Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

23. decembris, 2018

de facto: Ušakovs negrasās izvērtēt Rīgas domes struktūru saiknes ar Martinsonu(33)

Rīgas satiksmes krimināllieta pamatīgi satricinājusi Rīgas domi. Ilggadējā vicemēra Andra Amerika (GKR) atkāpšanās no amata, politiķu un juristu diskusijas par iespējamo Rīgas domes atlaišanu, arī bažas par Rīgas satiksmes finanšu situāciju un projektu nākotni. Tikmēr joprojām aiz restēm ir vēl pieci lietas ietvaros ar tiesas lēmumu apcietinātie. Arī uzņēmējs Māris Martinsons, kuram, kā apgalvo viņa advokāts, izmeklētāji nemaz neesot pavaicājuši, vai viņš atzīst savu vainu. Martinsona vārds jau iepriekš tika saistīts ar vairākiem Rīgas pašvaldības projektiem, tomēr izvērtēt tos Rīgas domes vadība vismaz pagaidām neplāno, vēsta Latvijas Televīzijas raidījuma de facto.

Trasta komercbankas likvidators Krūms: Sprūds mani vienkārši izmantoja(11)

Bijušais Trasta komercbankas likvidators Ilmārs Krūms pilnībā atzīst vainu nolaidībā, par ko viņu prokuratūra apsūdz tā sauktajā Trasta komercbankas krimināllietā. Krūms arī izmeklētājiem liecinājis, ka kolēģis Māris Sprūds viņu "vienkārši izmantojis savu ieceru un nelikumīgu darbību īstenošanai," šovakar ziņo LTV raidījums de facto.

SpaceX palaidusi raķeti Falcon 9(1)

ASV privātā kosmisko lidojumu kompānija SpaceX svētdien no Kanaveralas zemesraga kosmodroma Floridā palaidusi raķeti Falcon 9, kam jānogādā orbītā jaudīgākais jebkad uzbūvētais GPS pavadonis, kas paredzēts ASV gaisa spēku vajadzībām.

Briežu zemes vilinājums © DIENA(1)

Latvieši ne tikai savulaik pielika roku, lai Krievijas Tālajos Ziemeļos nostiprinātos padomju vara, bet pēc pusgadsimta bija pirmie, kas tur sāka filmēt profesionālu kino. Tie noteikti ir sniegiem bagātākie un aukstākie ekrāna darbi mūsu kinematogrāfā. Lai arī šīm Rīgas kinostudijas filmām ir spēcīgi sižeti un galvenajās lomās tādas zvaigznes kā Uldis Pūcītis un Pauls Butkēvičs, filmas palikušas plašai publikai nezināmas. Kāpēc?

Cunami Indonēzijas piekrastē prasījis 222 cilvēku dzīvības(1)

Vulkāna izvirduma izraisīts cunami Indonēzijas Zunda šaurumā, kas sestdienas vakarā skāris Sumatras salas dienvidu piekrasti un Javas rietumus, prasījis vismaz 222 cilvēku dzīvības, paziņojušas amatpersonas.

Arī nākamgad valsts plāno apmaksāt septiņas aknu transplantācijas

Arī nākamgad valsts plāno apmaksāt septiņas aknu transplantācijas, kas ir tikpat daudz, cik tika plānots šogad, liecina Veselības ministrijas (VM) informatīvais ziņojums par veselības reformas pasākumu īstenošanu 2019.gadā, kas vēl jāsaskaņo ar Finanšu ministriju un Eiropas komisiju, kā arī jāpieņem zināšanai valdībā.

13.Saeima turpinās darbu pie 106 iepriekšējā sasaukuma likumprojektiem

Šī Saeima turpinās darbu pie 106 iepriekšējā sasaukuma likumprojektiem. Parlamenta kārtības rullis paredz, ja iepriekšējā Saeima savu pilnvaru laikā nav pabeigusi likumprojekta izskatīšanu, bet tas izskatīts vienā vai divos lasījumos, nākamais sasaukums savā pirmajā sesijā var lemt, vai likumprojekta izskatīšana ir turpināma. Šādā kārtībā atbildīgajai komisijai nodots likumprojekts tiek uzskatīts par pieņemtu pirmajā lasījumā.

Svētkus visiem © DIENA

Apskaužu visus, kuri vēl nav paspējuši un tāpēc brīvajās svētku dienās noskatīsies Billi, Mērijas ceļojumu un Bohēmista rapsodiju.

Bertānam 11 punkti Spurs zaudējumā Rockets komandai

Latvietis Dāvis Bertāns sestdien iemeta 11 punktus, kamēr viņa pārstāvētā Sanantonio Spurs komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 101:108 (26:28, 17:13, 26:43, 32:24) piekāpās vienai no sīvākajām konkurentēm Hjūstonas Rockets.

Kuldīdznieks sodīts par Ziemassvētku egles aizdedzināšanu(3)

Kurzemes rajona tiesa Ventspilī piespriedusi sešus mēnešus ilgu ieslodzījumu kādam vīrietim, kurš šī gada 1.janvārī aizdedzināja Ziemassvētku egli Kuldīgas pilsētas laukumā, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

EM: Investīciju līmenis Latvijā saglabājas zems(6)

Neskatoties uz pēdējā laikā novēroto investīciju pieaugumu, Latvijā investīciju līmenis joprojām saglabājas zems, teikts Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotajā Latvijas ekonomikas attīstības pārskatā.

Suns pavadonis slīpēta dimanta vērtē © DIENA

Pamēģiniet dzīvoklī vai darba telpā aizvērt acis un pastaigāt, veicot ierastas darbības – ieslēdzot gaismu, paņemot grāmatu no plaukta vai kafijas krūzi! Mums tās būtu apmulsuma pilnas pārdesmit sekundes vai dažas minūtes, bet daudziem cilvēkiem – visa dzīve bez dienas gaismas, bez kustību brīvības utt. Neredzīgajiem nevar atgriezt acu gaismu, bet var uzdāvināt suni pavadoni, kas viņiem būs milzīga slīpēta dimanta vērtē. Taču tādi suņi nedzimst uz līdzenas vietas. Viņu sagatavošana ir milzīgs darbs un prasa lielus līdzekļus.

Vairumā gadu Ziemassvētki Latvijā ir balti(2)

Lai gan pēdējos gados bijuši vairāki Ziemassvētki bez sniega, vairumā gadījumu zemi sedz no viena līdz desmit centimetriem bieza sniega sega, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Patīk kā arājam vagā būt © DIENA

Ziemassvētku noskaņās dodos ciemos pie kostīmu mākslinieces un modes dizaineres Skaidras Deksnes. Viņa savos godājamajos gados ir vienkārša, eleganta un enerģiska, ar gadiem ieguvusi katram cilvēkam tik nepieciešamo pašapziņu. Tajā ietilpst uzkrātās zināšanas un sava dzīves veikuma apzināšanās. Paveikts ir daudz: radīti kostīmi 31 mākslas filmai Rīgas kinostudijā, 10 gadu māksliniece bija pasniedzēja LMA Modes dizaina nodaļā, 12 gadu RTU Dizaina tehnoloģiju institūtā, ir izveidota jauna konstruktīvi plastiskā konstruēšanas metode, ar kuru 2017. gadā Skaidra uzvarēja Izglītības un zinātnes ministrijas konkursā uz satura izstrādi profesionālajām vidusskolām apģērbu tehniskajā dizainā.

Kalendārs

Decembris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6