Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Levits un Kariņš vienisprātis, ka valstij ir jāsniedz atbalsts masu medijiem

Ņemot vērā Covid-19 dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas izraisītās sekas masu mediju nozarē, valstij ir jāsniedz tiem atbalsts, trešdien sarunās atzina Valsts prezidents Egils Levits un premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Abas amatpersonas bijušas vienisprātis, ka krīzē ir svarīgs dažādu uzticamu ziņu avotu klāsts, savukārt valdība jau tuvākajā laikā izskatīšot "mērķtiecīga atbalsta iespējas", aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Levits trešdien sazinājās ar Ministru prezidentu, un abas amatpersonas pārrunājušas "plašu aktuālo jautājumu loku". Abas amatpersonas apsprieda šī brīža situāciju saistībā ar valdības noteikto ierobežojumu ievērošanu krīzes laikā un medicīnas iestāžu aizsarglīdzekļu apgādes jautājumus.

Noteiktie ierobežojumi un policijas intensīva uzraudzība ir radījuši pozitīvu efektu cīņā ar vīrusa ierobežošanu un vairojuši sabiedrības atbildību. Levits un Kariņš uzsvēra nepieciešamību stiprināt krīzes vadības centru cīņai ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 un padarīt tā darbu redzamāku sabiedrībai. Tāpat tika pārrunāti ārkārtas situācijas pagarināšanas juridiskie un epidemioloģiskie aspekti.

Levits un Kariņš apspriedās arī par personas datu aizsardzības jautājumu ārkārtas situācijā. Abas puses bija vienisprātis, ka šajā jautājumā ir jāievēro gan efektivitātes, gan arī samērīguma principi.

Sarunas laikā uzmanība tika pievērsta arī konstitucionālo tiesību jautājumiem krīzes situācijās. Levits un Kariņš atzīmēja, ka 81.panta atjaunošana Satversmē mūsdienīgā, demokrātiskai valstij atbilstošā redakcijā būtu svarīga efektīvākai lēmumu pieņemšanai ārkārtas gadījumos. 

Satversmes 81.pants, kas no pamatlikuma tika izslēgts pirms vairāk nekā desmit gadiem, noteica, ka laikā starp Saeimas sesijām Ministru kabinetam ir tiesība, ja neatliekama vajadzība to prasa, izdot noteikumus, kuriem ir likuma spēks.

Top komentāri

UZMANĪBU
U
Diena, tavs cenzors ir miegamice. Tēmas komentus dzēš, bet acīmredzamu spamu, kas jau 80% komentu, izlaiž. Dezinfektantu lietojat?
VVZ
V
Krīzes laikos varēja pārtikai PVN samazināt kaut par procentu, nevis propagandas instrumentus spodrināt!
Zigurds
Z
Visa tauta ir pret, bet šie divi ir tie svešās naudas devēji, prīmā nav ko teikt.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ilgstošas sāpes var izrādīties vēzis(1)

Ne visi mediķi ir tik zinoši, lai uzreiz pamanītu ļaundabīgas kaulu slimības, intervijā Baibai Krastiņai atzīst Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts Lauris Repša.

Muti ciet!(8)

Smīdina un vienlaikus arī skumdina ziņa, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, kas paredzētas 29. augustā, vēlēšanu iecirkņos obligāti būšot jālieto mutes un deguna aizsegs. Tā to iecerējusi Centrālā v...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē