Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Būvnieku lieta

Eksperti: Karteļu gadījumi Latvijā ilgstoši tikuši "paslaucīti zem tepiķa"

''Karteļi Latvijā nav tikai pēdējā laika aktualitāte, bet gan parādība, kas ilgstoši tikusi "paslaucīta zem tepiķa"'," biznesa augstskolas Turība rīkotajā diskusijā Konkurence biznesā: karteļu, lobisma un melnā PR ietekme norādīja eksperti. Diskusijas ietvaros tika apspriests arī pētījums, kurā 51% uzņēmēju norādīja, ka zina par neoficiāliem maksājumiem būvniecības nozarē.

Levits nāk klajā ar ideju, kā veicināt karteļu atmaskošanu

Soda atlaišana pirmajai kartelī iesaistītajai firmai, kas piesakās izmeklēšanas iestādē, palīdzētu atklāt šādas vienošanās un arī apgrūtinātu to noslēgšanu, uzskata Valsts prezidents Egils Levits. Komentējot izmeklētāju aizdomas par būvniecības jomā Latvijā pastāvošu karteli, Levits intervijā telekanālā Rīga TV24 sacīja, ka viņa kā Eiropas Savienības Tiesas tiesneša praksē ir bijis daudz šādu lietu. Daudz bijis arī būvniecības karteļu. Firmām noteiktās soda naudas bijušas mērāmas desmitos, simtos un dažos gadījumos pat miljardos eiro.

Tie, kas iesaistās kartelī, jūt kaut kādu atbalstu, aizmuguri

Man pat neienāk prātā savam tiešajam priekšniekam ekonomikas ministram sākt stāstīt kaut kādas nianses no izmeklēšanas vai kādām citām amatpersonām – tas ir absolūti izslēgts, intervijā Agnesei Margēvičai saka Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Būvnieku lietā konkurences uzraugi izmeklē aptuveni 100 objektu

Būvnieku karteļu lietā Konkurences padome izmeklē apmēram ar simt dažādiem būvobjektiem saistīto dokumentāciju, noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Iespējamās nelikumīgās vienošanās savā starpā slēgusi virkne lielāko un zināmāko Latvijas būvuzņēmumu, kā rezultātā nodokļu maksātāji, visticamāk, krietni pārmaksājuši par būvēm, ko godīgas konkurences apstākļos būtu iespējams uzbūvēt lētāk.

Raidījums: Kā būvnieku aresti saistīti ar politisko tirgu ap Vējoņa ievēlēšanu?

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktās kratīšanas radījušas virkni jautājumu - par kādiem liela apjoma būvniecības projektiem notikušas aizliegtas vienošanās? Kā tajos varētu būt iesaistīti Saeimas deputāti, kas saukti uz pratināšanām? Vai bijušā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa liecību sniegšana KNAB nozīmē, ka izmeklētāji varētu šķetināt, kā notikusi politiskā vienošanās par viņa ievēlēšanu? Un vai tirgošanās notikusi starp partijām pietuvinātām būvkompānijām, kas slēpti sadalījušas tirgu?

LNT: Rāvim piemērots statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajā kriminālprocesā par kukuļošanu lielā apmērā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, SIA Skonto būve bijušajam valdes priekšsēdētājam Guntim Rāvim KNAB piemērojis statusu - persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess, vēsta LNT ziņas.

Tiesa neapcietina Garbaru

Iekšējās drošības biroja (IDB) sāktajā kriminālprocesā aizturētais bijušais Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks Normunds Garbars, kuram procesa virzītājs bija lūdzis piemērot apcietinājumu, trešdienas vakarā tiesu atstāja uz brīvām kājām, novēroja aģentūra LETA.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide