Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa piever durvis migrantiem

Zviedrija ceturtdien īslaicīgi atjaunojusi robežkontroli, lai spētu apkalpot milzīgo migrantu un patvēruma meklētāju straumi, tādējādi piepulcējoties virknei Eiropas valstu, kas šonedēļ noteikušas jaunus ierobežojumus migrācijai, piektdien vēsta laikraksts Diena.Zviedrija savas liberālās migrācijas politikas dēļ ir otrs iecienītākais patvēruma meklētāju galamērķis Eiropā aiz Vācijas.

Kopš janvāra Skandināvijas valstī ieradušies jau vairāk par 120 tūkstošiem patvēruma meklētāju, kas ir vairāk nekā pērn visa gada laikā.Tikmēr Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi vienojušies piešķirt finansējumu Āfrikas valstīm, lai palīdzētu tām cīnīties ar cēloņiem, kas izraisījuši nekontrolējamu migrantu plūsmu uz Eiropas valstīm, galvenokārt šķērsojot Vidusjūru, kur šajā gadā noslīkuši jau vismaz 3455 labākas dzīves meklētāji, informē Starptautiskā Migrācijas organizācija.Zviedrija robežkontroli valsts dienvidos atjaunoja ceturtdien pusdienas laikā un turpinās to vismaz deviņas dienas ar iespēju pagarināt vēl uz 20 dienām. Pasu pārbaudi uz robežas nejaušā kārtībā veiks personām, kas Zviedrijā ieradīsies pa autoceļiem, dzelzceļu un jūru. Visjūtamāk kontrole skars Zviedriju un Dāniju savienojošo Ēresunda tiltu, ko ik dienu šķērso aptuveni 20 tūkstoši automašīnu, un prāmju termināļus, vēsta TheLocal.se.Zviedrija iekļaujas Šengenas zonā, kas nodrošina brīvu personu kustību starp 22 ES dalībvalstīm, tomēr valstīm īslaicīgi ir atļauts atjaunot robežkontroli, ja ir "nopietni apdraudēta sabiedriskā kārtība un iekšējā kārtība". Pēdējo mēnešu laikā šo atrunu robežkontroles atjaunošanai izmantojušas arī Francija, Vācija, Austrija un Slovēnija.Zviedrijas iekšlietu ministrs Anderss Igemans paskaidroja, ka valsts centriski kreisā koalīcijas valdība spērusi šādu soli, lai "nodrošinātu kārtību un stabilitāti". "Mēs nevēlamies ierobežot patvēruma meklētāju skaitu, bet efektīvāk kontrolēt patvēruma meklētāju plūsmu," viņu citē BBC. Zviedrijas Migrācijas aģentūra norāda, ka robežkontrole palīdzēs reģistrēt jauniebraucējus un novērst, ka migranti valstī uzturas nelikumīgi.2014. gadā Zviedrija uzņēma 81 tūkstoti patvēruma meklētāju, no tiem 30 tūkstoši bija nepilngadīgie bez pavadoņiem, bet jaunākās prognozes liecina, ka līdz šī gada beigām varētu ierasties pat 190 tūkstoši. Vairāk lasiet Ulda Ķezbera rakstā _Zviedrija iegrožos migrāciju laikraksta Diena _piektdienas, 13.novembra, numurā!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Swedbank grupa reorganizē vadības sastāvu(6)

Zviedrijas Swedbank grupa reorganizējusi vadības struktūru, kā arī atbrīvojusi no amatiem galveno risku pārvaldnieci un Baltijas segmenta vadītāju. Grupas vadības amatpersonu skaits reorganizā...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits