Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +20 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 25. jūlijs
Jēkabs, Žaklīna

Pa Muromieša un latviešu lidotāju pēdām

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Just me
J
Ak, vēsturnieka kungs... Atļauju Jums paturēt pēdējo, tā sacīt, lamuvārdu. Jūsu "identifikācijas" hipotēze ir kļūdaina, bet tas nekas.
vēsturnieks
v
Protams ka kļūdaina, kultūras lappuses dežūrākst - jo neesi sieviete, ar humanitārām lietām sastopies tikai lasot atejā un Stūra mājai blakus neesi stāvējis. Bet palēkā vēl citreiz, šie miskastes džungļi bez tik jestra mērkaķēna būs garlaicīgi.
 • 0
 • 0
nu gan garšīgi izlikaties !
n
Man nedēļu uz biezputru pat skatīties negribēsies ! ========= ========================= ============ Varbūt vispirms vajadzētu apjēgt,kurš te visus rausta aiz striķīša ...
Just me ----> gaužam nervozajam
J
Va vellos, "дешево, но сердито" nodevāt. Klau, no kura kantora tad Jūs, tik kompetents un visu par visiem zinošs. pats būsiet? Universitāte, Vēstures institūts, kāds no muzejiem? Ir jau daži pazīstami, kuri aiz "kļičkām" noslēpušies , internetā gāna visu pasauli. Attiecībā uz "pubertāti", "dzīves patiesībām" un pārējiem mīļvārdiņiem - es strādāju pētniecībā kopš 1997. gada, un mana darba kvalitātei vai rezultātiem vēl neviens nav varējis piesieties.
vēsturnieks
v
Tatad jūs, būtne, apgalvojat, ka esat Liktens Lietu Muzeja saimniece Neilonā Bruvētā? Neticas, ka uzdotu sevi par kādu no lētajām lezbo gidēm, kas jums/tev tur pakalpo, tik zemu tak neesam krituši. Viens mazs probļems, femmis tā kā nesakrīt ar šī nika iepriekšējo tupo testasterona sprauslāšanu. Norunāsim tā - es nebūšu idiots un nelīdīšu vecā graustā, lai klausītos NA sacerētas pasakas par 5 eiro, bet jūs/tu nebūsi idiote, strādāsi savā kino nozarē un netēlosi vēsturnieci, kas neesi. Sarunāts, Neilonā Brūvētā?
 • 0
 • 0
Just me ----> nepieklājīgajam &q
J
Man nav čibrika, cienītais, jo esmu sieviete. Ja vēlaties "mērīties", atnāciet ceturtdienas pievakarē uz Brīvības ielu 61. Iespējams, pat atpazīsiet.
 • 0
 • 0
vēsturnieks
v
Diemžēl jūsējais noslēguma arguments neder, Komandor - tīmeklī ar izdomātiem čibrikiem nemērās.
 • 0
 • 0
"Ko jums tur vajag?"
&
Ko vaņkas meklē Baltijas valstīs, tas būtu tas pareizais jautājums.
ha
h
vēlreiz, biedri latvieti, atgādinu bijušā premjera teikto- muļķu mzeme
Jeb kā saka biedri krievi
J
ņe tu stranu nazvaļi Gondurasom
 • 2
 • 1
atbilde
a
Kāpēc latvieši nepēta vēsturi: tāpēc, ka 99% līdzekļus valsts piešķir okupācijas laiku vēstures pētīšanai. Bet arī šie 99% kopsummā nav daudz. Vēstures pētniecība valstiski tiek uzskatīta par mazsvarīgu. Pat vēstures eksāmens vidusskolā nav obligāts un drīz izzudīs vispār.
No škiriskās pieejas viedokļa
N
tu pats esi "prokladka", kā padlaikā smējās. Neba tu baro pensionārus, neba kādu citu. Diedelē naudu no "budžiem" un "budžu" valsts.
 • 0
 • 0
vēsturnieks
v
Velti smejies par vēsturisko materiālismu, hitlerjūgender! Tas attiecas nevis uz mani, bet filozofu-politologu bodīti. Tava paša partija joprojām klanās galvenajam politologam Rozenvaldam, kas no savas komunista pārliecības atteikties netaisās. Vari būt mierīgs, piebudzēn, muti es ciet netaisīšu! Šķiriskā pieeja, zini, drīz pat ļoti kotēsies, jo jums nebūs ko maksāt pensionāriem, kas savus mazbērnus uztur.
 • 0
 • 0
Ak cīnītājs pret "lielsaimniek
A
Nu tad jau viss skaidrs. Šķiriskā pieeja vēsturei un vēsturiskais materiālisms utt. Jā, mūsdienās no tā tioešām izdzīvot nevar, tie laiki ir garām. Pat krievelijā nekotējas.
 • 1
 • 0
vēsturnieks
v
Justiņ, no tevis kāds naudu un mīlestību prasīja? Parādi mums piemēru un publiski paziņo, ka darīsi kādu sabiedrisku arodu pilnīgi par velti vai, vēl labāk - pārdod savu hormonu vētru ķermeni orgānos un naudu novēli labdarībai. Vismaz viena rejoša nelieša dzīve noslēgsies ar jēgu. Redzu, tavā dumajā galviņā arī ielidojusi doma, ka pilnīgi visu uz pirmā piegājiena var atrast jau pirmajā arhīva lietā, ko paņemsi rokās. Nu pamēģini ieiet kādā no lielajiem arhīviem un drusku pastrādāt, dažas dzīves patiesības uzzināsi, apsolu. Es tikai gribētu zināt - tu mani tos piecus noteiktos gadus apgādāsi, kamēr es darbdienās arhīvā neproduktīvu informāciju apkopošu? Un kad viņa būs apkopota, man tā kā nepatiks atdot to par velti izdevniecībai, pirms tam vismaz gadu veltot rakstīšanai un pusgadu rediģēšanai. Redzu, tu pat nezini, ka noteiktu algu saņem tikai vēsturnieki pasniedzēji un ierēdņi, kuriem pētījumi ir labi ja ceturtdaļa dienesta pienākumu. Visi pārējie vēsturnieki tiek apmaksāti pēc padarītā gabaldarba, ko akceptē pasūtītājs. Nevajadzēja atzīties, ka esi nacionālists-narkomāns, puisīt. Tikai līdz skeletam izkāmējuši narkomāni mūsu laikos, kad cērmes viegli izārstē, tā ienīst tuklākus ļaudis. Un tos nevaimanājošos entuziastus es arī pazīstu, tie ir vai nu bagāti buržuji, kā Gatis Krūmiņš, vai laizās ap VL bodi gaidot, kad dzintarainie parādnieki pavēlēs heiļot Hitleru. Āpsēn, neviens te neko neprasīja un ne par ko nevaimanā - tavu izsapņoto Vašingtonas saimnieku valodā tas saucas a statement of fact. Mīnusus tie no mums, ko esi te nolādējis, tev neliks, jo tava troļļu ferma pati tos ražo desmitiem. Tikai solījums - ja Latvijai nav vajadzīga vēsture, vēl nenomērdētie vēsturnieki strādās kur citur un viņiem nav problēmu pierādīt, ka ne tev, latviešu tautas karikatūra, ne taviem lielsaimnieku senčiem, tiešību uz šo zemi un valodas monopolu tajā NAV. Pieleca, pubertātēn, kādēļ Latvijas valsts vēsturniekiem maksā, vai tikai preparāts ruso-hers palīdzēs?
 • 0
 • 2
Just me ----> tam vēsturniekam
J
To, kas štruntīgam dejotājam traucē, var tikpat precīzi attiecināt uz vēstures izpēti. Naudas nav, neviens mūs nemīl u.t.t. Pacel pēcpusi, dodies uz arhīvu un ķeries pie dokumentiem. Pašizmaksa būs e-talons, klade un skrīpspalviņa. Pēc tiem pieciem gadiem, kad informācij apkopota, var sākt gudrot - par kādu naudu izdot pētījumus. Bet četrām piektdaļām Latvijā sastopamo vēsturnieku varētu maksāt kaut simtnieku dienā - tikpat neko nedarīs. Vienlaikus - kaut raud par savu nabadzību, vēderi uzaudzēti kā pirmskrīzes premjeram. Tos atlikušos entuziastus, kuri vēl strādā, parasti nemaz nepamana uz kopējā vaimanātāju fona. P.S. Var likt mīnusiņus "no šī staba līdz vakaram".
 • 5
 • 1
zvirbulēns
z
vēsturniekam Nebūtu arī jāpārspīlē tās saucamās vēstures pētīšana, loma un vieta. Latvijas valsts vēsture - īss posmiņš, te i ko pētīt pa lielam nav ko! Latviešu gaitas pasaulē pētīšana, latviešu darbošanās cariskās Krievijas laikos pētīšana, okupācijas gados konkrētā latvieša sadarītā pētīšana - tā nav vēsture.
 • 0
 • 6
vēsturnieks
v
Latvieši nepēta vēsturi tieši tā paša iemesla dēļ, kādēļ nebūvē kosmosa kuģus - naudas nav. Ja tu painteresētos, ko vispār vēsturei (tieši vēsturei - ne arheoloģijai, etnogrāfijai, novadpētniecībai utt.) šai zemē naudas izteiksmē piešķir, mati sirmi paliktu. Otra lieta - vecie korifeji - Feldmanis, Stranga, Strods un ap viņiem, ilgu laiku darīja visu iespējamo, lai iet pētīt tikai pat ne okupācijas, bet 1934 - 1959.gada periodu, jo paši uz tā sēdēja un tā visa piešķirtā nauda caur viņu rokām gāja. Vēstures pētniecība tādējādi Latvijā ir uz iznīkšanas malas un nav redzams, ka kas varētu to glābt. Neskatieties uz milzumu jauno grāmatu, kas vēsturiskas liekas, atšķiriet vispirms un tās izrādīsies vai nu romāni, vai žurnalistiskas reportāžas vai arī mēģinājums piepelnīties krietni treknākajā socioloģijas-politoloģijas druvā. Lai uzrakstītu Lielo Pētījumu vajag vismaz desmit gadi, Strodam tā Kurzemes Kroņa Muižām vajadzēja 30, bet Stradiņam Zinātnes Sākotnei 50 gadus darba. Pašreizējā situācijā, kad kā lēts vai bezmaksas darbaspēks raksta tikai studentiņi, kas neko vairāk kā pārstāstīt zem deguna noliktu dokumentu neprot, pat pie papildus finansējuma būs kā anekdotē - var jau izslaukt trīsreiz vairāk piena, bet ūdens vien būs.
 • 7
 • 3
Pirmsokupācijas laiku vēsture
P
saprotamu iemeslu dēļ ir gan skaidrāka, gan labāk izpētīta. Tikai pirmsokupācijas laiku "Militārajos Apskatos" vien tika publicēta arkārtīgi sīka brīvības cīņu hronoloģija, vairuma vecāko virsnieku atmiņas par pasaules kara gaitām un milzums citu interesantu lietu.
 • 3
 • 0
atkal uzmacas ar vilitgu ruski mir
a
shito rakstu pasutijis krievijas teroristu tikls?latvieshi neveles but asocieti ar rus ganghrenu,krievu kolonizacijas perioda propaganda ir pielidzinama terorismam?
>>atkal uzmacas
&
atkal uzmacas caureja? Kā dzirdi vārdu Krievija, tā lejpusē iesnas? Krievijā latvieši ir daudz izdarījuši. Gan komunismu cēluši , gan civilizāciju veidojuši, un to nevajag izlikties neredzam.
 • 8
 • 2
zvirbulēns
z
Jā, hibrīdkarš iet pilnā sparā, krievijas specslužbas strādā!
 • 5
 • 2

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Olimpiskie SIMTS

Tālāk, augstāk, stiprāk jeb atkal esam nonākuši līdz tam olimpiskā cikla punktam, kad sportisti no visas pasaules satiekas vienuviet, lai ne tikai sacenstos savā starpā, bet arī pierādītu, ...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata