Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Levits nāk klajā ar ideju, kā veicināt karteļu atmaskošanu

Soda atlaišana pirmajai kartelī iesaistītajai firmai, kas piesakās izmeklēšanas iestādē, palīdzētu atklāt šādas vienošanās un arī apgrūtinātu to noslēgšanu, uzskata Valsts prezidents Egils Levits. Komentējot izmeklētāju aizdomas par būvniecības jomā Latvijā pastāvošu karteli, Levits intervijā telekanālā Rīga TV24 sacīja, ka viņa kā Eiropas Savienības Tiesas tiesneša praksē ir bijis daudz šādu lietu. Daudz bijis arī būvniecības karteļu. Firmām noteiktās soda naudas bijušas mērāmas desmitos, simtos un dažos gadījumos pat miljardos eiro.

Prezidents minēja, ka dažādās valstīs saistībā ar karteļu atklāšanu tiek piekopti interesanti risinājumi.

Piemēram, pirmajai kartelī iesaistītajai firmai, kas piesakās izmeklēšanas iestādē, tiek atlaists sods.

Levita kā tiesneša praksē bijuši gadījumi, kad firmas sāk pieteikties, tiklīdz "uzož", ka tiesībsargājošās iestādes tām varētu būt nākušas pa pēdām. Bijušas arī situācijas, kurās firmu pārstāvji zvanījuši ar minūšu atšķirību, un šādi jautājumi pat nonākuši līdz tiesai.

"Domāju, ka šāds risinājums ir iespējams arī mums, jo tas palīdz vieglāk atklāt karteli un rada neuzticību karteļa dalībnieku vidū, kas atkal apgrūtina tādu karteli noslēgt," vērtēja Levits, uzsverot, ka karteļus atklāt ir grūti.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un Konkurences padome septembra sākumā veica tiesas sankcionētas, neatliekamas izmeklēšanas darbības, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu vismaz desmit lielāko būvniecības nozares uzņēmumu iesaisti noziedzīgos nodarījumos un Konkurences likuma pārkāpumos.

KNAB rīcībā esošie fakti liecina par iespējamu kukuļu lielā apmērā nodošanu un pieņemšanu, par iespējamu cenu saskaņošanu iepirkumos, ko izdarījuši iepirkumu pretendenti, kā arī par amatpersonu kukuļošanu ar mērķi nodrošināt uzņēmēju interešu realizēšanu ar iepirkumiem nesaistītos jautājumos.

Savukārt Konkurences padome veica izmeklēšanu par iespējamu Konkurences likuma pārkāpumu - aizliegtu karteļa vienošanos.

Noziedzīgie nodarījumi veikti laikā no 2015. gada sākuma līdz 2018. gada vidum. Iespējamās kukuļu summas ir no 25 000 eiro līdz vairākiem simtiem tūkstošu eiro.

 

Top komentāri

:)
:
Nu ja, kā kādreiz - visi stāsta politiskās anekdotes un uzvar tas, kurš pirmais aizskrien uz VDK.
Krējums Saldais
K
"Levits intervijā telekanālā Rīga TV24 sacīja, ka viņa kā Eiropas Savienības Tiesas tiesneša praksē ir bijis daudz šādu lietu...". . . . Eiropas Savienībā? Daudz šādu lietu?? A mēs ar pastaliņām un auseklīšiem pie sirsniņām gājām uz Eiropu meklēt brīvību, taisnību un patiesību??? . Bet interesanti, cik un kādas tās lietas bijušas...
Vilks
V
Vēl efektīvāk būtu, ja visus, kuri atzīstas, atbrīvotu no soda un garantētu valsts pasūtījumu 15 gadiem. Nu, prezidenta kungs, atzīstiet, jel, ka šoreiz es Jūs pārspēju :))
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Maksājam, lai mūs zombē(14)

Atkal tuvojas vēlēšanas, un atkal partijas sarosījušās vēlētāju balsu medībām. Kāda sākusi reklamēties jau pirms Saeimas lēmuma par Rīgas domes atlaišanu, vēl dažas – starplaikā starp šo lēmumu un die...

Tradicionālo pasta pakalpojumu apjoms samazinās(11)

Par pakomātu tīkla iegādes niansēm, izmaiņām pasta pakalpojumu tarifos un uzņēmuma nākotnes plāniem Guntars Gūte sarunājas ar va/s Latvijas Pasts valdes priekšsēdētāju Mārci Vilcānu.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē