Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

Biedrība: Darbs pie vardarbības mazināšanas nedrīkst apsīkt

Lai arī izmaiņas vardarbības mazināšanai notiek, procesi sabiedrībā ir lēni, tāpēc apkārtējo darbs, runājot par vardarbību, nedrīkst apsīkt, intervijā Latvijas Radio teica biedrības Skalbes valdes locekle Santa Laimiņa.

Atsaucoties uz bijušās dzīvesbiedres slepkavībā aizdomās turētā Leona Rusiņa gadījumu, Laimiņa sacīja, ka izmaiņas sabiedrībā, likumos notiek tikai pēc traģiskiem notikumiem, kad sabiedrības uzmanība tiek vērsta uz lietām, kuras nestrādā. 

Viņa atgādināja, ka pēc traģiskā notikuma izmaiņas vardarbības upuru aizsardzībai ir veiktas, arī cilvēki vairāk sākuši runāt par vardarbību, ziņot par vardarbības gadījumiem,  vienlaikus procesi notiek lēni, tāpēc apkārtējo darbs, runājot par vardarbību, nedrīkst apsīkt.

"Jāapbruņojas ar lielu pacietību," teica Laimiņa.

Viņa uzsvēra, ka katru reizi, kad sabiedrībā tiek sākts runāt par kādu no vardarbības veidiem, arī cilvēki, kuri cietuši, aktīvāk sāk meklēt palīdzību. 

Runājot par esošo situāciju, Laimiņa norādīja, ka, piemēram, sadarbība ar Valsts policiju uzlabojas, izpratne ir "labāka visos līmeņos".

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka pēc Ģenerālprokuratūras veiktās pārbaudes par bijušās dzīvesbiedres slepkavībā aizdomās turētā Leona Rusiņa kriminālprocesiem divi prokurori labprātīgi aizgājuši no darba.

2023.gada 16.aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Rusiņam bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 - par to, ka viņš nepilda lēmumu par aizsardzību pret vardarbību.

Rusiņu pēc slepkavības policijai nav izdevies aizturēt, bet vienlaikus nav izslēgts, ka viņš izdarījis pašnāvību.

Pārbaudes rezultātā Ģenerālprokuratūrā arī sākti divi kriminālprocesi, tajā skaitā par Rusiņa iespējami izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem - vajāšanu un draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesa bojājumu - pret cietušo tirdzniecības centra "Sēlija" stāvlaukumā. Minētajos kriminālprocesos izmeklēšanu veic Valsts policija.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sabiedriskais medijs apmaldījies

Krievu valoda piecdesmit gadus Latvijā bija okupācijas valoda, kurā centās salauzt, pakļaut un rusificēt, bet pēdējos trīsdesmit gadus – galvenais simbols un protesta forma tiem, kuri ir nemierā...

Krievijas austrumu pagrieziens

Piektdien noslēdzas Krievijas līdera Vladimira Putina divas dienas ilgā oficiālā vizīte Ķīnā, kura vienlaikus bija arī simbolisks viņa pirmais brauciens uz ārvalstīm pēc piektās pārvēlēšanas v...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē