LNT: Siguldas dome nolemj pirkt zemi olimpiskā ciemata būvniecībai(7)

Lai izpildītu kritērijus un kandidētu uz 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu kopā ar Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu, Siguldas dome šodien nolēma pirkt zemi olimpiskā ciemata būvniecībai – tā šovakar informēja LNT ziņas. Piecus ar pus hektārus plašu teritoriju, pašvaldība no Evaņģēliski Luteriskajai draudzes pirks par 230 tūkstošiem eiro. Šim mērķim aizņēmums netiks ņemts.

Rastorgujevs izcīna 13. vietu PK sacensībās sprintā

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Rūpoldingā izcīnīja 13. vietu Pasaules kausa piektā posma desmit kilometru sprinta sacensībās. Iegūtā 13. vieta ir Rastorgujeva šīs sezonas labākais rezultāts, turklāt sagaidāms, ka viņš svētdien varēs piedalīties distancē ar kopēju startu. Tikmēr par sacensību uzvarētāju kļuva Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, kuram tā bija jau 30. uzvara karjerā un astotā šosezon.

Turpina brīvo kritienu nezināmajā © DIENA

Trīs svarīgākās sacensības šosezon cita pēc citas. Kamaniņu braucēji aizvadītajā nedēļā pulcējās Siguldā, kur notika Pasaules kausa posms. Pēc tam būs pasaules čempionāts Vinterbergā un Eiropas čempionāts Oberhofā. Saspringtajā un atbildīgajā laikā uz interviju aicinājām vienu no Latvijas izlases treneriem Mārtiņu Rubeni.

Šajā nedēļas nogalē Siguldas trasē aizvadīts pasaules kausa posms kamaniņās individuālajā konkurencē, divniekos un stafetē. Izcilu sniegumu demonstrēja mūsu divnieku ekipāžas - Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš sestdien izcīnīja sudrabu, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena vietu nopelnīja brāļi Andris un Juris Šici. Lielisks sniegums Latvijas sportistiem arī stafetē, kur izcīnīta zelta godalga! Sacīkšu gaitu caru fotoobjektīvu vēroja arī Dienas fotogrāfs Aivars Liepiņš - ieskaties galerijā!

Ātrslidotājam Silovam devītā vieta Eiropas čempionātā daudzcīņā

Latvijas vadošais ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien Itālijā izcīnīja devīto vietu Eiropas čempionātā daudzcīņā. Par Eiropas čempionu tika kronētas titulētais nīderlandietis Svens Krāmers, kurš četru disciplīnu summā iekrāja 150,113 punktus. Otrais ar 150,199 punktiem bija vēl viens nīderlandietis Patriks Rosts, kurš laika izteiksmē savam tautietim zaudēja 1,92 sekundes. Tikmēr bronzas godalgu izcīnīja Sverre Lunde Pedersens, kurš guva 150,837 punktus un Krāmeram zaudēja 14,66 sekundes.

Ķibermaņa četrinieks - Eiropas vicečempioni!(1)

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēju Matīsa Mikņa, Arvja Vilkastes un Jāņa Strengas četrinieka ekipāža svētdien Kēnigszē izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļas. Vecā kontinenta meistarsacīkstes notika Pasaules kausa ietvaros, kur arī latvieši bija otrie, jo zaudēja tikai Vācijas pilota Johannesa Lohnera vadītajai ekipāžai.

Latvijas kamaniņu braucēji triumfē stafetē Siguldas trasē(3)

Latvijas kamaniņu sporta komanda ar Kendiju Aparjodi, Kristeru Aparjodu un Oskaru Gudramoviču/Pēteri Kalniņu svētdien Siguldā triumfēja stafetes sacensībās Pasaules kausa sestajā posmā, sasniedzot labāko rezultātu sezonā. Latvijas četrotne Siguldas trasi veica divās minūtēs un 13,213 sekundēs.

Kļūdas otrajā braucienā Aparjodam maksā medaļu

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien Siguldā izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa (PK) izcīņas sestajā posmā, kurā pēc pirmā brauciena bija bronzas medaļas pozīcijā. Inārs Kivlenieks finišēja astotais, Riks Kristens Rozītis ieņēma 14. vietu, bet Artūrs Dārznieks bija 18. pozīcijā 30 braucēju konkurencē.

Ķibermaņa četrinieks cīnīsies par EČ godalgām. Sākums plkst. 14.30(1)

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa vadītā četrinieka ekipāža svētdien Vācijas trasē Kēnigszē aizvada Pasaules kausa ceturtā posma sacensības, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts. Pirmais brauciens sāksies plkst.14.30 pēc Latvijas laika, bet otrais - plkst.16. Tās tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7. kanāls.

Latvijas šorttreka stafetes komanda neiekļūst Eiropas meistarsacīkšu A finālā

Gados jaunā Latvijas šorttrekta stafetes komanda ar Reini Bērziņu, Kārli Krūzbergu, Robertu Krūzbergu un Endiju Vīgantu sastāvā sestdien Nīderlandē nesasniedza Eiropas čempionāta A finālu 5000 metru distancē. Savā pusfināla skrējienā Latvijas komanda bija trešā starp četrām vienībām, bet no pirmā divnieka, kas būtu ļāvis sasniegt A finālu, latvieši atpalika par nepilnām 12 sekundēm. Pirmās divas vietas ieguva Ungārija un Nīderlande. Līdz ar to Latviju svētdien gaida sacensības B finālā, kur varēs cīnīties par piekto vietu Eiropā.

Visām trim Latvijas kamaniņu braucējām Siguldā vietas pirmajā desmitniekā

Visas trīs Latvijas kamaniņu braucējas - Kendija Aparjode, Elīza Cauce un Ulla Zirne - sestdien izcīnīja vietas labāko desmitniekā Siguldā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā. Aparjode divu braucienu summā bija piektā, pieredzējusī Cauce sekoja septītajā vietā, bet Zirne noslēdza pirmo desmitnieku.

Ķibermaņa divnieks Eiropas čempionātā dalītā ceturtajā vietā

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieks sestdien Vācijas trasē Kēnigszē ierindojās dalītā ceturtajā vietā Eiropas čempionātā. Kēnigszē paralēli notiek arī Pasaules kausa ceturtais posms, kurā latviešu divniekam šoreiz dalīta piektā vieta.