Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Sākas jauna ES un Lielbritānijas pēc Brexit sarunu kārta

Pirmdien Briselē sākas nākamā kārta Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunās par abu pušu attiecībām pēc Brexit. Abas puses jūnija vidū vienojās paātrināt sarunas, ņemot vērā, ka palikuši vairs tikai seši mēneši vienošanās noslēgšanai.

Lielbritānijas delegācijas vadītājs Deivids Frosts svētdien ieradās Briselē ar aptuveni 20 cilvēku lielu komandu, lai piedalītos sarunās, kas ilgs nedēļu, vēsta laikraksts Telegraph.

Lielbritānija paātrina sarunu tempu un nevēlas tērēt laiku sarunās, kas nenes progresu, laikrakstam atklāja anonīmi avoti Lielbritānijas valdībā.

Kāds no avotiem sacīja, ka nav iemesla, kādēļ vienošanās uzmetumu nebūtu iespējams izstrādāt nākamo pāris mēnešu laikā, un norādīja, ka vēlāka vienošanās būtu pārāk novēlota, lai spētu viest skaidrību ekonomikā.

Eiropas Savienības (ES) sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē ir aicinājis Londonu nākt klajā ar skaidriem kompromisa signāliem.

Lielbritānija ES pameta 31.janvārī, un abām pusēm ir laiks līdz gada beigām, lai vienotos par savām turpmākajām attiecībām. Taču faktiski, lai jaunais tirdzniecības nolīgums un vispārējais nolīgums varētu stāties spēkā nākamā gada 1.janvārī, sarunu pusēm tas jāparaksta ne vēlāk kā oktobrī.

Šobrīd Apvienotā Karaliste joprojām atrodas ES iekšējā tirgus un muitas ūnijas sastāvā, ir spiesta pakļauties bloka tiesību normām un veikt iemaksas tā budžetā. Taču, ja pārejas perioda laikā vienošanos neizdosies panākt, tirdzniecību starp abām pusēm turpmāk regulēs Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) normas, kas paredz dažādas muitas barjeras.

Lielbritānija ir oficiāli noraidījusi iespēju pagarināt pārejas periodu pēc izstāšanās no ES.

Top komentāri

bravo!
b
Izskatās, ka Džonsons ir prasmīgs sarunu vedējs. Pēc trīs gadu sarunām viņš ir sapratis, ko grib Eiropa. Pērn viņš ir parakstījis līgumu, ka uz Angliju attiecas ES normas vēl 11 mēnešus, kuru laikā jāvienojas par jaunu līgumu, un viņš ir pielīdzis arī Anglijai tiesības pagarināt termiņu, ja tā šādu lūgumu iesniegs līdz 1.jūlijam. Eiropa to ir uztvērusi kā vājumu un visu laiku centās uzspiest savus noteikumus, cerēdama, ka Džonsons būs spiests izmantot tiesības pagarināt pārejas posmu un visā šajā posmā Anglija maksās un pakļausies ES normām. Bet Džonsons neko nav pagarinājis. Tagad Eiropa ir izvēles priekšā: vai nu piekāpties Anglijai vai nu palikt bez līguma.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits