Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Latio: Tipveida dzīvokļu cenas janvārī nedaudz palielinājušās

Rīgas tipveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena janvārī ir palielinājusies par pieciem eiro un bija 578 eiro, liecina Latio jaunākais mājokļu tirgus pārskats.

Tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējā gada janvāri galvaspilsētas sērijveida dzīvokļu vidējā kvadrātmetra cena ir par 0,7% zemāka.

"Kā vienu no iemesliem tipveida dzīvokļu vidējās cenas nelielam pieaugumam pēc vairāku mēnešu pārtraukuma var minēt pircēju prasībām atbilstošu dzīvokļu samazināšanos piedāvājumā. Labi sērijveida dzīvokļi par zemākām cenām pakāpeniski tiek izpirkti, bet piedāvājumā pēdējo mēnešu laikā šādi īpašumi nonāk mazāk nekā iepriekš. Lielāko pircēju daļu interesē dzīvokļi labā stāvoklī, bet pieprasījums pēc neremontētiem dzīvokļiem ir neliels," skaidro Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Speciāliste piebilst, ka labās vietās esoši kvalitatīvi sērijveida dzīvokļi par cenu, kas ir vidējās tirgus cenas līmenī, pircējus atrod īsā laikā.

Labā tehniskā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu cenas tādos mikrorajonos kā Purvciems, Pļavnieki, Zolitūde, Imanta un Ziepniekkalns vienistabas dzīvokļiem janvārī bija 21 000-29 000 eiro, divu istabu dzīvokļiem - 28 000-38 000 eiro, trīs istabu dzīvokļiem - 34 000-45 000 eiro, četru istabu dzīvokļiem - 40 000-51 000 eiro.

Rīgas jauno projektu dzīvokļu cenas janvārī saglabājās iepriekšējā mēneša līmenī. Cenu diapazons, kādā notiek darījumi, ir visai plašs, un ir atkarīgs no apdares veida, projekta, tā atrašanās vietas un citiem faktoriem. Jauno projektu dzīvokļu cenas Pierīgā janvārī bija 700-850 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos - 900-1400 eiro par kvadrātmetru, Rīgas centrā - 1100-1600 eiro par kvadrātmetru, bet labās vietās esošos projektos centrā sasniedza 2500-5000 eiro par kvadrātmetru.

V. Gailīte akcentē, ka pēdējos mēnešos palielinājies vietējo pircēju skaits, kas veic dzīvokļu rezervācijas daudzdzīvokļu māju projektos, kuru būvniecība vēl nav pabeigta. Tā ir jauna iezīme, kas liecina gan par uzticības pret attīstītājiem atgriešanos, gan par pircēju maksātspējas stabilizēšanos un pozitīvāku nākotnes redzējumu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ir pienācis attālinātā darba laikmets(12)

Slimības Covid-19 izplatību ierobežojošie pasākumi lielam daudzumam uzņēmumu jau ir likuši attīstīt attālinātā darba iespējas, kuru potenciāls Latvijā līdz šim ticis maz izmantots.

Nozarēm plašāks atbalsts

Globālajai Covid-19 izplatībai kļūstot aizvien postošākai un dīkstāvē nonākot aizvien lielākam skaitam uzņēmumu, Latvijas valdība pagājušajā nedēļā ir lēmusi paplašināt to uzņēmumu spektru, kuri ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses