Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Šuplinska: Ja pēc attālināto mācību nedēļas nesekos saslimstības pieaugums, pašvaldības pašas varēs lemt par mācību modeļiem

Ja pēc attālināto mācību nedēļas nesekos Covid-19 saslimšanu pieaugums, pašvaldības varēs pašas pieņemt lēmumu par tās padotībā esošo izglītības iestāžu mācību modeļiem, šodien preses konferencē žurnālistiem norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Vaicāta, vai gaidāmās attālinātās mācību nedēļas pašvaldības varēs pašas izvēlēties, kā turpmāk nodrošināt mācības, viņa sacīja, ka tas atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas. "Ja šajā laikā situācija paliks stabila vai [Covid-19 izplatība] mazināsies, tad jā, noteikti. Ja redzam saslimstības kāpumu - tad, protams, var sekot arī citi ierobežojumi," teica ministre.

Tāpat viņa norādīja, ka izvēlētā attālināto mācību nedēļa 7.-12.klašu skolēniem ir preventīvs pasākums, lai pēc skolēnu rudens brīvdienām visi neatrastos skolā, un skola spētu visu sakārtot un dezinficēt.

Kā ziņots, pēc rudens brīvlaika, no 26.oktobra līdz 30.oktobrim, mācību process 7.-12.klašu audzēkņiem notiks attālināti, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Minētajā nedēļā mācības notiks attālināti vispārējās pamatizglītības programmas un vispārējās vidējās izglītības programmas 7.-12.klases skolēniem, lai mazinātu Covid-19 izplatību izglītības iestādēs. Izņēmums šai normai ir sociālās korekcijas izglītības iestāde Naukšēni.

 

Top komentāri

Krējums Saldais
K
Tas ir Šuplinskas nevarības atzīšanās. Visa vasara bija, lai radītu attālinātas apmācības sistēmu. Tagad skatos Panorāmu un izkrītu nogulsnēs - skolniekiem pietrūkst laptopu. Pirmaisvar ko jāsāk - lai Saeimas deputāti savējos noziedo skolām. Viņiem jāmācas nav, attālinātās sēdes var skatīties telefonos un spiest podziņas var peidžeros.
nezinājāt
n
ka Žoplinska ir ļoti gudra
melnais humors
m
Būtu noderīgi, ja pašvaldības varētu lemt par Šuplinskas pārkvalificēšanu par krokodilu barību.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mazāk biedēt, vairāk pašiem darīt(4)

Valdības lēmums par obligātu masku valkāšanu publiskās telpās, kā arī virkne jaunu ierobežojumu dažādām aktivitātēm diezgan likumsakarīgi pastiprinājusi spriedzi sabiedrībā.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē