Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

26. decembris, 2018

Ceturtdien gaidāma migla un nelieli nokrišņi

Trešdienas pievakarē Latvijā atsāksies ceļu apledošana, savukārt ceturtdien daudzviet veidosies migla, kā arī nedaudz līs un snigs, prognozē sinoptiķi.

Kolektīvo mākslas darbu gads © DIENA(13)

Gada spilgtākais iespaids ir Dziesmu svētku noslēguma koncerts un tā mēģinājums attiecīgi TV un klātienē. Skaisti, poētiski un grandiozi. Labprāt ietu arī nākamreiz, bet ir sajūta, ka nav tiesību to darīt, jo ir jādod iespēja šādu notikumu kaut reizi piedzīvot pēc iespējas lielākam cilvēku skaitam. Cik man zināms, kaut ko tādu pasaulē ir iespējams izbaudīt tikai Latvijā un Igaunijā. Spilgts notikums bija garā un siltā vasara. Taču tā arī rada bažas. Interesējos par dabaszinātnēm jau kopš agras jaunības, tas palīdz saprast, ka klimata izmaiņas ir ļoti liels drauds. Ir jauki sildīties saulītē, taču, ja pasaule turpinās līdzšinējo kursu, Latvija zaudēs lielu daļu tās teritorijas, pašreizējo galvaspilsētu ieskaitot. Tas notiks gadsimtu laikā, bet notiks, ja saprāts neuzvarēs.

Paliatīvās aprūpes problēmas zināmas, risinājumi vēl jāmeklē © DIENA

To pacientu skaits, kam nepieciešams saņemt paliatīvo aprūpi, ik gadu palielinās, it sevišķi onkoloģijas jomā, taču gan veselības aprūpes speciālisti, gan paši sirgstošie ir vienisprātis – sistēmai ir daudz nepilnību, bieži vien slimnieki nezina, kur vērsties pēc palīdzības, piemēram, spēcīgu sāpju gadījumā, lai tiktu pie speciālistiem, ir jāgaida garās rindās, bet neārstējami slimo pacientu aprūpe bieži vien gulstas uz tuvinieku pleciem, trūkst arī darbinieku – gan ārstu, gan medmāsu.

Japāna atsāks vaļu komerciālās medības(2)

Japāna trešdien paziņojusi, ka izstāsies no Starptautisko Vaļu medību komisijas (IWC) un atsāks vaļu komerciālās medības, bet vairs nemedīs Antarktikā.

Arī disko bumbu Ivetai un Atim © DIENA

Domājot par Ziemassvētkiem un dāvanām, atceros kādu svētku vakaru no savas bērnības, kad mūs savāda vecīša izskatā apciemoja kaimiņu onkulis, kuram toreiz bija tuvu pie astoņdesmit. Kā bērni gan viņu neatpazinām, taču viņa izskats vairāk liecināja par kādu no budēļu bara noklīdušu ķekatnieku, nevis sārtajā mētelī ar balto bārdu tērpto kungu. Toreiz savādais vecītis paziņoja, ka pa ceļam pie mums ir redzējis citplanētiešus, bet mums ar māsu uzdāvināja cepumus, kas bija gatavoti no smilšu mīklas. Tajā brīdī bijām tik pārsteigtas un izbrīnītas, ka mums patiešām likās – tas ir kāds citplanētiešus redzējis viedais, tikai tie cepumi – tādi pavisam vienkārši. Neatceros, kas tajā gadā vecāku un vecvecāku sarūpēts bija zem eglītes, taču šie cepumi man vienmēr paliks spilgtā atmiņā kā kaut kas īpašs un to sauso garšu varu sajust joprojām. Izrādās, nemaz tik daudz nevajadzēja, lai kaut kas saviļņotu tā, ka atmiņā paliek visam mūžam.

Kalendārs

Decembris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6