Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

VEF Rīga sper pirmo soli pretim BBL Final Four

_VEF Rīga _basketbolisti ceturtdien Saldū ar 64:56 uzveica Tallinas Kalev/Cramo klubu, Baltijas basketbola līgas (BBL) 1/4 finālā izvirzoties vadībā sērijā ar 1:0. Rīdzinieku labā ar 17 gūtiem punktiem izcēlās lietuviešu leģionārs Antans Kavaļausks.

Pirmajā puslaikā VEF igauņu grozā sameta 37 punktus, kamēr Kalev atbildēja ar 26. Pirms pēdējām 10 minūtēm rīdzinieki pārsvaru bija palielinājuši līdz +13 (49:36).

Pēdējā ceturtdaļā Tallinas klubs vairākas reizes tika līdz sešu punktu attālumam (52:46, 54:48), bet pusminūti pirms beigām tablo vēstīja tikai 61:56. Atlikušajā laikā soda metienu realizēja Janičenoks, bet divus punktus sekundi pirms mača beigām pievienoja Miledžs - 64:56.

Rīdzinieki bija krietni pārāki zem groziem (46:30, Miledžam 11 atlēkušās bumbas), kā arī labāk meta no pustālās distances (53% pret 33%).

VEF labā 17 punkti Kavaļauskam, 12 pievienoja Donāts Zavacks, bet 11 - Sandis Valters. Pretiniekiem 13 punkti Tanela Soka rēķinā. Armands Šķēle spēlēja 28:06 minūtes, guva deviņus punktus, izcīnīja četras bumbas zem groziem un izpildīja trīs rezultatīvas piespēles.

Sērija ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām. Otrais mačs notiks jau sestdien Tallinā, bet trešo reizi komandas nepieciešamības gadījumā spēkosies 31.martā Saldū.