Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

15. decembris, 2018

Turcija sola noskaidrot patiesību par Hašogi slepkavību

Turcija neatteiksies no centieniem noskaidrot patiesību par The Washington Post žurnālista un Rijādas kritiķa Džamala Hašogi slepkavību Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, sestdien paziņoja Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu.

Gerhards: Attiecībā uz Rīgas domi tiks pieņemti tiesiski lēmumi(43)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) pašlaik nesteidz solīt, ka izpildīs partijas aicinājumu jau nākamnedēļ virzīt valdībā likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu un norāda, ka attiecībā uz Rīgas domi pieņems tiesiskus lēmumus. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) turpina izvērtēt situāciju.

Globālās Lielbritānijas ilūzijas © DIENA(10)

Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Džeremijs Hants oktobrī paziņoja par valdības plāniem paplašināt diplomātisko dienestu, lai vairotu valsts ietekmi pasaulē pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES). Lai sagatavotos Lielbritānijas lielākajām ārpolitiskajām izmaiņām vairāk nekā 40 gadu laikā, viņa vadītā ministrija gatavojas pieņemt darbā aptuveni tūkstoš jaunu diplomātu, atvērt jaunas vēstniecības un paplašināt valodu apmācību diplomātiskajā korpusā strādājošajiem.

NA kongresā uzdod Gerhardam virzīt likumprojektu par RD atlaišanu(14)

Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) sestdien kongresā pieņēma aicinājumu apvienību pārstāvošajam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam (NA) virzīt valdībā likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu.

Rinkēvičs: Sarunu process par Turcijas iestāšanos ES ir jāturpina(2)

Sarunu process par Turcijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) ir jāturpina, lai noturētu esošo situāciju vismaz pašreizējā līmenī, Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas kopsēdē sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Jaunā Vienotība).

Nelielo nokrišņu dēļ upēs kavējas nēģu migrācija(2)

Šogad Baltijas reģionā bijis salīdzinoši maz nokrišņu, tādēļ Latvijas un Lietuvas upēs saglabājās zems ūdens līmenis, kas veicinājis upes nēģu migrācijas kavēšanos, aģentūrai LETA pastāstīja Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta Bior Zivju resursu pētniecības departamenta pētniece Santa Purviņa.

Šogad Latvijā meža ugunsgrēku skaits pieaudzis divas reizes

Šogad līdz šim Latvijā konstatēti vairāk nekā 900 meža ugunsgrēki, kas vairāk nekā divas reizes pārsniedz gadu iepriekš konstatēto meža ugunsgrēku skaitu Latvijā, liecina Valsts meža dienesta (VMD) informācija.

FOTO: Ceremonija Balva Cilvēka izaugsmei © DIENA

Piektdien noritēja konkursa Balva Cilvēka izaugsmei apbalvošanas ceremonija. Balva tiek piešķirta, lai godinātu Latvijas cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus par ieguldījumu cilvēka izaugsmē. Balvu konkursa patrons – valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Aptauja: 31% iedzīvotāju dāvanu iesaiņojomus izmet sadzīves atkritumos

Trešdaļa jeb 31% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nezina, ko iesākt ar dāvanu papīriem, maisiņiem un citiem iesaiņojuma veidiem pēc dāvanu izsaiņošanas, tāpēc tos vienkārši izmet sadzīves atkritumos, liecina vides apsaimniekotāja Latvijas Zaļais punkts aptauja par dāvanu saiņošanas paradumiem.
Reklāmraksts

Matrači kvalitatīvam miegam

Cilvēks miegā pavada lielu daļu savas dzīves, tādēļ ir svarīgi, lai miegs būtu kvalitatīvs un no rīta mēs pamostos atpūtušies un gatavi jaunai dienai un darbiem. Lielu lomu miega kvalitātē spēlē tas, kur mēs guļam, respektīvi- gulta un matracis. Mūsdienās tirgus piedāvājums ir ārkārtīgi plašs un sev tīkamu gultu un matraci ir iespējams izvēlēties no ārkārtīgi daudziem variantiem.
Reklāmraksts

Lietotas riepas – augsta kvalitāte, zemas cenas

Ikvienam autovadītājam nebūs noslēpums, ka automašīnas uzturēšana gada griezumā kopumā mēdz izmaksāt diez gan dārgi. Divas reizes gadā ir obligāti jāmaina riepas - savas un citu satiksmes dalībnieku drošības labad. Likums paredz, ka no 1. decembra līdz 1. martam obligāti visiem automobīļiem ir jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām, taču realitātē, mēs zinām, ka Latvijas laikapstākļi nav paredzami un slideni ceļi mēdz ievilkties pat līdz maijam. Divi automašīnas riepu komplekti ir obligāta nepieciešamība jebkuram autovadītājam, kā arī par skādi noteikti nenāks rezerves riepa. Sarēķinot visu kopā, sanāk visai prāvs skaitlis, ja ņem vērā automašīnas īpatnības, kas lielā mērā nosaka to, kādas riepas nepieciešams iegādāties. Vienkāršākiem auto pietiks ar riepu komplektu par pāris simtiem, taču ekskluzīvākas klases automašīnām tik var maksāt tikai viena nevis visas četras riepas kopā.

Tieši septiņas reizes laimīgāki © DIENA

Dagnija Veidemane ar ģimeni – vīru Andri un savu mammu Līgu Gedrovicu – dzīvo skaistā apkārtnē mežu un kaimiņu māju ielokā. Māja pirms pieciem gadiem pārbūvēta ērta, plaša un mājīga. Vairākas stundas baudot Dagnijas viesmīlību, mēs nejutām, ka bez jau minētajiem mājas iedzīvotājiem tajā iekārtojušies arī četri suņi un trīs kaķi. Dagnija smejot saka – tagad gan viņu Noasa šķirsts ir pilns, paņemt vēl kādu nozīmētu, ka te jau būtu patversme.

Algologs – sāpju novēršanas speciālists © DIENA(2)

Pateicoties savlaicīgas diagnostikas pieejamībai, zaļajam koridoram un iedzīvotāju informētībai par onkoloģiskajām saslimšanām, to cilvēku skaits, kas uzsāk ārstēšanos no onkoloģiskajām slimībām, pēdējo gadu laikā ir būtiski palielinājies. Mediķi joprojām mudina iedzīvotājus savai veselībai pievērst nopietnāku uzmanību, jo vēzis lielākoties ir veiksmīgāk ārstējams, ja tiek diagnosticēts tā agrīnajās stadijās, taču ārstu aprūpē nonāk dažādi pacienti – gan tādi, kas atveseļosies, gan ar ielaistām slimībām. Nelūgts, bet nereti nenovēršamas onkoloģisko slimību un dažkārt arī ārstēšanas procesa pavadonis ir sāpes, kas var piemeklēt jebkurā posmā. Sāpēm var būt dažāds raksturs un intensitāte, taču, pateicoties mūsdienīgiem medikamentiem, no tām iespējams atbrīvoties.

Austrālija atzīst Rietumjeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu(7)

Austrālija ir nolēmusi oficiāli atzīt Rietumjeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, bet nogaidīs ar vēstniecības pārcelšanu uz turieni no Telavivas, līdz būs panākta mierīgs atrisinājums konfliktam starp Izraēlu un palestīniešiem, sestdien paziņoja Austrālijas premjerministrs Skots Morisons.

Kalendārs

Decembris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6