Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +17 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

6. oktobris, 2022

Lukašenko aizliedz paaugstināt cenas

Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko ceturtdien aizliedzis valstī paaugstināt cenas, šādi cenšoties iegrožot straujo inflāciju.

Par zvēriņiem. Bez Sūnu ciema © DIENA

Leduslāči un pingvīni, zaķīši un vēl citi zvēri – kas tik viss netika piesaukts pēcvēlēšanu emocijās! Laikam jau neviens Saeimas sasaukums bez saviem zvēru jokiem iztikt nespēj, un arī jaunais, četrpadsmitais pēc kārtas, nav izņēmums, kaut nav paguvis pat vēl nomainīt iepriekšējo. Arī sen par mītisku satikšanās vietu urbānajās leģendās kļuvušais zoodārzs kaut kur pavīdēja – jācer, tas gan šoreiz tiks apiets.

Sirds sauciens. Intervija ar franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu © DIENA

"Visu mūžu mani ir fascinējis tas, kā čells var mainīties, pārvēršoties gluži kā masku ballē, un tādējādi būt kaut kas vairāk nekā tikai čells," uzsver franču čellists Žans Gijēns Keirass, kurš uzstāsies Rudens kamermūzikas festivāla atklāšanas koncertā

UNESCO aicina doties uz pasākumiem Latvijas kultūras un dabas mantojuma vietās

UNESCO nedēļā, no 10. līdz 16. oktobrim, ikviens ir gaidīts klātienē Latvijas mantojuma vietās, kas iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un Latvijas nacionālajā sarakstā, – Rīgas vēsturiskajā centrā, Strūves ģeodēziskā loka punktos Jēkabpilī un Sestukalnā, Grobiņas arheoloģiskajā ansamblī, Kuldīgā, Daugavas lokos un Rundāles pilī, dārzā un meža parkā, lai piedalītos tematiskos pasākumos, tostarp izzinošās pastaigās, lekcijās un spēlēs.

Jaunu izaicinājumu priekšā © DIENA

Augsta līmeņa hokejs Latvijā būs redzams arī šosezon, valsts čempionei Zemgale/LLU startējot Mestis līgā Somijā, kas šajā hokeja lielvalstī ir otrs spēcīgākais čempionāts. Tas būs nopietns izaicinājums, jo, spēlējot Optibet Hokeja līgā, Mestis līgā un Kontinentālajā kausā, jelgavniekiem plānots vairāk spēļu, nekā regulārajā turnīrā aizvada Nacionālās Hokeja līgas vienības. Sīkāk stāsta hokeja kluba Zemgale/LLU direktors Aivars Zeltiņš.

Talsos norisināsies pēdējās piecgades iespaidīgākās spēkavīru sacensības Baltijā

Starptautisku spēkavīru turnīru uzvarētājs Dainis Zāģeris sadarbībā ar vietējo mežsaimniecības uzņēmumu SIA PRIEDES AG 22. oktobrī plkst. 17 Talsu 2. vidusskolas sporta zālē K. Mīlenbaha ielā 32 rīko iespaidīgo Priedes AG Pasaules spēkavīru čempionātu. Sacensībās piedalīsies tādi leģendāri sportisti kā Židrūns Savicks no Lietuvas, Konstantins Janašia no Gruzijas, Rongo Kīns no Jaunzēlandes, kā arī Latvijas patreizējais spēkavīru līderis Aivars Šmaukstelis.

Mediji: Mobilizācija Krievijā vairāk skar nabadzīgus reģionus

Divu nedēļu laikā kopš prezidents Vladimirs Putins izsludināja mobilizāciju 53 Krievijas reģionos pavēsti saņēmuši vairāk nekā 200 000 cilvēku, tomēr mobilizācija vairāk skar nabadzīgākos reģionus, ziņo izdevums Važnie istorii un projekts Conflict Intelligence Team (CIT).

LOSP atbalsta Gerharda atkārtotu iecelšanu par zemkopības ministru

Biedrība Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina 14. Saeimā ievēlētās politiskās partijas, kas uzsākušas sarunas par valdības izveidošanu, zemkopības ministra amatā virzīt līdzšinējo zemkopības ministru Kasparu Gerhardu, aģentūru LETA informē biedrībā.

Bez laboratorijas izmeklējumiem medicīna nav iedomājama

Nieka asins stobriņā tik daudz informācijas! Centrālās laboratorijas ārsti Janu Osīti tas it nemaz nepārsteidz, jo bioķīmijas pasaulē viņa ir savējā. Pēdējo pāris gadu laikā gan nācies izturēt pamatīgu slodzi, tomēr darbs laboratorijā viņai aizvien šķiet aizraujošs un daudzveidīgs. Ikvienam noderīgi ir ārstes padomi, kā pareizi sagatavoties laboratorisko testu veikšanai.

Steidzami meklē Līvānu pusē savvaļā manīto sumbru īpašnieku

Līvānu novadā konstatēti brīvi klīstam un ganāmies trīs sumbri, kuru uzvedība vedina speciālistus domāt, ka sumbri ir pieraduši pie cilvēkiem un varētu būt izmukuši no kādas vietas, kur tie turēti iežogotā platībā nebrīvē. Tā kā gan Latvijā, gan kaimiņvalstīs sumbri tiek turēti briežu dārzos un privātos zooloģiskajos dārzos, Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) aicina steidzami atsaukties sumbru īpašniekus, kā arī atgādina pārējiem – netuvoties, netraucēt un nekādā gadījumā nepiebarot dzīvniekus!

Lakučs: BMX iekšienē notiek nepārtraukts karš © DIENA

BMX riteņbraukšanas sabiedrībā Latvijā šobrīd ir drausmīgas savstarpējās attiecības un notiek nepārtraukts karš, intervijā žurnāla Sporta Avīze oktobra numurā stāsta Māri Štrombergu divas reizes līdz olimpiskā čempiona titulam aizvedušais treneris Ivo Lakučs, kurš nesen saņēma pusgada diskvalifikāciju no šī sporta veida.

Kā gatavot rudens sakņaugus? © DIENA

Kad apēsti pēdējie dārzā izaugušie kabači un tomāti, laiks ķerties pie rudens dārzeņiem – kāļiem, rāceņiem, selerijas un pētersīļa saknēm un citiem.

Liepājas Simfoniskā orķestra koncertturneja ar vijolnieku Daniilu Bulajevu noslēgsies Lielajā dzintarā

Ar koncertu 14. oktobrī pulksten 19 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars noslēgsies Liepājas Simfoniskā orķestra un vijolnieka Daniila Bulajeva Latvijas turneja, kas septembrī iesākās Limbažos. Tur publika simfoniskā orķestra koncertu baudīja pirmo reizi. Turnejas koncerti nu jau notikuši arī Balvos un Jelgavā, un 13. oktobrī koncerts gaidāms arī Talsos.

Zelenskis: Uz Krieviju deportēti vairāk nekā 1,6 miljoni ukraiņu

Krievija piespiedu kārtā deportējusi vairāk nekā 1,6 miljonus ukraiņu, izklīdinot tos pa savu teritoriju un daudziem no viņiem atņemot dokumentus, uzrunājot Limā notiekošās Amerikas valstu organizācijas (OAS) Ģenerālās asamblejas sesijas dalībniekus, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Svinot Zigmara Liepiņa 70. jubileju, Latvijas Televīzijā būs skatāmi komponistam veltīti raidījumi un svētku koncerti © DIENA

Sveicot komponistu Zigmaru Liepiņu 70. jubilejā, Latvijas Televīzijā būs skatāms jubilāram veltīts raidījums Daudz laimes, jubilār! un svētku koncerti: Mirdza Zīvere un Zigmars Liepiņš. Par svarīgo mūzikas namā Daile un koncerts Latvijas Nacionālajā Operā un baletā, kurā izskanēs trīs komponista lieldarbi: svīta Sarkanais mežs, Koncerts vijolei un Mesa 2020, informēja LTV pārstāvji.

Rudens kamermūzikas festivālā uzstāsies Skride Quartet

Dzintaru koncertzālē 16. oktobrī norisināsies izcilās latviešu vijolnieces Baibas Skrides lolotā kameransambļa Skride Quartet koncerts. Klavieru kvarteta saspēli un aizrautīgi dabisko mūzikas tēlu iedzīvināšanu slavē kritiķi visā pasaulē. Šoreiz Skride Quartet atgriežas pie Latvijas klausītājiem ar divu izcilu kamermūzikas meistaru mazāk pazīstamiem šedevriem - Antonīns Dvoržāks Otrais klavieru kvartets un Džordžes Enesku Pirmais klavieru kvartets. Tos kopā ar Baibu Skridi atklās viņas māsa un ilggadēja saspēles partnere, pianiste Lauma Skride, franču altiste Liza Berto un nīderlandiešu čelliste Harieta Kreiga.

Pirkt vai nomāt auto? © DIENA

Mobilitāte ir svarīga ikvienam uzņēmumam. Mobilitātes nodrošināšanai, ja par tādu neuzskata pārvietošanos ar sabiedrisko transportu vai velosipēdiem un elektroskūteriem, ir nepieciešama automašīna.

Summer Sound izziņo pirmos nākamā gada festivāla māksliniekus

Šīs vasaras apmeklētākais pludmales mūzikas festivāls Baltijā - Summer Sound, gatavojoties nākamā gada centrālajam vasaras notikumam vienā no skaistākajām Latvijas pludmalēm – Liepājā, izziņo pirmos festivāla Summer Sound 2023 dalībniekus - Alle Farben (DE), NŌEP (EE), Labvēlīgais tips, Singapūras satīns, Zeļģis, Ozols, Rolands Če un Pirmais kurss. Summer Sound 2023 notiks nākamā gada 4. un 5. augustā, informēja rīkotāji.

Ziemeļkoreja izšāvusi divas ballistiskās raķetes

Ziemeļkoreja ceturtdien palaidusi divas ballistiskās raķetes, pēdējā laika raķešu izmēģinājumus pamatojot kā nepieciešamus pretpasākumus ASV un Dienvidkorejas kopīgām militārajām mācībām.

Dzintars: Valdības veidošanas sarunās strupceļš nav iestājies

Valdību veidošana pēc vēlēšanām nekad nav bijusi viegla un ātra, attiecīgi arī pašlaik sabiedrībai nav jāuztraucas, ka šajās sarunās būtu iestājies strupceļš, šādu vērtējumu valdības veidošanas sarunām LTV Rīta panorāmā sniedza Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars.

Vācijas valdība piešķir piecus miljonus eiro Rīgas Vāgnera nama atjaunošanai

Jau 2020. gada izskaņā tika ziņots, ka Vācijas Bundestāgs apstiprinājis 5,2 miljonu piešķiršanu Vāgnera nama atjaunošanai. Pagājušā gada augustā tika parakstīts līgums starp Vācijas vēstniecību un Rīgas Riharda Vāgnera biedrību par pirmo 200 000 eiro finansējumu. Šie līdzekļi tika izmantoti projekta skiču stadijas sagatavošanai. Tagad projekts ir būtiski attīstījies, un 6. oktobrī plkst. 15.00 Vāgnera zālē tiks parakstīts līgums par atlikušā apstiprinātā finansējuma piešķiršanu piecu miljonu apmērā.

Latvijas komanda aptur "vācu mašīnu" © DIENA

Teicami 2024. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru iesākusi Latvijas telpu futbola izlase, kas Zemgales olimpiskajā centrā ar 5:1 sakāva Vācijas valstsvienību. Melnkalnes trenera Vasko Vujoviča vadītā komanda turnīru turpinās sestdien izbraukumā pret grupas favorīti Slovākiju, bet kvalifikācijas sacensības noslēgsies vēl ar divām spēlēm pavasarī.

Valainis: Koalīcijas veidošanas sarunās pašlaik notiek tikai cīņa par varu

Sarunās par jaunās valdošās koalīcijas izveidi pašlaik notiek tikai cīņa par varu, amatiem un personīgu ambīciju apmierināšanu, šādu viedokli Latvijas Radio pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāts Viktors Valainis. ZZS pašlaik uz koalīcijas veidošanas sarunām nav aicināta, attiecīgi varētu joprojām palikt opozīcijā.

Kalendārs

Oktobris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6