Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgas ostā saglabājas stabils pārkrauto kravu apjoms

Šī gada pirmajā ceturksnī Rīgas ostā pārkrautais kravu apjoms ir saglabājies stabils, sasniedzot 11 miljonus tonnu. Lai arī par 6,1% ir mazinājies beramkravu apjoms un lejamkravu segmentā reģistrēts 7,7% samazinājums, šo kritumu ir kompensējis pieaugums ģenerālkravu segmentā, kur pērnā gada kravu apgrozījuma rādītājs ir pārsniegts par 4,2%, sasniedzot 2,82 miljonus tonnu. Tāpat pārskata periodā ostā apkalpoti 1184 tirdzniecības kuģi, portālu Diena.lv informēja Rīgas brīvostas pārvaldē.

"Kravu plūsma un apjomi Rīgas ostā saglabājas stabili. Jau tradicionāli saglabājas kritums lejamkravu segmentā, kas saistīts ar ģeopolitiskiem faktoriem. Nelielu kritumu šī gada pirmajā ceturksnī esam piedzīvojuši akmeņogļu apgrozījumā, lai gan kopējais Latvijas ostās pārkrauto akmeņogļu apjoms pat ir par 12% lielāks nekā pērn, sasniedzot 6,9 miljonus tonnu. Ogļu apjomu kritums Rīgas ostā ir loģisks un skaidrojams ar to, ka stividori jaunajā terminālī Krievu salā veic tehnoloģiju un iekārtu pieregulēšanu un pielāgošanu, līdz ar to pārkraušanas process vēl nevar notikt ar pilnu jaudu. Tas savukārt ir devis iespēju pārējām Latvijas ostām pārkraut vairāk," skaidro Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Turpinās pieaugums kokmateriālu kravām, kas ir otra lielākā kravu grupa ostā. Četros mēnešos no ostas nosūtīts 2,1 miljons tonnu dažādu mežrūpniecības kravu, kas ir par 31,1% vairāk nekā pērn. Strauji pieaudzis no ostas nosūtīto koksnes granulu daudzums. Pirmā ceturkšņa laikā no ostas nosūtīts 0,68 miljoni tonnu koksnes granulu, kas ir par 91,7% vairāk nekā pērn. Pieaugums vērojams arī šķeldas eksporta plūsmā, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu pieaugusi par 25,2%. Savukārt kokmateriālu ģenerālkravu apjoms kāpis par 12,4%. Starp kokmateriālu kravām kritums reģistrēts vienīgi zāģmateriālu beramkravām, kas ir pēc apjoma mazākais kokmateriālu veids.

Trešo pozīciju ostas kravu portfelī saglabā konteinerkravas – 2019. gada četros mēnešos caur ostu sūtīto konteinervienību (TEU) daudzums audzis par 4,4%, turklāt palielinājies gan krauto, gan tukšo konteinervienību daudzums.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kravu apjomu kritums nestāsies(37)

Jaunākie dati par kravu apgrozījuma apjomu lielajiem kritumiem Rīgas un Ventspils ostā ir, maigi izsakoties, trauksmaini un liek uzdot jautājumus, vai un kā ostas un Latvijas tranzīta un loģisti...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses