Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziemas sports

Aizslīd pjedestāla piekājē © DIENA

Turpinājums abas dienas bija labāks par sākumu. Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Matīsu Mikni, Dāvi Spriņģi un Kristu Lindenblatu izcīnīja 4. vietu pasaules čempionātā (PČ) Vācijas trasē Altenbergā (+1,67 sekundes). Vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža uzvarēja ceturto reizi pēc kārtas, četru braucienu summā apsteidzot austrieša Bendžamina Maiera ekipāžu par 0,79 sekundēm. Vācieša Johannesa Lohnera četrinieks bija trešais (+1,51). Latvijas otrā ekipāža – Oskars Melbārdis/Lauris Kaufmanis/Intars Dambis/Edgars Nemme – uzrādīja 8. rezultātu (+2,74) 24 ekipāžu konkurencē. Latvijas vadošajiem bobslejistiem 2020./2021. gada sezona ir beigusies.

Silovam mērķis gūt augstu vietu PČ © DIENA

Svarīgākās sezonas sacensības šajā nedēļas nogalē aizvadīs ātrslidotājs Haralds Silovs. Vienīgais Latvijas pārstāvis pasaules čempionātā startēs masu startā un 1500 metru distancē.

Rastorgujevs PČ sāk ar augsto 15. vietu sprintā

Andrejs Rastorgujevs piektdien pasaules čempionātā biatlonā Pokļukā ieņēma 15.vietu desmit kilometru sprintā, Edgars Mise ierindojās 89.vietā, bet Roberts Slotiņš 95.vietā, kamēr uzvaras laurus plūca Zviedrijas slēpotājs Martins Ponsiluoma.

Prūsis: Vai esam gatavi būt "otrā ešelona" valsts bobslejā?(6)

Latvijas izlases bobslejisti ir pieradinājuši mūs pie izciliem rezultātiem. Mums ir Olimpiskie čempioni, Pasaules čempioni, Latvijas sportisti regulāri kāpj uz pjedestāla Pasaules kausa posmos. Ilgus gadus esam neapstrīdami līderi starta ieskrējienā gan divniekos, gan četriniekos – Latvijas sportistiem joprojām pieder ieskrējiena rekordi septiņās pasaules trasēs Publikai, protams, ir redzama tikai "gaišā puse" – sasniegumi, medaļas, fanu mīlestība. Tam visam "aiz muguras" ir milzu darbs, ko ik dienu iegulda sportisti, treneri, komandas personāls. Kamēr komanda cīnās un nes Latvijas vārdu pasaulē, treniņu apstākļi pašu mājās pasliktinās, jo uz sportu, sportistiem un tiem nepieciešamo infrastruktūru atbildīgie par nozari skatās kā uz Excel tabulu, kur galvenā aile ir "Cik tas maksā tagad?", nevis "Kādu atdevi tas dos nākotnē?".

Eiduka sasniedz Latvijas labāko rezultātu pasaules U23 čempionātos

Vuokati (Somija) notiekošajā pasaules čempionātā distanču slēpošanā U23 grupā 10 km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu labi nostartējusi Patrīcija Eiduka no Kokneses novada, izcīnot 7. vietu, kas ir Latvijas labākais rezultāts pasaules čempionātos U23 grupā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.