Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +28 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 28. maijs
Vilhelms, Vilis

11. oktobris, 2022

Noskaidrots autovadītājs – lāča vajātājs

Dabas aizsardzības pārvaldei, pateicoties sabiedrības atsaucībai un sniegtajām ziņām, ir izdevies noskaidrot vainīgo autovadītāju, kurš ilgstoši trenkāja brūno lāci, vienlaikus savas izdarības filmējot. Pēc saņemtās informācijas pārvalde sadarbībā ar Valsts policiju ir fiksējusi pierādījumus veiktajam pārkāpumam, un ir uzsākta administratīvā lietvedība soda piemērošanai par aizsargājamas sugas īpatņa apzinātu traucēšanu.

Brasas cietumā tiks izrādīta Ivara Zviedra dokumentālā filma Uz neredzīti, Brasa!

Sestdien, 15. oktobrī, režisora Ivara Zviedra dokumentālā filma Uz neredzīti, Brasa! tiks demonstrēta savā pirmsākuma vietā – Brasas cietumā. Pēc seansa – sarunas ar radošās grupas pārstāvjiem par un ap filmu un dzīvi, bet stundu pirms seansa sākuma – iespēja plašāk ielūkoties cietuma teritorijā.

Paziņoti festivāla Patriarha rudens laureāti un teātra antibalvas Zelta muša ieguvēji

Sestdien, 8. oktobrī, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra mājā Zirgu pasts noslēdzās trīspadsmitais skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls Patriarha rudens. Skatuves mākslā laurus plūca režisora Mārtiņa Kalitas iestudējums Noslēpumainās variācijas, savukārt audiovizuālajā mākslā – režisores Rūtas Znotiņas komēdija Sāc visu no jauna, informēja balvas rīkotāji.

Oktobra sākums Latvijā bijis grādu siltāks par normu

Oktobra pirmo desmit diennakšu vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +9,8 grādi jeb 0,9 grādi virs normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

No degsmes līdz hobijam. Saruna ar diskvalificēto BMX treneri Ivo Lakuču © DIENA

Viens no Latvijas BMX riteņbraukšanas panākumu kaldinātājiem treneris Ivo Lakučs (43) pēdējos gados biežāk manāms futbolistu sabiedrībā un kopā ar Valmieras klubu cīnās par Latvijas čempiona titulu. "Par futbolu gan nerunāsim," Ivo jau uzrunāšanas brīdī strikti nosaka. Jaunajā sporta veidā pašam vēl daudz jāmācoties, lai par to jau šobrīd plaši diskutētu publiski. Gana "interesanti" viņam veicas arī pamata sporta veidā, kur titulētajam trenerim nupat piespriesta pusgada diskvalifikācija par godīgas spēles principu pārkāpšanu. Ivo gan par to pārlieku nepārdzīvo, jo pats labi apzinās, ko un kāpēc vakarā pirms Valmierā notikušā Eiropas kausa posma ar audzēkni Kristenu Krīgeru darīja slēgtajā trasē - savus principus viņš pārkāpis nav un pāri kādam nodarījis arīdzan ne. Savulaik, slepus mērot un kopējot Nīderlandē esošo Londonas olimpiskās trases līdzinieci, par līdzīgu pārkāpumu tika dzimtenē saukts par varoni, jo galu galā tas palīdzēja Latvijai izcīnīt vēl vienu olimpisko zelta godalgu. Lai gan Ivo balsī jaušams nogurums par pašmāju BMX saimē valdošajiem ķīviņiem, viņš joprojām ir gatavs rakt dziļi, lai sekmētu savu audzēkņu labākos rezultātus.

Nākamgad budžeta deficīts plānots 3,3% apmērā no IKP

Nākamgad budžeta deficīts plānots 3,3% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet valsts parāds - 43% no IKP, paredz iesniegšanā Eiropas Komisijai sagatavotais un otrdien Ministru kabineta apstiprinātais Latvijas vispārējās valdības budžeta plāna projekts, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrija (FM).

Meklē risinājumus autobusu pasažieru pārvadājumu problēmai © DIENA

Pēdējo gadu tendences rāda, ka komersantiem aizvien sarežģītāk ir piesaistīt profesionālus, atbilstošas kvalifikācijas autobusu šoferus, kā dēļ sevišķi pēdējā gada laikā saasinājusies autobusu pārvadātāju uzņēmumu konkurence par darbiniekiem.

Latvijas autoceļu uzturētājs gatavojas ziemas sezonai

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) veic sagatavošanās darbus pārejai uz ziemas sezonu - tiek testēta un kalibrēta ziemas uzturēšanas dienesta tehnika, kā arī noliktavās tiek piegādāti nepieciešamie pretslīdes kaisāmie materiāli: sāls un sāls-smilts maisījums. Autoceļu uzturēšanā ziemas sezona sākas 16. oktobrī.

Dialogs par naudu. Atklāta Latvijas Bankas simtgades izstāde Vērtību zīmes ar kolekcijas monētām © DIENA

Monētas stāsta, atklāj un pārsteidz – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. un 5. stāva izstāžu zālēs ir aplūkojama Latvijas Bankas simtgades izstāde Vērtību zīmes, kas aicina novērtēt naudu ne vien kā racionālās saimnieciskās pasaules neatņemamu sastāvdaļu, bet arī kā paliekošu kultūrvēsturisku simbolu, latviešu tautas vēstures un garīgo vērtību iemiesojumu.

Čeku loterijā īpašas naudas balvas par attaisnojuma dokumentiem no apģērbu, apavu un dažādu lietotu preču iegādes

Čeku loterijā katru ceturksni tiek izraudzītas nozares, ar kuru attaisnojuma dokumentiem var piedalīties īpašā “nozaru izlozē” un katru mēnesi laimēt trīs naudas balvas 500 eiro vērtībā. Šī gada noslēdzošajā ceturksnī kā īpašās izvēlētas vairākas nozares, kas saistītas ar apģērbu, apavu un tekstilizstrādājumu tirdzniecību dažādās tirdzniecības vietās.

Levits: Perspektīvā mūsu bruņotie spēki ir jāpalielina

Perspektīvā Latvijas bruņotie spēki ir jāpalielina, līdz ar to pareizs ir valdošo politiķu sāktais kurss, apņemoties palielināt aizsardzībai atvēlamo finansējumu un ieviest Valsts aizsardzības dienestu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Kalendārs

Oktobris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6