Latvijas robežas. Un vēl sūdi no Kuršu kāpām nāk.
nu gan
n
Jūras videi???Kāpēc tiek noklusēts par kara laikā noslīcinātajiem ķīmiskajiem atkritumiem,kur mucas jau sāk izšķīst!Par to jau Latvija tika sen brīdināta,bet valdībai tas pie pakaļas!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas