Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

No apgrozības izņemtas 251 000 viltotu eiro banknošu

Šā gada 1. pusgadā kopumā no apgrozības tika izņemts 251 000 viltotu eiro banknošu. Kopējais no apgrozības izņemto viltoto banknošu skaits laikā no janvāra līdz jūnijam bijis par 15,2% mazāks nekā 2011. gada atbilstošajā periodā, portālu Diena.lv informēja Latvijas Bankā.

Savukārt 2012. gada 1. pusē no apgrozības izņemto banknošu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējiem sešiem mēnešiem sarucis par 19%.

Joprojām visbiežāk tika viltotas 20 eiro un 50 eiro banknotes. Pēdējo sešu mēnešu laikā viltoto 20 eiro banknošu īpatsvars samazinājies, bet viltoto 50 eiro banknošu īpatsvars – nedaudz palielinājies. 2012. gada 1. pusgadā divu visvairāk viltoto nominālvērtību banknotes kopā veido 77% no kopējā viltojumu skaita. Trešajā vietā viltojumu skaita ziņā ir 100 eiro banknote - 17% no visiem viltojumiem. Pārējo nominālvērtību  - piecu eiro, 10 eiro, 200 eiro un 500 eiro - viltojumu īpatsvars ir ļoti neliels. Lielais vairākums (97,5%) viltojumu 2012. gada 1. pusgadā atklāts eiro zonas valstīs. Tikai aptuveni 2% atklāti ārpus eiro zonas esošajās Eiropas Savienības dalībvalstīs un 0,5% – citos pasaules reģionos.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Saka striktu "nē!" ķīmijai un pārtikas piedevām

"Tā saucamais putu laiks, kad visi tiecas un reklamē greznību, nav īstā dzīve. Īstā dzīve ir šeit, pie zemes. Un koronavīruss visus tagad noliek atpakaļ savās vietās. Domāju, tagad sabiedrīb...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses