Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kariņš: Turpmākās divas nedēļas būs kritiski svarīgas Covid-19 apkarošanā

Turpmākās divas nedēļas Covid-19 ierobežošanā būs kritiski svarīgas un īpaša nozīme būs sabiedrības iesaistei, valdības sēdes laikā pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Otrdien, piedāvājot ministriem lemt par papildus drošības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanā, tostarp attiecībā uz kolektīviem sporta treniņiem, sejas masku plašāku lietošanu un mācību procesa organizēšanu, Viņķele atzina, ka līdzšinējā valdības rīcība Covid-19 ierobežošanā bija reaktīva. Kā piemēru ministre minēja pieņemto reaktīvo pasākumu kopumu, nosakot striktākus lokalizētus ierobežojumus vietās, kur atklāts vīrusa uzliesmojums.

Tomēr otrdien valdībai tika piedāvāts lemt par proaktīviem pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai. Pēc Viņķeles teiktā, patlaban Covid-19 izplatās jaunu un aktīvu cilvēku vidū, kā arī pedagogu vidū mācību iestādēs. Tāpēc valdībai tika piedāvāts lemt par pasākumiem, kas proaktīvi varētu ierobežot vīrusa izplatību šajās riska grupās.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pauda, ka patlaban Latvijā "ceļas Covid-19 vilnis", tāpēc valdībai ir jārīkojas, lai šo vilni "nosistu lejā", samazinot gan inficēto skaitu, gan to cilvēku skaitu, kuri ar Covid-19 nonāk slimnīcā. "Viļņa nosišanā ir svarīga sabiedrības līdzdalība," uzsvēra premjers.

Tāpat premjers atzina, ka nākamās divas nedēļas būs kritiski svarīgas Covid-19 apkarošanā un šeit liela nozīme būs tam, kā sabiedrība ievēros valstī noteiktos ierobežojumus un ieteikumus. "Vai nu mēs salauzīsim Covid-19 transmisijas ķēdes vai Covid-19 salauzīs mūs," sacīja Kariņš, paužot cerību, ka Covid-19 apkarošanā Latvijā nebūs jānonāk pie drastiskāku paņēmienu ieviešanas.

Pēc valdības sēdes Kariņš mediju pārstāvjiem stāstīja, ka otrdien no rīta sasauktajā Krīzes vadības padomes sēdē tika uzklausīta atbildīgo iestāžu sniegtā informācija par situāciju ar Covid-19 izplatību, konstatējot, ka "ziņas nav iepriecinošas".

Tāpēc valdība atbalstīja Veselības ministrijas priekšlikumus par papildus drošības pasākumu ieviešanu. "Tās nav lielas, ierobežojošas prasības, bet gan prasības, ko varam ieviest, lai pārrautu Covid-19 izplatības ķēdi," uzsvēra Kariņš.

Tāpat premjers atgādināja, ka Covid-19 izplatības ierobežošanā joprojām paliek spēkā higiēnas un distancēšanās prasību ievērošana.

pievienotas pēdējās trīs rindkopas

Top komentāri

hmm
h
Cik Latvijā nodarbojas ar kolektīvajiem sporta veidiem? 0,01%? Ja valdība domā, ka viss ļaunums ir no tā, tad kaut kas neiet kopā...
Krējums Saldais
K
Maskas ir erzacs, jāmaina paša Covid apkarošanas stratēģija. Inficētie jāliek valsts apmaksātā karantīnā ar slimības lapām, jo pašizolācija ir pilnīgs fufelis. Savukārt riska grupām jāpiedāvā izolācija sanatorijās un atpūtas namos. Par minimālu samaksu. Transportā jāatceļ nestrādājošo pensionāru brīvbiļetes no rītiem un brauc no darba. Bet ārstiem jāpieņem visi un vienmēr.
jan
j
Pirms kautkādus ierobežojums ieviest-vajag atceld lidojumus uz visiem laikiem un robežas kontrolēt kas iebrauc latvijā. Un tad paskatīties kā kritīsies cipari no tā saucamā kovid. Kuram ja godīgi neticu ka tāds vispār eksistē!!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mazāk biedēt, vairāk pašiem darīt(4)

Valdības lēmums par obligātu masku valkāšanu publiskās telpās, kā arī virkne jaunu ierobežojumu dažādām aktivitātēm diezgan likumsakarīgi pastiprinājusi spriedzi sabiedrībā.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē