Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Runa vairs nav tikai par IT un līdzīgu nozaru kvalificētu speciālistu trūkumu

Darbaspēka trūkums jau sāk ierobežot investīcijas Latvijā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Inga
I
strādāju par mājas aprūpētāju viena SIA ar kuru Rīgas socialais dienests noslēdza Līgumu par mājas pakalpojumu nodrošīnašanu .SIA maksa visiem aprūpētājiem TIKAI MINIMĀLO ALGU BEZ PIEMAKSAM, BEZ PRĒMIJĀM neatkarīgi vai cilvēks ir guļošais, mazkustīgs vai staigajoš. Dīvaini to, ka Rīgas soc.dienests maksa SIA 4.40 stunda,bet SIA aprūpētājiem minimālo valsts tarifu stunda ! KĀPĒC TA ? SIA vēl prasa kvalifikāciju-diploms. Nesen bija sapulcē un visiem,kuriem nav kvalifikācija jāiestajas 1.Rīgas medicīniskā koledžā. Dīvaini atkal to,ka neatkarīgi ir vai nav kvalifikācija būs tikai minimālā tarifa stunda - minimālā alga. Vēl ja gribi piestrādāt maksa neoficiāli? Par kādu viesstrādniekiem būs runa,ja ir tāda alga ar neoficiāliem piemaksa? KAD BŪS REĀLA IZMAIŅAS MĀJĀM APRŪPĒTĀJÀM ?
ivaasd
i
Jus vаrаt mаksаt рar 50 % mаzак раr еlекtrоеnеrgiju, nеkаdа vеіda mаldinоt vаi раrkaрjot lіkumu! Еs іesаku vіsіеm іzlаsіt so rакstu – http://bit.ly/lesspaid Es tо еsmu іzmаntojis kорs dесеmbra, un rеkіns раtiеsаm ir kluvіs mаzаks!і
GoodMaan&ParexK&K
G
Darbaspēks vainīgs...ha,ha,....kas tik tiem mērkaķiem netiek dirsts pauros. Kur tad tautsaimniecības attīstībai domātie G24 kredīti ar visu BankaBaltija ? A čekista Savicka nokostā miljarda investīcija Somu-Zviedru celuloze. Un cik gan investoru tika novērsušies vai pat nospļaudamies aizbēguši no Latvijas korumpētās PSRS mafijas dēļ. Jādomā ka miljardi un miljardi garām šai postpadomju oligarhu pārvaldītajai muļķu zemei. Kopā ar Parex brataniem SVF dotais miljards gan tika izrīts ka nočaukstēja vien. Kāds tur darbaspēks kad no nelielajām algām caur lielajiem nodokļiem paaudzēm būs jātmaksā izzagtie miljardi. Tie sarkanie vēji jau darbaspēku uz prom visiem laikiem aizpūtuši un tagad nu tik gudri dirš.
a
a
Mēs zinam to, kas valda Latvijā. :( ….Diemžēl nejau tie, kas izcīnīja neatkarību. Nožēlojami, ka lielākā tautas daļa ir pataisīti par ''Moderniem vergiem.''
  • 4
  • 0
Lielas pełńas meklētājiem
L
Būs citur jāmeklē savu lēto darbaspēku. Vai tas nav šausmīgi!!
Ha
H
Un tas vēl ar to, ka LATVIJĀ IR VIENS NO AUGSTĀKAJIEM BEZDARBA RĀDĪTĀJIEM EIROPĀ! Nekādus viesstrādniekus! Lai vācas prom no Latvijas - tāpat jau peļņa te nepaliek. Valstis maksā par imigrantu ievešanu, procesēšanu, integrāciju, bet bizness to nesedz un tikai pelna uz valstu rēķina.
Bet
B
Ir darbaspēks, un ar lielu rezervi. Jautājums ir par darba samaksu. 300 - 400 eiro uz rokas?
Ekonomists 2000
E
Risinājumi visi ir nepatīkami. Jāsamazina vismaz 2 x uzpūstā valsts pārvalde. Diemžēl lielākā daļa no viņiem godīgu darbu strādāt nemāk. Līdz ar samazinājumu jālikvidē nevajadzīgās funkcijas, kuras izdomātas, lai attaisnotu milzu pārvaldes eksistenci. Pārspīlētas drošības un datu aizsardzības prasības visās nozarēs. VID, kas soda par 1 eur parādu, bet atlaiž oligarhiem miljonus. Visādi uzraudzības biroji, kas paši ne par ko neatbild. Tālāk seko viesstrādnieku ievešana. Afrikāņi un arābi nestrādā, tiem arī nav izglītības, bet tieši tos mums uzspiež ES. Labāki ir austrumāzieši un indieši. Trūkums- arī viņi veido noslēgtus rajonus un neintegrējas. Mūsu jaunie draugi ukraiņi būtu vispiemērotākie, BET- viņi integrēsies ar mūsu krievvalodīgo ''kopienu'' un palielinās tās masu valstī.
Anarchists
A
Ja valstī iedzīvotāju skaits samazinās,arī ekonomikai ir nevis jāpaplašinās,bet gan jāsamazinās.Proporcionāli jāsamazinās arī to barokļu skaitam,kas parazitē uz nodokļos samaksātā.Nekādus viesstrādniekus.Darbaspēka problēmas nebūtu,ja sāktu maksāt normālas algas.Ja t.s."biznesmeņi" to negrib,vai nevar-vnk lai tinās prom no šejienes.
Laba ziņa!
L
Latvijā visi invalīdi ir nodarbināti ar darbu un visi bezdarbnieki arī... Ja ir tāda konkurence dēļ darbiniekiem, tad var mierīgi pacelt latiņu investoru ienākšanai Latvijā un, piemēram, piegriezt skābekli offshore kompānijām(aiz kurām slēpjas galvenokārt tie, kas negrib un nemaksā nodokļus Latvijā).
Enģeļa viesis
E
Pie tā ka ļoooti daudzi aizbrauca ir vainīga gan valsts pārvalde, gan uzņēmēji! Tagad būs jāielaiž emigranti
ļuļa
ļ
un kur tad mucenieku ārsti, inženieri un IT speciālisti? tiešām būs aptrūkušies?
Derglis
D
Pagaidi, drīz būs. Mūsu mentors katru dienu ved uz Rīgas skolu jauku 17-gadīgu afgāņu puisi, lai 1.klasē iemācītu viņu lasīt. Skaitīt viņš jau prata līdz 30- tik daudz patronu ir AKM triecienšautenes aptverē.
  • 6
  • 1
aha
a
bet maksāt cilvēka cienīgas algas vietējiem viņi neparko negrib!
.
.
Visa pasaule nedrīkst būt pakārtota biznesam. Valsts galvenais uzdevums ir nodrošināt saviem pilsoņiem cilvēka cienīgu dzīvi. Lētā darbaspēka imports degradē vidi.
Margarēta
M
Jā, nu kaut kas neticams. Tādiem dižiem investoriem kā lielās ārzemju veikaku ķēdes trūkst darbinieku. Nav kas par 430 strādā 14 stundu maiņas. Ko nu lai dara, ārprāts, ārprāts, steidzami jāieved kādi vjetnamieši, tie jau nekur neliksies, partiks no plikiem rīsiem un, lai izdzīvotu, gulēs pa 5 mazā istabelē ar wc gaitenī.
Naf naf
N
Ja nav darbinieku, lai parcel razosanu uz arzemem. Kops kura laika ir vieglak parvietot darbiniekus neka kapitalu?

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kravu apjomu kritums nestāsies(37)

Jaunākie dati par kravu apgrozījuma apjomu lielajiem kritumiem Rīgas un Ventspils ostā ir, maigi izsakoties, trauksmaini un liek uzdot jautājumus, vai un kā ostas un Latvijas tranzīta un loģisti...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses