Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kukaiņi

Lai veiksmīga ziemošana

Rudenī jāiztīra putnu būrīši un var uzbūvēt kukaiņu viesnīcu.

Kodes, blaktis, prusaki: Tie, kuri nav izpelnījušies cilvēka mīlestību

Viņi ar mums kopā ir ik uz soļa – lidojošie un rāpojošie bezmugurkaulnieki zirnekļi, ērces, mušas, odi, lapsenes, blusas, prusaki un daudzi citi. Latvijas Universitātes vadošais pētnieks biologs Voldemārs Spuņģis min konkrētu skaitli – Latvijā vien to ir ap 13 000–14 000 sugu. Salīdzinājumā pavisam maza daļa dzīvo ciešā kontaktā ar cilvēkiem viņa mājoklī. Tie ir sinantropi, kas ārpus cilvēka vides nespēj ilgstoši dzīvot un vairoties.

Siltumā un savā nodabā: Kukaiņi aizsargājamo ainavu apvidū Ādažu poligonā

Ādažu poligons mūsdienās Latvijā ir vienīgā plaša mēroga militāro mācību teritorija, kas aizņem gandrīz 8000 hektāru. Kā vēsta Aizsardzības ministrijas - tās pārraudzībā ir šī teritorija - interneta vietnes informācija, poligonā bez saskaņošanas un īpašas atļaujas atrasties nedrīkst. Taču nereti tur nākas rosīties ne tikai militāristiem, bet arī vides ekspertiem, kas vēlas veikt izpēti aizsargājamo ainavu apvidus Ādaži platībās, kur mīt daudz retu un aizsargājamu bezmugurkaulnieku un putnu sugu.

Mostas pirmie aukstumizturīgie kukaiņi; ērces vēl nav novērotas

Drīzumā gaidāma gan strauja temperatūras celšanās, gan arī kukaiņu un citu posmkāju parādīšanās, bet pirmie aukstumizturīgie kukaiņi, piemēram, mārītes un zirnekļi, jau ir pamodušies un tos var novērot saules sasildītās vietās. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide