Laika ziņas
Šodien
Migla
Metodoloģijas gala versijas saskaņošana notiks šīs nedēļas laikā, informēja Kontroles dienesta vadītāja Znotiņa

FKTK un Kontroles dienests konceptuāli saskaņo ABLV kreditoru pārbaužu metodoloģiju

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests (Kontroles dienests) konceptuāli saskaņojuši likvidējamās ABLV Bank kreditoru pārbaužu metodoloģiju, bet nedēļas laikā tiks izstrādāts gala materiāls, trešdien pēc Finanšu sektora attīstības padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

Viņa uzsvēra, ka Kontroles dienests un FKTK ir panākuši konceptuālu vienošanos par metodoloģiju, tomēr šīs nedēļas laikā vēl notiks tās gala versijas saskaņošana. Kontroles dienesta vadītāja aģentūrai LETA piebilda, ka vēl jāsaskaņo tehniskas detaļas, bet iesaistītās puses metodoloģiju varētu apstiprināt nākamnedēļ. Pēc Znotiņas teiktā, metodoloģija būs spēkā, tiklīdz puses vienosies par tās redakciju.

Pēc Kontroles dienesta vadītājas teiktā, puses nedēļas laikā cer vienoties par to, kādā veidā tiks pārbaudīti vēsturiskie konti ABLV Bank.

"Metodoloģijā ir jāparedz iespēja, ka gadījumā, ja tiek konstatēti aizdomīgi darījumi, nauda vai klienti, tad šo kontu īpašniekiem naudu no likvidējamās ABLV Bank neizmaksā," stāstīja Znotiņa.

Savukārt FKTK vadītājs Pēters Putniņš informēja, ka metodoloģijas apstiprināšana vēl nenozīmēs, ka uzreiz tiks sākta naudas izmaksa bankas kreditoriem.

"Patlaban izstrādājam dokumentu, kas būs teorētiska instrukcija, bet pēc tam sāksies bankas likvidācijas darbs un reāla naudas izmaksa kreditoriem. Bet tas prasīs vēl vairākus mēnešus," atzina Putniņš.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sacīja, ka viņš no FKTK un Kontroles dienesta vadītājiem sapratis, ka puses ir panākušas vienošanos par metodoloģiju, lai sāktu kontrolētu ABLV Bank pašlikvidāciju un vērtētu noguldītāju naudas izcelsmi pirms tās izmaksāšanas. "Neatrisinātie jautājumi ir atrisināti," viņš piebilda.

Top komentāri

VVZ
V
Tas saistīts ar tēmu- "Trešdien, 20. februārī, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc Finanšu sektora attīstības padomes sēdes paziņoja par lēmumu īstenot finanšu sektora kontroles reformu, lai stiprinātu nozares uzraudzību Latvijā.". Dāmai sāk pielekt, ka viņa tā rezultātā var tikt patriekta.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ideālā kombinācija un pieredze

"Svarīgi darīt to, kas tiešām patīk. Man ir paveicies, ka patīk tas, kas šobrīd ir arī ļoti pieprasīts," saka Sanita Meijere, kura savā profesionālajā dzīvē savieno gan jurisprudenci, g...

Jaunieši sāk augstāk vērtēt profesionālo stabilitāti

Meklējot darbavietu, jaunieši arvien vairāk novērtē stabilitāti un izaugsmes iespējas, savukārt korporatīvās ballītes viņiem kļuvušas mazāk nozīmīgas. To secinājusi Līga Millere, uzņēmuma Transcom W...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses