Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +18 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

9. oktobris, 2022

Tiesāšana kā māksla © DIENA

Nupat beidzies Eiropas basketbola čempionāta finālturnīrs, kas arī Latvijā noteikti neatstāja vienaldzīgos basketbola līdzjutēju saimē - turnīra gaitā ne viens vien mūsu fans it kā pielaikoja, kā šajā forumā izskatītos Latvijas izlase ar Porziņģi un brāļiem Bertāniem ierindā. It īpaši pēc spīdošās uzvaras 10 000 skatītāju klātbūtnē pār Turciju. Šis jautājums tā arī paliks neatbildēts, jo mūsējie uz kontinenta lielāko turnīru netika, tomēr absolūti bez Latvijas čempionāts neiztika, jo sacensības apkalpoja uzreiz četri mūsu tiesneši - Mārtiņš Kozlovskis, Oskars Lucis, Andris Aunkrogers un Gatis Saliņš. Tieši soģu darbs šajā čempionātā izraisīja skaļākās diskusijas.

Mantojuma atdzīvinātāji © DIENA

Līgatnes papīrfabrikas jaunais īpašnieks Edgars Ricevs un bijušajā ķiveru fabrikā iekārtotā atpūtas kompleksa Zeit saimnieks Marģers Zeitmanis pierāda, ka sen apklusušiem rūpnieciskiem objektiem ir iespēja dot otru elpu.

Konsultē vetārsts: Kastrēt vai nekastrēt labradoru? © DIENA

Jautā suņa īpašnieks: vai kastrēt labradoru, kuram ir trīs gadi un nav pārošanās pieredzes? Vieni saka, ka vēl nav par vēlu un tas vienkārši ir jādara, ja nav plānots apzināti radīt pēcnācējus. Sen jau esot pierādījumi, ka tas sunim mazina veselības problēmas vecumdienās, piemēram, prostatas vēža risku. Citi saka – slikti ir tas, ja suni nekastrē un nelaiž pie kucītēm. Tajā pašā laikā šķiet, ka pavisam slikti būtu palaist vienreiz un pēc tam vairs ne, bet šobrīd viņš dzīvo laimīgā neziņā par to, kas tas vispār ir. Pēc kastrēšanas esot arī ļoti jāuzmana svars, bet mēs ēdienu savam sunim jau tāpat ļoti dozējam, jo viņam, tāpat kā daudziem labradoriem, nav sāta sajūtas. Draudzenei suns pēc kastrēšanas ļoti strauji novecoja, sašļuka… Kā būtu pareizāk, un kas būtu lielāks risks?

Visi teleskopi Islandes virzienā © DIENA

Vai ziemeļvalstīm piemīt kāda īpaša mūzikas radīšanai labvēlīga aura? 15. oktobrī Rīgā atkal mēģināsim atbildēt uz šo jautājumu islandiešu grupas Sigur Rós koncertā, bet līdz tam noskaidrot, kas īpašs ir tās puses mūziķos un kādēļ ziemeļi pievelk "mūsējos".

Sestdienas receptes: Zaļo lociņu fanu klubs © DIENA

Vai te ir kāds, kuram arī ļoti garšo zaļie lociņi? Droši vien ir arī tādi, kuriem tie netīk, bet viens ir skaidrs: lociņi ir veselīgi, jo īpaši aukstajā un nemīlīgajā vīrusu sezonā. Lūk, divi garšīgi veidi, kā lociņus apēst, – zupa, kurai tie ļoti piestāv svaigi un smalki kapāti pie pasniegšanas, un interesanta loku mērce.

Spēles laikā skrien uz patvertni © DIENA

Uģis Krastiņš (52) jau piecus gadus ir Ukrainas volejbola valstsvienības galvenais treneris. Par spīti sarežģītajam sagatavošanās posmam un psiholoģiskajiem pārdzīvojumiem, šoruden viņa vadībā ukraiņi izcīnīja septīto vietu pasaules čempionātā.

Kalendārs

Oktobris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6