Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Pfizer un BioNTech pieteikušas savu Covid-19 vakcīnu apstiprināšanai ES

ASV farmācijas gigants Pfizer un Vācijas kompānija BioNTech pirmdien iesniegušas pieteikumu to izstrādātās Covid-19 vakcīnas nosacītai apstiprināšanai Eiropas Zāļu aģentūrā, otrdien paziņojušas kompānijas.

Eiropas Zāļu aģentūra paziņoja, ka 29.decembrī sasauks sapulci, lai izlemtu, vai ir pietiekami daudz datu par Pfizer un BioNTech izstrādātās Covid-19 vakcīnas drošību un efektivitāti.

Aģentūra arī pavēstīja, ka jau 12.janvārī varētu pieņemt lēmumu, vai apstiprināt ASV farmācijas kompānijas Moderna izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu.

Pfizer un BioNTech cer, ka to izstrādātā vakcīna pret jauno koronavīrusu būs pieejama Eiropā jau līdz gada beigām.

Kompānijas paziņoja, ka Eiropas Zāļu aģentūra apstiprinājusi, ka pirmdien iesniegtais pieteikums ir saņemts.

Covid-19 vakcīnas izstrādē Pfizer un BioNTech ir līdzīgās pozīcijās ar ASV farmācijas kompāniju Moderna, kas pirmdien lūdza ASV Pārtikas un zāļu pārvaldi (FDA) atļaut ārkārtas gadījumos jau tagad izmantot tās izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu un iesniedza pieteikumu vakcīnas nosacītai apstiprināšanai Eiropas Zāļu aģentūrā.

Arī Pfizer un BioNTech ir lūgušas FDA atļaut to izstrādāto Covid-19 vakcīnu.

Pfizer vadītājs Alberts Burla sacīja, ka pieteikuma iesniegšana Eiropas Zāļu aģentūrā ir vēl viens būtisks pagrieziena punkts centienos atrisināt krīzi, ko radījusi pandēmija.

Pfizer un BioNTech Covid-19 vakcīna klīniskajos izmēģinājumos bijusi 95% efektīva, savukārt Moderna izstrādātā Covid-19 vakcīna klīniskajos izmēģinājumos bijusi 94,5% efektīva.

Eiropas Zāļu aģentūra paziņoja, ka jau sākusi izvērtēšanas procesu Moderna izstrādātajai Covid-19 vakcīnai, balstoties uz laboratorijas datiem, ko iepriekš iesniegusi Moderna, un tagad izvērtēs datus par to, cik labi šī vakcīna izraisa imunitāti, un vai tā ir pietiekami droša plašai izmantošanai Eiropā.

Aģentūra paziņoja, ka gadījumā, ja būs pietiekami daudz datu, lai izdarītu secinājumus par kvalitāti, drošību un efektivitāti, Moderna vakcīnu varētu apstiprināt jau sanāksmē, kas plānota 12.janvārī.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits