Rīgā +18 °C
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Trīspadsmitgadīga debitante palīdz Bulldogs florbolistēm pieveikt Ķekavu

Latvijas sieviešu florbola čempionāta spēlē ceturtdien Ķekavas Bulldogs komanda ar rezultātu 5:1 (1:0, 1:1, 3:0) pārspēja Ķekavu, par galveno varoni cīņā kļūstot 13 gadus vecajai uzvarētāju vārtsardzei Elīnai Jeigei.

Šī Bulldogs vienībai bija jau otrā uzvara pēc kārtas pilsētas derbijā.

Aizvadītajā mačā "Bulldogs" pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā ar 1:0, bet otrajā trešdaļā šīs komandas spēlētājas ieraidīja bumbiņu savos vārtos, rezultātam kļūstot 1:1. Kā izrādījās, tas arī palika "Ķekavas" vienīgais vārtu guvums mačā. Pēc otrā perioda "Bulldogs" atradās vadībā ar 2:1, bet visā spēlē uzvarēja samērā pārliecinoši - 5:1.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā tika atzīta vārtsardze Jeige - 13 gadus vecā florboliste, kurai šis mačs bija debija virslīgā, atvairīja 40 no 41 pretinieču metiena.

Divus vārtus guva Aija Vancāne, bet ar vieniem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli izcēlās Marta Spure.

Savukārt labākās spēlētājas gods Ķekavas rindās tika Ilzei Mednei.

Kā zināms, abu komandu iepriekšējā mačā, kas risinājās 9.februārī, Bulldogs spēja atspēlēties no 2:7 un triumfēja pagarinājumā ar 8:7.

Čempionāta kopvērtējumā Kocēnu Rubenei ir 45 punkti 17 spēlēs, kas tai jau garantē pirmo vietu regulārajā čempionātā. Līderei ar 28 punktiem seko Ķekava, bet pa 21 punktam 16 cīņās tagad ir čempionvienībai RSU un Bulldogs komandai. Savukārt turnīra debitantes Ādaži nopelnījušas astoņus punktus 16 cīņās.

Sieviešu turnīrā piecas komandas regulārajā turnīrā aizvadīs četrus apļus, bet tiesības piedalīties izslēgšanas spēlēs iegūs četri labākie klubi. Pēc tam pusfināls turpināsies līdz vienas komandas trim uzvarām, par trešo vietu būs tikai viena spēle, bet čempionu kausu iegūs tā vienība, kura finālsērijā tiks pie četriem panākumiem.

Pērnajā sezonā sievietēm RSU vienība triumfēja trešo gadu pēc kārtas.

Otrdien, 28. maijā, notika žurnāla Sporta Avīze rīkotā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatu kandidātu tiešraides diskusija, kuru vadīja sporta žurnālists Normunds Melderis.