Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Polija nākamgad prognozē lielākus izdevumus un lēnāku ekonomikas izaugsmi

Polijas valdība pirmdien paziņoja par ieceri nākamgad palielināt izdevumus un samazināja valsts ekonomikas izaugsmes prognozes.

Vienlaikus gan Polijas Finanšu ministrija norādīja, ka plānotais valsts izdevumu pieaugums saglabās budžeta deficītu zem Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem griestiem 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP) apmērā.

Ministrija prognozē, ka Polijas budžeta deficīts nākamgad veidos 59,3 miljardus zlotu (13,7 miljardus eiro) jeb 2,9% no IKP.

Tikmēr valsts ekonomikas izaugsmes prognozi 2017.gadam ministrija samazināja no 3,9% uz 3,6%, bet šim gadam - no 3,6% uz 3,4%.

Pie varas esošā Polijas valdība uzvarēja 2015.gada oktobra vēlēšanās ar solījumiem palielināt sociālos izdevumus, saasinot bažas, ka tas paaugstinās valsts budžeta deficītu.

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) jūlijā prognozēja, ka izdevumu pieaugums palielinās Polijas budžeta deficītu šogad līdz 2,8% no IKP un virs 3% nākamgad, salīdzinot ar 2,6% pērn.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ir pienācis attālinātā darba laikmets(12)

Slimības Covid-19 izplatību ierobežojošie pasākumi lielam daudzumam uzņēmumu jau ir likuši attīstīt attālinātā darba iespējas, kuru potenciāls Latvijā līdz šim ticis maz izmantots.

Nozarēm plašāks atbalsts

Globālajai Covid-19 izplatībai kļūstot aizvien postošākai un dīkstāvē nonākot aizvien lielākam skaitam uzņēmumu, Latvijas valdība pagājušajā nedēļā ir lēmusi paplašināt to uzņēmumu spektru, kuri ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses