Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ES vienojas par sarunu nostāju pārejas periodam pēc Brexit

Eiropas Savienība (ES) pirmdien vienojusies par vadlīniju kopumu sarunām par pārejas periodu pēc Lielbritānijas izstāšanās no blokam, vienlaikus atlikušo 27 dalībvalstu ministri atkārtoti skubinājuši Lielbritāniju sniegt lielāku skaidrību par nākotni.

27 dalībvalstu ministri atbalstījuši mandātu sarunvedējiem panākt Lielbritānijas piekrišanu pārejas periodam, kas ilgtu no brīža, kad Lielbritānija izstāsies no bloka 2019.gada martā, līdz 2020.gada beigām.

Šajā pārejas periodā, ko sarunvedēji izmantos, lai panāktu vienošanos par nākotnes tirdzniecības attiecībām starp Lielbritāniju un bloku, uz Lielbritāniju pilnā mērā attieksies ES noteikumi, pat ja valstij vairs nebūs teikšanas ES lēmumu pieņemšanas procesos.

ES cenšas panākt, lai ES pilsoņiem būtu garantēta brīva pārvietošanās Lielbritānijā līdz pārejas perioda beigām, nevis līdz brīdim, kad Lielbritānija pametīs bloku, par ko tika panākta vienošanās ES un britu sarunvedēju starpā decembrī.

Vēl pirms sanāksmē tika panākta vienošanās par jaunajām vadlīnijām, vairāki ES ministri skubināja Lielbritāniju viest lielāku skaidrību par to, kāda tipa nākotnes attiecības tā vēlas ar bloku.

"Jo ātrāk briti paudīs skaidru nostāju par nākotni, jo labāk visiem," sacīja Itālijas valsts sekretārs Sandro Goci.

Nevarētu teikt, ka Itālija ir "elastīga, bet tā ir atvērta" iespējai, ka pārejas periods būs jāpagarina, ja būs nepieciešams vairāk laika tirdzniecības vienošanās panākšanai, sacīja ministrs.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Dženovā, sagrūstot tiltam, 22 bojāgājušie(13)

Dženovā Itālijas ziemeļrietumos otrdien sabrucis autostrādes A10 tilts, un katastrofā gājuši bojā vismaz 22 cilvēki, paziņojis transporta ministra vietnieks Edoardo Riksi.

Paveras iespēja apgūt Kaspijas jūras resursus(6)

Piecas valstis, kuras apskalo Kaspijas jūra, beidzot ir vienojušās par pasaulē lielākās iekškontinentālās beznotekūdenstilpes juridisko statusu. Vienošanās nosaka principus, pēc kuriem vadoties Kaza...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropa

Vairāk Eiropa

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits