Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +2 °C
Smidzinošs lietus
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Kariņš: Mēs veidojam stabilu un ilgtspējīgu finanšu sektoru

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), ceturtdien tiekoties ar ASV Finanšu ministrijas sekretāra vietnieku terorisma finansēšanas jautājumos Maršalu Bilingsliju, uzsvēra, ka Latvijas valdība ir apņēmusies izveidot stabilu un ilgtspējīgu finanšu sektoru un turpinās uzsākto darbu pie finanšu sektora sakārtošanas.

"Stabils un ilgtspējīgs finanšu sektors ir mugurkauls visas ekonomikas attīstībai. No valdības un arī Saeimas puses tiek un tiks darīts viss, lai ne tikai sakārtotu mūsu finanšu sektoru, bet lai padarītu to par vienu no spēcīgākajiem visā Eiropā un citu valstu pārstāvji vēlētos apgūt mūsu pieredzi. Mēs vadāmies ne tikai pēc Moneyval vērtējuma ieteikumiem, bet ejam soli tālāk - veicam tā dēvēto finanšu sektora kapitālo remontu," uzsvēra Kariņš.

"ASV uzskata Latviju par ciešu partneri un draugu. Mēs augsti novērtējam mūsu uzņemšanu vizītes laikā. Svarīgākais, ASV, īpaši ASV Finanšu ministrija, uzticas Latvijas apņemšanām un sāktajām finanšu sektora uzraudzības reformām. Mēs esam šeit, lai atbalstītu. Ministru prezidenta pausto apņemšanos ieviest ļoti nepieciešamās reformas pēc iespējas ātrāk uztveram kā pozitīvu signālu. ASV ir absolūti pārliecināta, ka Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā Latvijā ir politiskā griba cīnīties ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un Kariņa kunga Saeimā iesniegtie, sen gaidītie likumu grozījumi ir labs signāls šajā ziņā. Liels paldies, Ministru prezidenta kungs, ka esat uzņēmies vadību šī jautājuma sakārtošanā," pauda Bilingslijs.

Tikšanās laikā Kariņš ar ASV pārstāvi pārrunāja Latvijas paveikto un plānoto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā, tostarp Moneyval rekomendāciju ieviešanā. Kariņš informēja, ka finanšu sektora kapitālais remonts ir uzsākts, virkne ar tā īstenošanu saistīto likumu grozījumu atrodas izskatīšanā Saeimā. Tāpat noris darbs pie tiesībsargājošo iestāžu darba pilnveidošanas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā, lai operatīvi atklātu šāda veida noziegumus, noskaidrotu noziegumu īstenotājus un tos pēc iespējas ātrāk nodotu tiesāšanai.

Top komentāri

Labais
L
Kariņš ir ASV pilsonis....un vēl viņš un viņa ģiumene ir izdarījuši lielus finansiālus noziegumus.KARIŅAM IR JĀSĒŽ CIETUMĀ,NEVIS JĀVADA LATVIJAS VALSTS ORGANIZĒTAS NOZIEDZĪBAS FUNKCIONĀRUS!!!
skriešana uz vietas
s
Cik gadu desmitus Vienotība veido, bet neko citu, kā mazgātuvi Krievijas un Ziemeļkorejas netīrajai naudai nav izveidojusi.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tikai bez panikas!(2)

Pēdējā laikā rodas iespaids, ka viena daļa mūsu sabiedrības dzīvo no vienas masu histērijas līdz nākamajai, savukārt cita sabiedrības daļa ir tā pagurusi no apkārt notiekošajām histērijām, ka vie...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē