Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Kurcs sacīja, ka strādā pie šīs idejas kopā ar citu valstu līderiem, bet vārdus nenosauca

Austrija vēlas migrantu centrus ārpus ES

Austrija apspriež ar citām Eiropas Savienības (ES) valstīm iespēju izveidot migrantu uzņemšanas centrus ārpus bloka teritorijas, paziņojis Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.

Kanclers otrdien sabiedriskajam telekanālam ORF atklāja, ka tiek domāts par drošu patvēruma vietu izveidošanu ārpus Eiropas, kur izmitināt migrantus un sniegt viņiem aizsardzību, "bet ne labāku dzīvi Centrāleiropā".

Kurcs sacīja, ka strādā pie šīs idejas kopā ar citu valstu līderiem, bet vārdus nenosauca.

Tomēr pagājušajā nedēļā Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens sacīja, ka ved sarunas ar vairākām valstīm, tostarp Austriju, par kopīgu centru izveidošanu migrantiem, kuri nevar pieteikties patvērumam ES vai kuru lūgumi ir noraidīti.

Jautāts, vai šādi centri varētu tikts izveidoti Albānijā, Kurcs atbildēja: "Redzēsim."

Gan Kurca pārstāvētā konservatīvā Tautas partija, gan galēji labējā Brīvības partija, kas abas veido Austrijas valdību, imigrācijas ierobežošanu izvirzījušas par savām prioritātēm.

Valdība paziņojusi, ka vēlas padarīt Austriju mazāk pievilcīgu migrantiem, un pastiprināt atraidīto patvēruma meklētāju deportēšanu.

ES valstis pašreiz nonākušas strupceļā saistībā ar reformām bloka patvēruma politikā, un Itālijas jaunās valdības nostāja padara jebkādu vienošanos īsā termiņā vēl mazāk iespējamu.

 

Top komentāri

teātris
t
Jautri gāja vakar, kad Eiropas līderi apmainījās ar laipnībām. Francijas prezidents nosauca Itālijas rīcību par cinisku. Itālijas iekšlietu ministrs ironizēja: nu jā, Makronam ir zelta sirds, Francija divu gadu laikā ir uzņēmusi vien 640 imigrantus, kaut bija apņēmusies uzņemt 9610 (Itālijā ir ieradušies 700 tūkstoši), "Makron, esi vīrs, paņem atlikušos 9000". Makrona partija paziņo, ka Itālijas rīcība izraisa vēmienu. Itālijas iekšlietu ministra partija sola "atsvaidzināt šī franču šarlatāna atmiņu", atgādinot, ka Francija ir slēgusi robežu ar Itāliju, lai imigranti netiktu Francijā, kā arī Francijas policija nelikumīgi veica cilvēku aizturēšanu Itālijas pilsētā. Itālijas premjerministrs analizē: ja Francija pauž tik skaļus paziņojumus, acīmredzot Francija sekos Spānijas piemēram un ņems nākamo imigrantu kuģi. Spānija kliedz, ka sūdzēs Itāliju starptautiskajā krimināltiesā. Merkele čukst, ka Eiropa vai nu ņems imigrantus, vai nu sabruks.
mjā
m
Loģiski, ka Austrija vēlas migrantu centrus ārpus ES. Imigrantu vidū nāk jauna mode - lai imigrantu neizraidītu no ES, viņš izvaro kādu meiteni (it īpaši ar garīgiem traucējumiem, lai viņa neizdarītu abortu), lai viņa paliktu stāvoklī un viņš kā bērna tēvs varētu palikt Eiropā.
precizējums
p
Citāts: "Kurcs sacīja, ka strādā pie šīs idejas kopā ar citu valstu līderiem, bet vārdus nenosauca." Vācijā ir noticis liels pasākums, kas veltīts imigrantu integrācijai, šajā pasākumā bija jāpiedalās Vācijas iekšlietu ministram, bet viņš ir atteicies no šī pasākuma un tajā laikā ticies tieši ar Austrijas premjerministru. Vācijas iekšlietu ministram ir arī "pilnīga uzskatu harmonija" attiecībā uz imigrāciju ar Itālijas iekšlietu ministru, kurš ir aizliedzis iebraukt Itālijas ostās imigrantu kuģiem un kurš solīja izraidīt no Itālijas nieka 600 tūkstošus nelegālo imigrantu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vaļu atbrīvošana no "cietuma" Krievijā ieilgs(1)

Par spīti Holivudas zvaigžņu sāktajām kampaņām, leģendārā jūras dzīļu pētnieka Žaka Īva Kusto dēla Žana Mišela Kusto aicinājumiem un Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēlei izmeklēt šo problēmu,...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits