Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Ilustratīvs attēls

Jaunā Polijas vēstniece Lietuvā: Svinēt Otrā pasaules kara beigas 9.maijā nav pamata

Svinēt Otrā pasaules kara beigas 9.maijā nav pamata, jo šī diena 1945.gadā neatnesa brīvību nedz Lietuvai, nedz Polijai, ceturtdien paziņojusi jaunā Polijas vēstniece Lietuvā Uršula Doroševska, netieši norādot uz šo apstākli Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas (LLRA) līderiem, kuri ne vienreiz vien piedalījušies 9.maija svinībās Viļņā.

"Otrā pasaules kara beigu svinēšana 9.maijā neatbilst patiesībai, jo mēs zinām, ka nedz Polijai, nedz Lietuvai šī diena nenozīmēja uzvaru. Nav iemesla šai dienā priecīgi svinēt kara beigas," viņa norādījusi, piedaloties preses konferencē Viļņā.

Šādu nostāju Doroševska pauda jau septembrī, tiekoties ar Lietuvas poļu kopienas pārstāvjiem, tai skaitā gan ar LLRA līderi Valdemāru Tomaševski, gan ar viņa oponentiem.

Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas politiķi 9.maija svinībās parasti piedalās kopā ar Lietuvas Krievu alianses pārstāvjiem. Vienā no šādām reizēm Tomaševskis uz svinībām ieradās, piespraudis tā dēvēto Georga lentīti, ko aktīvi izmanto arī prokremliskie kaujinieki Ukrainas austrumos.

Jaunā Polijas vēstniece Lietuvā Aukstā kara gados komunistiskajā Polijā darbojās pagrīdes presē.

Top komentāri

Kremlin.ru
K
9 Мая — день катастрофы, а не праздник
Toties
T
Gan 1. gan 17. septembrī var sērot par otrā pasaules kara sākumu.
Nu ja
N
Tad arī svinēt 8 maijā uzvaras dienu arī nevajag.Kāda starpība? Bet k tad ar to Ribentropa parakstu par eiropas dalīšanu. NU TAD jau vajag sēru dienu rīkot.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropā

Vairāk Eiropā

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits