Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Siltumā un savā nodabā: Kukaiņi aizsargājamo ainavu apvidū Ādažu poligonā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes

Fakti par kukaiņiem Latvijā

Smiltāju siseņiem jeb parkšķiem - reta suga, kas mīt Natura 2000 teritorijā Ādaži, - patīk vide ar zemu veģetāciju. Tēviņi izrādās mātītēm, lecot, cik aukstu vien iespējams, un izrādot savus koši sarkanos apakšspārnus. Virsējie spārni ir pelēki - «parasti»!

Lielos zaļos sienāžus senāk likuši uz kārpām, un kukaiņi tās nograuza līdz asinīm, ja vien bija pacietība to izturēt. Nežēlīga metode!

Ir ticējums, ka varde, pielikta pie ērces koduma vietas, uzsūc sevī slimību un cilvēks kļūst vesels. Optimisti kopumā ir veselīgāki par īgņām, un domāt labas domas ir noderīgi, bet visu - saprāta robežās!

Skudru sugu Latvijā netrūkst, bet tikai viena no tām ir smaržīga! Tāda ir spožā skudra. Parasti skudras ir matētas. Tik sīkai radībai spožumu varētu būt grūti noteikt... Bet, saspiežot spožo skudru, tā smaržo pēc citrusa augļiem vai skujām. Tā dzīvo kāpām līdzīgā vidē, arī Ādažu poligonā. Skudra ir sabiedriska un ligzdas veido pazemē, būvējot veselu koloniju. Ļoti lielas platības aizņem, pat vairākus metrus, bet augsnes virspusē par skudru esamību liecina tikai rosība un nelielas atveres.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Piemēslot nav māksla

A/s Latvijas valsts meži (LVM) kopā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) akcijā Piemēslot nav māksla atklāj neparastu vides objektu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību atkritumu piesārņojum...

Vides Diena

Vairāk Vides Diena


Tūrisms

Vairāk Tūrisms


Ceļošana

Vairāk Ceļošana


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena