Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ekonomists ieskicē nepatīkamu prognozi par pensiju apmēriem nākotnē

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
KAS TAS PAR IDIOTISMU KA STĀŽU RĒĶINA TIKAI LĪDZ 1996.GADAM ? BET JA CILVĒKS IR STRĀDĀJIS LĪDZ 2005. GADAM ? AR TO PENSIONĀRIEM NOZAGTO NAUDU VALSTS LĀPĪS SAVUS CAURUMUS ?
GR
G
Jā dārgie. Tas tak skaidrs, ka pēc gadiem jums vajadzēs vēl vairāk. Dzīves dārdzība taču pastācīgi aug un aug. Mēs sametīsimies!
prokurors Vioriks
p
He he he
Jens Z
J
Ziemeļkorejas cienīga sociālā politika - es ar uguni meklēdams neredzu, kur tad šai valstī ir tās izslavētās Rietumu vērtības -- materiālās, garīgās, uzņēmējdarbībā, politikā, bet arī ikdienas dzīvē un mākslā? Kur tās ir?? Jo vairāk tiek kliegts par Krievijas nebūšanām, jo līdzīgāka šī vieta Krievijai savas progresējošās atpalicības un cietumnieciskās pārvaldības dēļ. Kā var tā izniekot un izlaupīt pat tās ierobežotās attīstības iespējas, ko sniedz ES? Turpināsim ar 'otkatiem' krievu mafijai pirkt vecus dzelžus no Rietumiem par pieaugošo ārējo parādu, un gaidīsim, lai pensijas Latvijā maksātu Vācija, vai ne? Diemžēl sociālā politika ir katras dalībvalsts pašas, nevis ES kopīgā kompetence.
pastalnieku fundamentālists
p
Ekonomists Oļegs Tkačevs - ir vēl jautājumi ?!
Neslāvs
N
Ja urla strādā pie urlas par pusi no minimālās, lai savu pensiju gaida no paRašas.
>:-)
&
Jāsāk pamazītēm pierast pie plikas maizes ar ūdeni, pat par margarīnu aizmirstot ? Ka tik, liekēži prezidenti, bijušie un esošie, rītu ikrus, uzdzerot Dom Perignon € 197,99, uzkožot melnos ikrus zupas kausiem ! Ļauni ieņirdzot :DONORI, trulie !
trusis nejaukais
t
Cik es saprotu tuuliit taps valsts atbalstiita izgliitojoshaa programma "esi apziniigs pensionaars, noliec karoti jau shodien!" Tas buutu iisti demokraatiskaas sociaalisma diktatuuras stilaa, dziljaas ruupees par sabiedriibas vienliidziibu pie kam noteikt LGBT un citus pajolus kaa iznjeemumus, jo visiem ir jaabuut vienliidziigiem likuma priekshaa.
Domatajs
D
Laba perspektiva!!!! Vai par sho problemu ta saucamaja reemigracijas plana piemin????
rekur
r
Kā valsts risina finansu problēmas , ja budžetā trūkst naudas- Grieķijas piemērs- 1) ar rītdienu jums visiem pensijas 2x mazākas (naudas nav), 2) ar rītdienu nekustāmā īpašuma nodokļi visiem 3X lielāki. Jums nevariet samaksāt? Bet tā ir jūsu problēma.Nedzīvojiet savrupmājā. Dzīvojiet 1 istabu dzīvoklī. Nevariet nopelnīt? Brauciet uz ārzemēm pelnīt. Viss tas šodien Grieķijā jau ir noticis.Un pēc dažiem gadiem tas būs arī pie mums.
hmmm
h
Grieķijas piemērs māca ko citu. Kā valsts var iekulties finanšu problēmās - sabiedrībai zems darba ražīgums un algas, pensijas atbilstoši šī ražīgumam līmenim. Bet cilvēki grib vairāk. Politiķi sasola un diemžēl arī pilda sasolīto - ņem kredītus un maksā pensijas, pabalstas, nepamatoti lielas algas (nepamatoti attiecībā pret darba ražīgumu). Kādu laiku tād dzīvo, tad pienāk brīdis apmaksāt. VAinīgas "sliktās" bankas un kreditori, kuri šiem haļavas meklētājiem naudu aizdeva.
 • 10
 • 1
mc
m
Doma vienkārša,ja nesalaidīs te ukraiņu miljonus pensiju nebūs,jeb būs niecīgas visiem.
Emma
E
Vai sis tuksdirsejs un dienas zaglis no LB Tkacevs varetu, pirms uzsak tuksu dirst, varetu publiskot savu algu un premijas kadas sis tuksdirsejs Tkacevs sanem par neko nedarisanu? Esmu parliecinats, ka si tuksdirseja alga ir vairak ka 3 000 eiro/ menesi + premijas. Kapec sis Tkacevs nevemstas par to, ka Latvijas prezidenti sanem nepelniti lielas pensijas, 3 000€/menesi + milzigas privlegijas, kuras tiek apmaksatas no Latvijas valsts iedzivotaju algam, pensijam... Ieteikums ir samazinat Latvijas prezidentiem, ministriem, deputatiem, ieredniem, diplomatiem algas par 70% un nonemt siem kretiniem visas privlegijas un socialas garantijas kadas sie idioti, debilie kretini pasi sevi ir iedalijusi, bet latviesu tautu merde nabadziba, bada un ta jau tas turpinas visus pedejos 30 gadus. Bet sis idiots Tkacevs plerkstpar kaut kadu 2060 gadu.
kolhoza galvenais grāmatvedis
k
Es prātoju ka tā ir tautas pakāpeniska pieradināšana pie tā, kas parādījās pēcpusdienā - turpmāk katrā 1. oktobrī pārrēķinās piemaksu pie pensijas par laiku līdz 1995. gadam. Pakāpeniski klārēs ka sūdi briest un šīs piemaksas pamazām nolikvidēs. Kaut kā taču jāiztaisa konsolidācija.
zhilkin.jame
z
Вы бросите куpить навсегда на утро, если пройдете этот советский курс http://nicoinmet.blogspot.com Не прикладывая усилий, у вас просто исчезнет желание курить! Я курильщик со стажем больше 25 лет и бросал раз 100, но только от этого чувствуется реальный эффект! Уже не курю год и ни разу не тянуло! x
hmmm
h
Visstulbākais priekšlikums ir tā saucamais "demogrāfiskās situācijas uzlabojums". Padomājiet loģiski. Tas nozīmē ka šodienas strādājošajiem būtu papildu esošajiem izdevumiem vairākkārt jāpalielina bērnu uzturēšanas slogs. Palielināsim pabalstus daudzbērnu ģimenēm. Uz kā rēķina? Visie šie demogrāfi ir tipiski humanitāro zinātņu pļāpātāji. 21 gadsimta izaicnājums ir AUTOMATIZĀCIJA. Jau šajā gadsimtā izzudīs tādas profesijas kā autovadītāji, veikalu pārdevēji, apkopēji utt. Kāds vispār šādā griezumā ir domājis par nākotni? Situācija līdzinās tai, kad 20 gadsimta sākumā Ņujorkas pilsētas kučieru kongress pieņēma rezolūciju ka ap 1960 gadu pilsēta būs noslīkusi zirgu mēslos un vēl vajag steidzami palielinā auzu laukus zirgubarībai.
hmmm
h
Nekāda gan gadījumā nevajadzētu uzskatīt ka tas bija Romas impērijas norieta iemesls. Tur bija citi iemesli, kas nav īsti komentējamā raksta tēma. Stāsta morāle ir par citu - nākotnē mūs gaida cits saimieciskās dzīves tehnoloģiskais pamats. Attiecīgi cits sociālo labumu pārdales iemesls un mehānisms un attiecīgi 2060 gada pensiju sistēma nav jāmēra ar šodienas kritērijiem. Vislabāk - nedarītu un neplānot neko- nāks laiks, nāks padoms. Tas būtu apmēram tāpat kā 20 gadsimta sākumā "gudrinieki" dotu padomu gadsimta beigām - nezinot kas ir dators, mobilais telefons un atomelektrostacija.
 • 10
 • 0
hmmm to skaitam Medņus kokā?
h
Pilnībā piekrītu. Automatizācija gan ir neizbēgama - pārliecinieties paši, jau šobrīd lielveikalos ir pašapkalpošanās kases, youtubā var apskatīteis kā braukā pirmās pašbraucošās fūras utt. Visu to var apkalpot tikai lielas korporācijas (garāžā robotu neuztaisīsi). Bet ir viena būtiska atšķirība starp robotiem, korporācijām no vienas un cilvēkiem no otras puses. Cilvēkirm ir blasstiesības vēlēšanās, robtiem un korporācijām nē. Tāpēc nākotnē, kur darbavietas tiks nogalinātas, vēlētāji vienkārīs balsos par sociālistiskām valdībā, kuras ieviesīs tā saucamo pamatienākumu - basic income. Tas nav gaumes jautājums. Tas ir tas pēc kā visdrīzāk izskatīsies nākotne, neatkarīgi vai patīk vai nē. Cilvēcei, starpcitu ir tāda pieredze. Ja Senās Romas vergus uzskata par robotiem, tad modelis faktiski eksistēja. Slavenais romiešu pieprasījums pēc maizes un izpriecēm. Starpcitu romiešu amatniecību arī nogalināja vergu darbs - bija izdevīgāk nopirkt vergus villas būvniecībai nekā algot strādniekus.
 • 8
 • 0
skaitam medņus kokā?
s
Tas ko piedāvā Silīcija ieleja ar automatizāciju ir piedāvājums sociālistiskai utopijai, nevis kapitālismam, akut paši vēlas baudīt kapitālisma labumus. Automatizācijai ir arī citas blaknes - var ražot produktu uz vietas, nevis Ķīnā. Pēc Zīda ceļa vai citiem kontaktiem šajā gadījumā nav nekādas nepieciešamības. Atliek tikai vēl tādi nebūtiski jautājums kuri varētu baudīt šo labklājību un par kādu cenu. Piemēram, hipotētiskā scenārijā Latvijā - vai tie būs tikai latvieši, vai arī tikai Latvijas pilsoņi - kas notiek ar tiem, kas vēlētos nokļūt tādā automatizācijas radītā labklājībā? utt. ASV patlaban piedzīvo milzīgāko tribālisma vilni un šis ir aktuāls jautājums arī citiem. Automatizācija diez vai risinās šīs sociālās nesaskaņas - tā nav līdzeklis visam. Tāpat kā citas izmaiņas, arī šāda automatizācija radīs spriedzi ar citām valstīm un tas var izraisīt kaŗu - tāpat kā līdzīgos gadījumos, jo šis ir psiholoģisks jautājums tiem, kuri nespēj ielekt šajā automatizācijas vagonā.
 • 5
 • 0
skaitam medņus kokā?
s
Automatizācija nerisinās nekādas problēmas CITIEM, bet tikai tiem, kuriem šie automāti pieder. Ja tev ir firma, kas nodarbojas ar robotizētu pārvadājumu - ok, tai vēl var uzlikt lielākus nodokļus - pat 90%, bet nav jēga likt 100%, jo neviens citu vietā negrib strādāt par velti un 100% nodokļi ir Venecuēlas scenārijs. Automatizācija var nodrošināt vienīgi lielāku globālu monopolistu rašanos, bet tā nerisina mūsdienu problēmas kas visas kaut kādā mērā ir saistītas ar masveida ražošanu - arī tagadējā atkritumu krīze. Jebkurā gadījumā šie cilvēki dzīvos labāk par tiem, kuriem nebūs roboti, jo tiem kuriem nebūs roboti - nebūs arī darba. Cilvēks bez darba ir ļoti milzīgs solis atpakaļ, jo darbs no pērtiķa izveidoja cilvēku. Štrunts ar visiem melnajiem darbiem, bet nav arī pietiekoši daudz tādu ar ko nodarboties, kas skaitās radoši. Cilvēks bez darba Latvijā nodzeras - nekas no tā nemainīsies arī tad, ja ieviesīs universālo ienākumu.
 • 2
 • 0
hmmm
h
Automatizācija radīs citu realitāti. Šodienas "risinājumi" nav tai piemēroti. Un tas ka roboti strādās cilvēku vietā nav nekāds joks. Bet tam ir vairākas blaknes - ne tikai strādās, bet burtiski atņems darbavietas (ko un kā darīt šai situācijā ir garāka raksta vērts). Par bērnradīšanu. Šis ir tradīcijā balstīes ieskats, kurš nebūt nav viennozīmīgs. Vsiiem patīk mazi bērni. Tācu šoreiz stāst nav par to, cik forši ir mazuļi. Runa ir par sekojošām lietām 1) sentatēn lielas ģimenes bija jo bija īss mūžs un štruntīga medicīna. No 10 bērniem 50 gadu vecumu sasniedz labi ja 1-2. Tāpēc arī vairojās kā mušas. 2) vairāk bērnu nozīmē arī vairāk pensionāru nākontē - cik garš tik plats, 3) cilvēces problēma ir nevis cilvēku trūkums bet pārabdzīvotība. PAtiesībā ar cilvēces vairošanos iet tik lieliski, ka jādomā kā piebrezmēt. 4) ir palielinājies mūža vidējais ilgums, tāpēc par bērneim ir tikai normāli sākt domāt ap 30-40 gadu vecumu. Fiksā vairošanās ir neattīstītu sabiedrību īpatnība.
 • 4
 • 1
vārds
v
Kā tieši automatizācija atrisinās demogrāfiskās problēmas (to, ka vienam strādājošajam būs jāuztur divi pensionāri)? Roboti strādās mūsu vietā, un iestāsies komunisms? Nekritizēju, jautāju, lai saprastu domu.
 • 2
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses