Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Tūnberga savā runā pārmeta valdībām, ka tās neaptver situācijas nopietnību klimata pārmaiņu jomā

Tūnberga Davosas forumā nosoda globālo bezdarbību cīņā ar klimata pārmaiņām

Zviedru pusaugu vides aktīviste Grēta Tūnberga otrdien Pasaules Ekonomikas forumā Davosā nosodījusi globālo bezdarbību cīņā ar klimata pārmaiņām.

Forumā, kas pulcē pasaules biznesa un politikas elites pārstāvjus, kā arī pilsoniskās sabiedrības līderus, šī gada dienaskārtībā ievērojama vieta atvēlēta klimata jautājumiem, kā arī uzņēmēju atbildībai tādās jomās kā nodokļi un pienācīgs atalgojums.

Tūnberga un ASV prezidents Donalds Tramps, kurš arī šodien teiks runu, forumā pārstāv diametrāli pretēju skatījumu uz pasauli.

Tūnberga savā runā pārmeta valdībām, ka tās neaptver situācijas nopietnību klimata pārmaiņu jomā.

"Mēs visi cīnāmies par vidi un klimatu. Ja uz to paraugās no plašākas perspektīvas, pamatā nekas nav izdarīts," sacīja Tūnberga, uzsverot, ka šis ir tikai sākums un ir jādara daudz vairāk.

Pusaudze sacīja, ka kampaņa, kas sākās ar viņas pieteikto streiku skolai un protestēšanu pie Zviedrijas parlamenta, ir piesaistījusi plašu uzmanību, bet nav spējusi panākt īstas pārmaiņas.

Viņa norādīja, ka ir atšķirība starp to, ka tiec sadzirdēts, un reālām izmaiņām.

"Es neesmu cilvēks, kas varētu sūdzēties par to, ka nav sadzirdēts," sacīja Tūnberga.

"Es tieku uzklausīta visu laiku. Bet zinātne un jauno cilvēku balss neatrodas sarunas centrā," viņa piebilda.

Pasaules Ekonomikas foruma pagājušajā nedēļā publiskotajā ziņojumā par globālajiem riskiem brīdināts, ka klimata pārmaiņu ietekme ir jūtama arvien izteiktāk un globālās temperatūra līdz gadsimta beigām var pieaugt par vismaz trim grādiem pēc Celsija.

Top komentāri

>:-)
&
Rēgs klīst pa Davosu - aptaurēta zaļplānprātīguma rēgs ! ಠ_ಠ
Konrāds Kepens
K
Dalasas forums ar Tūnbergas uzstāšanos zaudē starptautiski nopietna pasākuma jēgu.
ļuļa
ļ
bet ja nopietni, tas ir nožēlojami, ka tiek uzklausīts un atreferēts skuķis, kam nav nekādu zināšanu ne klimatoloģijā, ne fizikā, ne bioloģijā, vispār nevienā jomā, un kas turklāt vēl neiet skolā un nemācās, toties slimo ar autismu. nu varena kombinācija. visiem tiem viņas apbrīnotājiem un uzklausītājiem iesaku nākamreiz vērsties pie viņas vai līdzīgiem apustuļiem, kad vajadzēs kādu nopietnu operāciju. ja jau jaunieši var spriest bez izglītības par globālām pasaules glābšanas lietām, kas tad šiem tur vienu cilvēku izglābt ar operācijas palīdzību. nieks vien būs, čiks un gatavs!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē