Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Eiro

Apgrozībā laistas jaunās Eiropas sērijas 100 un 200 eiro banknotes

No otrdienas eirozonā apgrozībā nonāks jaunās Eiropas sērijas 100 un 200 eiro banknotes, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankā. Jaunās sērijas 100 un 200 eiro banknošu izmēri atšķirsies no līdz šim apgrozībā esošajām, proti, tās būs nedaudz - par pieciem milimetriem - šaurākas. Jaunās sērijas 100 eiro banknotes būs 147 milimetrus garas un 77 milimetrus platas, bet 200 eiro banknotes būs 153 milimetrus garas un 77 milimetrus platas.

Dolāra tronis nav apdraudēts

Pēdējās desmitgades pasaules ekonomikā un finanšu tirgos nesušas ievērojamas pārmaiņas, kurās aizvien būtiskāku lomu spēlē lielās pārejas ekonomikas valstis. To sevišķi var attiecināt uz Ķīnu. Tas skaidrojams ar Ķīnas straujo eksporta ekspansiju rietumu tirgos, kas dažu desmitu gadu laikā ļāvis Huanhe un Jandzi upju ielejās esošajai valstij kļūt par pasaules otro lielāko ekonomiku.

FOTO: Iepazīstina ar jauno 50 eiro banknoti

Otrdien, 5.jūlijā, Eirosistēma prezentēja jauno Eiropas sērijas 50 eiro banknotes dizainu, portālu Diena.lv informēja Latvijas Banka.Jaunā 50 eiro banknote būs jau ceturtā Eiropas sērijas banknote. Banknote papildinās mums Latvijā un eirozonā jau ierastās 5, 10 un 20 eiro nominālu banknotes ar atjaunotu dizainu un uzlabotām drošības pazīmēm.

Pērn DP pirmo reizi ziņots par iespējamu terorisma finansēšanu

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests pērn pirmo reizi Drošības policijai (DP) ziņojis par iespējamo terorisma finansēšanu.Dienests pagājušajā gadā un šogad DP kopumā nosūtījis sešus materiālus par iespējamo terorisma finansēšanu, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā pastāstīja dienesta priekšnieks Viesturs Burkāns.

Deputāti nosaka bargākus sodus par eiro viltošanu

Saeima ceturtdien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātos grozījumus Krimināllikumā, nosakot stingrākus sodus par eiro viltošanu, portāls Diena.lv uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide