Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Navaļnijs pieprasa Krievijai savu drānu atdošanu

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kas pēc saindēšanas Krievijā ar ķīmisko ieroci Novičok veseļojas slimnīcā Berlīnē, pirmdien paziņojis, ka Rietumu laboratorijas atklājušas Novičok pēdas gan viņa ķermenī, gan uz ādas, un pieprasīja, lai Maskava atdot drēbes, kas viņam bija mugurā pirms pārvešanas uz Vāciju.

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmusies Berlīnes Universitātes klīnika Charite.

"Divas neatkarīgas laboratorijas Francijā un Zviedrijā un Bundesvēra specializētā laboratorija apstiprināja "Novičok" klātbūtni manā ķermenī un uz tā," savā pirmajā ierakstā blogā pēc atmošanās no komas pavēstīja Navaļnijs.

Viņš norādīja, ka Krievija vēl nav sākusi izmeklēšanu un Krievijas sarunu šovos izskanējuši apgalvojumi, ka viņu saindējuši Rietumu izlūkdienestu darbinieki vai viņa paša sabiedrotie.

Navaļnijs piebilda, ka neko citu no Krievijas nav gaidījis.

Viņš arī pieprasīja, lai Krievijas varasiestādes atdod drēbes, kas viņam slimnīcā tika novilktas pirms pārvešanas uz Vāciju. Navaļnijs norādīja, ka uz Vāciju tika pārvests pilnīgi kails.

"Ņemot vērā, ka Novičok tika atrasts uz mana ķermeņa, un saindēšanās caur fizisku kontaktu ir ļoti iespējama, manas drēbes ir ļoti svarīgs pierādījums," raksta Navaļnijs.

"Es pieprasu, lai manas drēbes tiek rūpīgi iepakotas plastikāta maisā un atdotas man," paziņoja Navaļnijs.

Atsevišķā ierakstā sociālajā tīklā Instagram viņš publicēja fotogrāfiju ar savu sievu Jūliju, norādot, ka viņš maz ko atceras no slimošanas, bet Jūlija ir palīdzējusi atveseļošanās procesā.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Пост про любовь ❤️. У нас с Юлей 26 августа была годовщина - 20 лет свадьбы, но я даже рад, что пропустил и могу это написать сегодня, когда знаю о любви немного больше, чем месяц назад. Вы, конечно, сто раз видели такое в фильмах и читали в книжках: один любящий человек лежит в коме, а другой своей любовью и беспрестанной заботой возвращает его к жизни. Мы, конечно, тоже так действовали. По канонам классических фильмов о любви и коме. Я спал, и спал, и спал. Юля @yulia_navalnaya приходила, говорила со мной, пела меня песенки, включала музыку. Врать не буду - ничего не помню. Зато расскажу вам, что точно помню сам. Вернее, вряд ли это можно назвать «воспоминание», скорее, набор самых первых ощущений и эмоций. Однако он был для меня так важен, что навсегда отпечатался в голове. Я лежу. Меня уже вывели из комы, но я никого не узнаю, не понимаю, что происходит. Не говорю и не знаю, что такое говорить. И все мое времяпрепровождение заключается в том, что я жду, когда придёт Она. Кто она - неясно. Как она выглядит - тоже не знаю. Даже если мне удаётся разглядеть что-то расфокусированным взглядом, то я просто не в состоянии запомнить картинку. Но Она другая, мне это понятно, поэтому я все время лежу и ее жду. Она приходит и становится главной в палате. Она очень удобно поправляет мне подушку. У неё нет тихого сочувственного тона. Она говорит весело и смеётся. Она рассказывает мне что-то. Когда она рядом, идиотские галлюцинации отступают. С ней очень хорошо. Потом она уходит, мне становится грустно, и я снова начинаю ее ждать. Ни одну секунду не сомневаюсь, что у этого есть научное объяснение. Ну, типа, я улавливал тембр голоса жены, мозг выделял дофамины, мне становилось легче. Каждый приход становился буквально лечебным, а эффект ожидания усиливал дофаминовое вознаграждение. Но как бы ни звучало классное научно-медицинское объяснение, теперь я точно знаю просто на своём опыте: любовь исцеляет и возвращает к жизни. Юля, ты меня спасла, и пусть это впишут в учебники по нейробиологии?

A post shared by Алексей Навальный (@navalny) on

 

 

"Tagad es skaidri zinu no pieredzes: mīlestība dziedē un atved atpakaļ dzīvē," viņš piebilda.

Navaļnija atbalstītāji un vairāki Eiropas līderi norādījuši, ka Novičok izmantošana indēšanā liecina par valsts sankcionētu uzbrukumu.

Kremlis ir noliedzis, ka būtu saistīts ar Navaļnija saindēšanu.

Top komentāri

Jobčiks un Kokoška
J
Vai no Krievijas puses varnešiem ir fetišisms pret apakšveļu?
Absolon
A
Izskatās, ka Puilo vateņiem kārtējais aplauziens. Krimināllieta joprojām bez neviena jēdzīga iemesla nav uzsākta, tātad pamata neatgriezt drēbes nav. Ja uzsāks lietu, tātad gribi negribi, tā jāizmeklē un jātaisa ekspertīze drēbēm. Uz kurām ir novičoks :D. Ja lietu neuzsāk (kāpēc?), atdodiet drēbes un .... tām tāpat būs ekspertīze, tikai Rietumos un atkal novičoks. Turpinam tēlot muļķi un bļaujam, ka nekas nav noticis? Nu tad atdodiet drēbes! :D Putlers un viņa SSieši paši uzprasās uz sankcijām.
edisons
e
Kurš tad indētājs kādreiz ir atzinies, ka ir indējis?!!! Tas muļķim skaidrs. Indēja, pasūtīja indētāju loģiski tikai tie, kuriem Navaļnijs traucē. Bet kurš tad cits? Vai tad indēs tie, kuri Navaļniju ciena un mīl ?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits