Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Dabas Diena

Slokas ezera taka – īpaši skaista

Pavasarī īpaši skaista ir Slokas ezera taka, jo daudzviet ūdens līmenis ir tik augsts kā nekad pārējā gada laikā, līdz ar to ainavai piemīt specifiska burvība. Applūstošā daļa ir mitrais melnalkšņu dumbrājs takas sākuma daļā, bet pirms tam ejot paveras lielisks skats uz ūdensputniem bagātu ezeru un kokiem, kas spoguļojas purvāja ūdeņos, bet daļa takas ved pa mežu.

Uz mežu pēc sulas

Pavasaris bieži vien nāk lēni, bet, kad ir klāt, steidzas tik strauji, ka jāspēj baudīt tā mainīgo dabu, lai nenokavētu skaistumu, kad viss plūst, plaukst un veidojas. Arī bērzu sulu tecināšana jāpagūst īstajā brīdī, kamēr lapas vēl nav saplaukušas! Pat tie, kam nav sava lauku īpašuma, var tikt pie veselīgās pavasara veltes – katram iedzīvotājam valsts mežos ir atļauts bez maksas iegūt sulas tikai pašpatēriņa vajadzībām, veicot vienu urbumu.

Putnu būrītim jābūt drošam

Rūpējoties pavasarī par mājvietu putniem savā dārzā, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārliecināties, vai paša izgatavotais vai veikalā izvēlētais putnu būris būs piemērots putnam, nevis apdraudēs to.

Mazskarto mežu vēstniece

Par Gada sūnu 2021 kļuvusi līklapu novellija – sūna, kas uzskatāma par dabisko mežu dzīvotnes raksturojošu iezīmi. Turklāt tā ir suga, kuras klātbūtne mežā liecina arī par citu retāku organismu klātesamību.

Netraucēt dzīvi upē

Ja sadzirdi ūdens ņirbēšanu, visticamāk, kaut kur tuvumā atrodas straujtece. Gan straujteces, gan dabiskos upju posmus Latvijas Dabas fonds (LDF) izziņojis par Gada dzīvotni 2021, izceļot to būtisko lomu dabas daudzveidības, ainavas dažādības un ūdeņu tīrības nodrošināšanā. Tomēr izcilā stāvoklī Latvijā pašreiz ir tikai viens procents no visām straujtecēm un dabiskajiem upju posmiem.

Dabas parks Tērvetē aug un attīstās

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē, kura teritorija pārsniedz 1200 ha, ir bagāts ar dabas vērtībām un vēsturi. Tas dibināts pirms 63 gadiem un arvien piedzīvo pārmaiņas un uzlabojumus. Taču gadu gaitā nemainīga vērtība ir dabas parka skulptūras un izziņas un atpūtas objekti, kas darināti no koka, lai izceltu šī materiāla funkcionālās un dizaina vērtības un būtu maksimālā saskaņā ar dabu.

Trauki ar rupjmaizes garšu

Domājot par to, kā samazināt plastmasas piesārņojumu pasaulē, trīs uzņēmīgas jaunietes ir radījušas ēdamus vienreizlietojamos traukus, kas ir nekaitīgi videi un ātri sadalās dabā. Šis ir pirmais šāda veida produkts Latvijā. Skolēnu mācību uzņēmuma Re-Grain vadītāja ir Madonas Valsts ģimnāzijas audzēkne Agnese Aizpuriete.

Ledusskapis kopīgam labumam

Ik gadu atkritumos nonāk aptuveni trešdaļa saražotās pārtikas, un vairāk nekā pusi atkritumos izmet mājsaimniecības. Lai mazinātu ēdiena izšķērdēšanu Latvijā, piecas skolnieces ir izveidojušas bezmaksas pārtikas apmaiņas punktus. Projekta Food Pick-up Point idejas autore ir Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece Tīna Rubeze.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide