Laika ziņas
Šodien
Apmācies

6. septembris

Amonjaka noplūde Rīgā notikusi Karavela ražošanas teritorijā

Amonjaka noplūde no saldēšanas iekārtas Vecmīlgrāvī, Rīgā šodien notikusi zivju pārstrādes uzņēmuma SIA Karavela ražošanas teritorijā, aģentūrai LETA apliecināja uzņēmuma līdzīpašnieks un valdes loceklis Andris Bite.

Tiks galā arī ar špicbukiem © DIENA(1)

Jaunais mācību gads sācies ne tikai ar jaunu saturu, bet arī jauniem spēkiem Latvijas skolās – dažādās mācību iestādēs projekta Mācītspēks ietvaros darbosies simt dažādu jomu speciālistu, kuri nolēmuši pabūt skolotāja ādā. Ar kādu noskaņu viņi ienākuši skolās un ko piedāvās saviem pirmajiem audzēkņiem?

Lietuvā konstatēti vēl 43 jauni Covid-19 slimnieki, Igaunijā - 25(7)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 43 cilvēkiem, svētdien paziņojusi Veselības ministrija. Savukārt Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 25 cilvēkiem, svētdien paziņojis Veselības departaments.

Izcilības pārbaude Zalcburgā © DIENA(2)

Dziedātājas Elīnas Garančas atgriešanās uz skatuves un maestro Daniela Barenboima sumināšana Zalcburgas festivāla simtgades jubilejā. Eiropas grandiozāko festivālu koronavīruss nav pieveicis

Japānai tuvojas spēcīga viesuļvētra

Japānas dienvidu salām svētdien tuvojas spēcīga viesuļvētra Haishen, gatavojoties kurai tūkstošiem cilvēku dots rīkojums evakuēties un atcelti simtiem avioreisu.

Princis ar piecām tortēm dzimšanas dienā © DIENA

Pētera Čaikovska baleta Gulbju ezers vizuāli krāšņā jauniestudējuma pirmizrāde, sākot Latvijas Nacionālās operas un baleta sezonu, globālajā Covid-19 pandēmijas ierobežojumu kontekstā bija kā brīnums, par kādu vairākums Eiropas valstu šobrīd pat nevarētu sapņot. Un tieši tas devis iespēju prinča Zigfrīda lomā uz mūsu opernama skatuves ieraudzīt vienu no pašlaik vislabākajiem baletdejotājiem pasaulē – Londonas Karaliskā baleta premjeru Vadimu Muntagirovu (30).

No otrdienas pastiprināsies ciklonu ietekme(2)

Nākamnedēļ ciklonu ietekme Latvijā visvairāk būs jūtama no otrdienas līdz ceturtdienai, kad pūtīs brāzmaini vēji un bagātīgi līs, vēsta pašreizējā Global Forecast System prognoze.

Puma mani pie dzīvības noturēja © DIENA(7)

Šo stāstu pavisam nesen, atbraucot no Talsiem, man pavēstīja kolēģa sieva Vita. Uzturoties mājīgajā viesu namā Saules, viņa pagalmā pamanījusi staigājam kādu kaķi, it kā Latvijas parasto melno un tomēr nē. Man ceļamērķis skaidrs. Viesu nama laipnā un uz runāšanu nemudināmā saimniece Viktorija Bergmane labprāt izstāstīja melnā runča dzīves gaitas.

Atver durvis uz zināšanām © DIENA(4)

Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai Veronikai Dundurei šis jau bija 48. pirmais septembris, taču viņā joprojām labi saredzama jaunā, gaišmatainā skolotāja, kas pirms gandrīz pusgadsimta atnāca uz Nautrēnu vidusskolu, lai tajā paliktu.

Kalendārs

Septembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11