Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 10. augusts
Inuta, Brencis, Audris

Ārlietu ministrs: Krievijai jāuzņemas pilna atbildība un izmaksas, kas saistītas ar Ukrainas atjaunošanu

2022. gada 16. maijā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē, kuras laikā ES ārlietu ministri apsprieda ES atbalstu Ukrainai, ES sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju un Rietumbalkānu jautājumu. Pirms ES Ārlietu padomes notika ES un Kanādas apvienotā ministru komitejas sanāksme. Tās laikā puses pārrunāja globālos izaicinājumus pasaulē, tai skaitā ārpolitikas un drošības prioritātes, kā arī ES un NATO sadarbību.

Sanāksmes laikā E. Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu ES kandidātvalsts statusa piešķiršanai Ukrainai. “Ir jāturpina koordinēts starptautiskais politiskais un diplomātiskais spiediens pret Krieviju un Baltkrieviju, kā arī maksimāli jāpaaugstina Krievijas maksa par neattaisnojamā kara turpināšanu. Ir arī jāturpina sniegt koordinēts visa veida atbalsts Ukrainas tūlītējām vajadzībām. Krievija jāsauc pie atbildības starptautiskajās tiesās, kā arī jāizmanto citi juridiskie mehānismi kara noziegumu un noziegumu pret mieru un cilvēci izmeklēšanai. Papildus tam ir maksimāli jāstiprina ierobežojošie pasākumi finanšu un enerģētikas, kā arī citos sektoros, jāpaplašina sankcijas pret fiziskām un juridiskām personām, tai skaitā atbildīgajiem par propagandu un dezinformāciju Krievijā. Krievijai jāuzņemas pilna atbildība un izmaksas, kas saistītas ar Ukrainas atjaunošanu.

Nepieciešams vienots Eiropas Savienības regulējums dalībvalstīs iesaldēto Krievijas līdzekļu izmantošanai Ukrainas atjaunošanai nākotnē. Tādējādi sankciju darbība turpināma līdz laikam, kad Krievijas militārie spēki būs atvilkti no Ukrainas teritorijas un panākta vienošanās par Krievijas saistībām Ukrainas atjaunošanai,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Runājot par Rietumbalkāniem, Latvijas ārlietu ministrs pauda nostāju, ka no paplašināšanās valstīm tiek sagaidīta ES vērtībām un mērķiem atbilstoša rīcība un jo īpaši skaidrs atbalsts ES nostājai par Krievijas karu Ukrainā. “No Serbijas kā Eiropas Savienības kandidātvalsts mēs sagaidām pilnu Eiropas Savienības lēmumu, ieskaitot sankciju pret Krieviju un Baltkrieviju ieviešanu, pretējā gadījumā nevaram atbalstīt turpmāku iestāšanās procesu,” sacīja E. Rinkēvičs.

Vienlaikus ministrs vērsa uzmanību uz nepieciešamību stiprināt Rietumbalkānu reģiona noturību pret hibrīddraudiem un dezinformāciju. Ministrs pauda Latvijas atbalstu pēc iespējas ātrākai pievienošanās sarunu sākšanai ar Albāniju un Ziemeļmaķedoniju.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Risks zaudēt vēlētāju balsis

Tuvojoties 14. Saeimas vēlēšanām, jaušamas bažas, ka vēlētāju aktivitāte var būt zema. Centrālās vēlēšanu komisijas dati rāda, ka 2018. gadā 13. Saeimas vēlēšanās piedalījās 54,56% no visiem balssti...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē