Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats
LDz koncerna neto apgrozījums sasniedza 365 miljonus eiro, kas ir par 14,5 % vairāk nekā 2017. gadā. Savukārt peļņa 2018. gadā bija 14,4 miljonu eiro apmērā.

Atzinīgi tiek novērtēta Latvijas dzelzceļa 2018. gada saimnieciskā darbība

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) akcionāru sapulcē piektdien, 17.maijā, apstiprināts LDz 2018. gada pārskats un konsolidētais koncerna Latvijas dzelzceļš 2018. gada pārskats, kam pozitīvu atzinumu sniedzis neatkarīgs pārskata auditors - SIA PricewaterhouseCoopers, portālu Diena informē uzņēmuma LDz pārstāve Ella Pētermane.

Saskaņā ar auditoru izsniegto un apstiprināto atzinumu, LDz gada pārskats sniedz patiesu un skaidru priekšstatu par uzņēmuma finanšu stāvokli, par tā darbības finanšu rezultātiem un naudas plūsmu, kā arī tas ir sagatavots atbilstoši Eiropas Savienībā apstiprinātajiem starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem. Šis atzinums ir apstiprināts un izsniegts bez piezīmēm.

Veiksmīgas saimnieciskās darbības rezultātā LDz valsts budžetā nodokļu un nodevu veidā iemaksājis 102 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Kopumā 2018. gada laikā pa LDz infrastruktūru pārvadāti 49,3 miljoni tonnu kravu, kas ir par 12,5% vairāk nekā 2017. gadā. 2019. gadā  pa LDz infrastruktūru tiek prognozēts pārvadāt 47,5 miljonus tonnu kravu.

LDz valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš: “Neatkarīgā auditora atzinums par pārskata patiesumu un LDz padomes augstais novērtējums uzņēmuma saimnieciskajai un finanšu darbībai 2018.gadā ir nepārprotams apliecinājums Latvijas dzelzceļš pārdomāti izveidotajam un efektīvajam biznesa modelim. Turklāt jāuzsver, ka šādu atzinumu iespējams saņemt tikai tad, ja uzņēmums ir atklāts, caurspīdīgs un labi pārvaldīts, kā arī darbojas saskaņā ar valsts un starptautisko likumdošanu.”

Koncernā Latvijas dzelzceļš pagājušajā bija nodarbināti 10 400 darbinieki visā Latvijā. Būtiski pieaugusi darbinieku produktivitāte, kas 2018. gadā sasniedza 62 778 eiro uz vienu darbinieku, par 24% pārsniedzot iepriekšējā gada rādītāju.

LDz arī 2019.gadā turpinās stratēģisko virzību, kas ir ietverta Ministru Kabineta apstiprinātajā Indikatīvās attīstības plānā un Satiksmes ministrijas parakstītajā Daudzgadu līgumā - attīstīt modernu, efektīvu un videi draudzīgu infrastruktūras un loģistikas uzņēmumu grupu, nodrošinot dzelzceļa infrastruktūras pārvaldīšanu un loģistikas pakalpojumus Latvijas sabiedrības un tautsaimniecības interesēs. Vienlaikus tiks turpināts darbs pie informācijas tehnoloģiju plašākas integrēšanas ikdienas darbībā, kas ļaus paaugstināt konkurētspēju starptautiskajos tirgos.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Nesabalansētais darba tirgus(1)

Latvijā 31. janvārī bija 58 832 oficiāli reģistrēti bezdarbnieki un 29 416 oficiāli reģistrētu vakanču, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras dati.

ASV nezaudē cerības apsteigt Huawei(4)

Nesen – janvāra beigās – vispirms Lielbritānija, bet dienu vēlāk Eiropas Komisija (EK) pieņēma lēmumus ierobežot, taču pilnībā neaizliegt Ķīnas informācijas tehnoloģiju giganta Huawei ražotā aprīko...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses