Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Davosas forums

Miljards izglītības tīklam autoritāro līderu laikmetā

Jaunu akmeni pasaules politikas jau tāpat nemierīgajā dīķī iemetis viens no pasaulē vispretrunīgāk vērtētajiem ar plašām sabiedriskajām aktivitātēm pazīstamajiem miljardieriem Džordžs Soross. Pagājušajā nedēļā, uzstājoties Pasaules ekonomikas foruma sanāksmē Davosā, viņš paziņoja, ka sāk "vissvarīgāko un ilgstošāko projektu savā dzīvē".

Oxfam pētījums: Turība koncentrējas arvien šaurākas elites rokās

Jaunākais Oxfam pētījums, kas publiskots dienu pirms ikgadējā Pasaules ekonomikas foruma Davosā, rāda, ka turpina palielināties plaisa superbagātās elites un mazāk turīgo pasaules iedzīvotāju daļas starpā. Pētījuma secinājumos pausts, ka 26 pasaules bagātākajiem miljardieriem kopā ir tikpat daudz īpašumu, cik 3,8 miljardiem pasaules mazturīgāko iedzīvotāju. Tiesa, šis rādītājs jāuztver ar zināmu devu kritikas, jo pētījumā iedzīvotāju turība mērīta īpašumos, tādējādi, piemēram, nupat skolu pabeidzis profesionālis, kas ļoti labi pelna, bet arī ļoti daudz tērē un pagaidām neko neuzkrāj, šī pētījuma kontekstā var skaitīties mazāk turīgs par kādu, kam ir īpašums un uzkrājumi, bet niecīgi ienākumi.

Tramps Davosā: "Amerika vispirms" nenozīmē "tikai Amerika"

ASV prezidents Donalds Tramps uzrunā Pasaules ekonomikas forumā Davosā, Šveicē, izcēlis viņa vadītās valsts ekonomiskos sasniegumus un atgādinājis savu priekšvēlēšanu kampaņas galveno saukli "Amerika vispirms", taču uzsvēris - ASV izaugsme nozīmē arī izaugsmi pasaulei.

Tramps Davosā tiksies ar Meju un Netanjahu

ASV prezidents Donalds Tramps, kurš šonedēļ apmeklēs Pasaules Ekonomikas forumu (PEF) Davosā, tur tiksies ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju un Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu.

Globalizācijas noliedzējs Tramps pošas uz Davosu

Kopīgas nākotnes veidošana sašķeltā pasaulē ir šī gada pamattēma Pasaules Ekonomikas forumā Šveices kūrortā Davosā, kur šonedēļ sapulcējusies globālā elite, lai spriestu par izaicinājumiem pasaulei. Vairāk nekā 70 valstu vadītāji un ministri, uzņēmumu vadītāji, starptautisko organizāciju vadītāji un intelektuāļi līdz piektdienai piedalīsies neskaitāmās paneļdiskusijās un sanāksmēs, kurās aplūkos visdažādākos jautājumus, sākot ar mašīnmācīšanos un mākslīgo intelektu un beidzot ar Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa īstenotās "Amerika vispirms" politikas globālo ietekmi.

Sākas ikgadējais Davosas forums

Šodien Davosā sākas ikgadējais Pasaules Ekonomiskais forums (PEF), un šī gada pasaules vadošo politiķu un uzņēmēju saieta devīze ir "Kopīgas nākotnes veidošana sašķeltajā pasaulē".

Kučinski ielūdz uz Davosas forumu

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) saņēmis ielūgumu piedalīties nākamā gada janvārī Davosā notiekošajā Pasaules Ekonomikas forumā, aģentūrai LETA pavēstīja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide