Laika ziņas
Šodien
Apmācies

22. decembris, 2018

Demonstrācijās Parīzē piedalījušies 2000 cilvēku(23)

Vairākos Francijas galvaspilsētas Parīzes rajonos sestdien "dzelteno vestu" protesta kustības demonstrācijās piedalījās aptuveni 2000 cilvēku, kas ir ievērojami mazāk nekā iepriekšējās protestu sestdienās, pavēstīja policija.

Rīgas Dinamo pagarinājumā atzīst Jokerit pārākumu(1)

Latvijas komanda Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā sestdien izbraukumā ar 2:3 (1:0, 1:2, 0:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Somijas klubam Helsinku Jokerit, kuram savainojuma dēļ nevar palīdzēt vienības vadošais vārtsargs Jānis Kalniņš.

Latvija, ko vienmēr varēs atvērt © DIENA(4)

Protams, dāvana valsts simtgadei, turklāt vai tik ne pati smagākā dāvana daudzo šoruden iznākušo smago un nopietno grāmatu klāstā ir ārsta un ekspolitiķa, bijušā Latvijas Ārstu biedrības priekšsēdētāja Pētera Apiņa fotogrāmata Latvijai 100 – gandrīz četri kilogrami, daudzu cilvēku uzņemti četrtūkstoš attēli, pa diviem atvērumiem katram valsts gadam, svarīgākajiem – pa trim.

Svinēt svētkus, domājot par apkārtējo vidi © DIENA(1)

Ziemassvētku laikā un īpaši pēc svētkiem atkritumu apjoms pieaug aptuveni par trešdaļu. Pieaugumu veido gan dažāda veida iepakojums – dāvanu primārais iepakojums, to iesaiņojums –, gan dažāda veida dzērienu un ēdienu iepakojums. Diemžēl atkritumu pieaugumu veido arī pārtikas atkritumi – pagatavojam vairāk svētku mielastu nekā varam apēst. Atkritumu apjoms pieaug gan mājsaimniecību, gan arī juridisko personu segmentā, stāsta atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu pārstāvji, un šī tendence ir vērojama ne tikai Latvijā, bet visās attīstītajās pasaules valstīs, turklāt tai nav tendences mazināties, gluži otrādi – cilvēki pērk aizvien vairāk un atkritumu kalni aug augumā. Viens no risinājumiem ir šķirot atkritumus, taču svarīgākais ir samazināt to rašanās apjomu, un te nu no svara ir katra cilvēka individuālā atbildība!

Dari pats: Rotājumi no citrusaugļu miziņām © DIENA

Ziemassvētku sezonā mandarīni daudziem kļuvuši par neatņemamu svētku smaržu un garšu, arī mundrumam un imunitātes stiprināšanai pa glāzei apelsīnu vai greipfrūtu sulas dienā nāks tikai par labu. Vārdu sakot, ziema ir īstais laiks, kad mūsu platuma grādos baudīt citrusaugļus. Spirdzinoša un mājīga ir ne tikai garša, bet arī smarža, un no citrusaugļu miziņām iespējams izgatavot jaukus svētku dekorus.

Balceram 2+1 komandas zaudējumā AHL spēlē

Latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers piektdien guva divus vārtus un veica rezultatīvu piespēli Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārā čempionāta mačā, kamēr viņa pārstāvētā Belevilas Senators cieta zaudējumu.

Kuruca 24 punkti neglābj Nets no zaudējuma

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 24 punktus un laboja karjeras rezultativitātes rekordu, bet neglāba Bruklinas Nets no zaudējuma.

Pēc svētku egles uz stādaudzētavu © DIENA

Svētku laiku gribas pastiept garāku, un gatavošanās tiem, kā arī telpu dekorēšana ir viens no veidiem, kā to izdarīt. Neatņemama svētku sastāvdaļa ir egles rotāšana. Vienkāršākais veids, kā tikt pie sava svētku kociņa, ir doties uz kādu no a/s Latvijas valsts meži teritorijām, iepriekš iepazīstoties ar noteikumiem, izvēloties egli, un nocirst nolūkoto eglīti. Taču jārēķinās, ka šādas egles mūžs būs samērā īss – arī tad, ja egli turēsiet ūdenī, tā sāks birt.

Bite vadītājs: Man nav grūts darbs © DIENA(9)

Kaspars Buls bija pēc skaita otrais cilvēks, kuru darbā pieņēma telekomunikāciju uzņēmums Bite, sākot darbību Latvijā. Iepriekš viņš jau bija atskārtis – kā zivs ūdenī jūtas pārdošanā un tirdzniecībā, kur pieredze bija sākusi krāties jau vidusskolas gados. Ar pārdošanu saistījās arī Kaspara karjeras starts Bitē. Tālākās izaugsmes virzība gan viņam nekad neesot bijusi pašmērķis. "Varbūt tas man arī palīdzēja, jo nebiju ieņēmis galvā, ka man līdz noteiktam laikam būtu jāizaug līdz noteiktam amatam. Tas ir nācis ļoti dabiski," saka Kaspars, kurš Bitē strādā jau četrpadsmito gadu un gandrīz trīs pēdējos ir šī uzņēmuma vadītājs.

Vēsture Dienā: Traktorinas lāsts © DIENA(6)

"Traktorina, bija taču tāds sievietes vārds PSRS, viens no skaistākajiem skaitījās tais gados, kad oficiālā ideoloģija slavēja dzimumatšķirību nivelēšanu un to, ka sievietes strādā vīriešu profesijās," – šādi sākās liels raksts Transsekss – dzimuma maiņa; ačgārnības lāsts ačgārnai sistēmai 1991. gada 14. decembra Dienas rubrikā Medicīna. Tobrīd Latvijā mediķiem bija zināmi 10 cilvēki, kuriem bija nepieciešama dzimuma maiņa dokumentos. Raksta pamatā bija pēc mediķu ierosmes notikusi sanāksme, kuras mērķis bija panākt, lai likumdevēji topošajā LR civilkodeksā un citos likumdošanas aktos paredzētu dzimuma maiņu dokumentos arī transseksuālisma gadījumos.

Mūsu mazajā valstī dzīvo dūšīgi olu ēdāji © DIENA(2)

"Pēdējo 15 gadu laikā saražoto olu skaits ir faktiski trīskāršojies. Tomēr gribu uzsvērt, ka mūsu pašmērķis nav audzēt apjomus uz olu skaita palielināšanas rēķina. Mēs pievēršam uzmanību tam, kā ar inovācijām iet līdzi visām augstajām prasībām pasaulē un kā uz pasaules skatuves apsteigt konkurentus ar kvalitatīviem, par saprātīgu cenu saražotiem produktiem," uzsver a/s Balticovo valdes loceklis Toms Auškāps.

Kalendārs

Decembris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6