Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Reuters: AstraZeneca otrajā ceturksnī ES piegādās mazāk nekā 50% no solītajām Covid-19 vakcīnas devām

Uzņēmums AstraZeneca, domājams, piegādās mazāk nekā 50% no Covid-19 vakcīnas devām, ko saskaņā ar līgumu solījis piegādāt Eiropas Savienībai (ES) otrajā ceturksnī, otrdien ziņu aģentūrai Reuters atklājusi kāda ES amatpersona.

Gaidāmais iztrūkums, par kuru iepriekš nebija ziņots, nāk pēc liela samazinājuma vakcīnu devu piegādēs pirmajā ceturksnī un var apgrūtināt Eiropas Komisiju (EK) sasniegt savu mērķi līdz vasaras beigām vakcinēt pret jauno koronavīrusu 70% no pieaugušajiem ES.

ES amatpersona, kas iesaistīta sarunās ar AstraZeneca, sacīja, ka uzņēmums darījis zināmu, ka otrajā ceturksnī piegādās mazāk nekā 90 miljonus devu.

Saskaņā ar AstraZeneca un ES līgumu uzņēmums apņēmies piegādāt ES otrajā ceturksnī 180 miljonus devu.

"Tā kā mēs neticami smagi strādājam, lai palielinātu mūsu ES piegādes ķēdes produktivitāti, un darām visu iespējamo, lai izmantotu mūsu globālo piegādes ķēdi, mēs ceram, ka ar savām piegādēm spēsim pietuvināties iepriekšējā iepirkuma līguma nosacījumiem," paziņoja AstraZeneca preses pārstāvis, bet atteicās komentēt konkrētus skaitļus.

EK, kas koordinē sarunas ar vakcīnu ražotājiem, arī atteicās komentēt skaitļus.

ES amatpersona Reuters apstiprināja, ka AstraZeneca plāno piegādāt ES aptuveni 40 miljonus devu pirmajā ceturksnī, lai gan bija solījusi piegādāt 90 miljonus devu.

AstraZeneca janvārī brīdināja ES, ka nespēs piegādāt visas pirmajā ceturksnī solītās vakcīnas devas, jo radušās problēmas vakcīnas ražotnē Beļģijā.

Uzņēmumam bija arī jāpiegādā 30 miljoni devu 2020.gada pēdējā ceturksnī, bet tas nepiegādāja neko, jo AstraZeneca vakcīna ES vēl nebija apstiprināta.

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, AstraZeneca varētu līdz jūnija beigām piegādāt ES aptuveni 130 miljonus devu, lai gan bija solījusi šajā periodā piegādāt 300 miljonus devu.

AstraZeneca vakcīna lietošanai ES tika apstiprināta janvāra beigās.

Top komentāri

reportierim
r
Kura valsts to AstraZeneca ražo? Vai to nebija jāpasaka?
Brāķis
B
Tos štruntus var vispār šurp nesūtīt, bet uz Āfriku vai kur citur
edisons
e
Krustpils pansionāta 10 darbiniekiem un pacientiem iepotēja pirmo vakcīnu. Tikai diviem no tiem bija minimālas komplikācijas. Bet vienu cilvēku hospitalizēja ar elpas trūkumu u.c. pasmagā stāvoklī, dažiem bija ļoti smagas komplikācijas ar ļoti stiprām galvassāpēm, augstu temperatūru, drudzi un tā četras diennaktis cilvēki mocījās. Protams visiem slimības lapas un nevarēja iet uz darbu pansionātā. Tiem ir virs 50 un virs 60 gadi. Tā, ka ļoti rūpīgi jāpadomā par Astra Zeneca vakcīnu!!! Kāpēc mūsu valstī atbildīgās personas atteicās no labajām Pfizer un tik maz pieteica Moderna? Uz šiem jautājumiem ir jāatbild atbildīgajām personām, ja mūsu valsts ir daudz maz tiesiska valsts!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits