Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +28 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 28. maijs
Vilhelms, Vilis

23. oktobris, 2022

Iesnu nelāgais pavadonis © DIENA

Vienkāršotā valodā runājot, par rinosinusītu tiek saukts deguna blakusdobumu iekaisums. Iesnas visbiežāk ir vīrusa infekcijas izraisīta slimība kas ietekmē degunā un tā blakusdobumos esošo gļotādu, bet deguna blakusdobumu iekaisums jau ir iesnu komplikācija.

Noslēdzas devītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls; galveno balvu saņem filma Dievzeme

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), kas šogad norisinās no 13. līdz 23. oktobrim klātienē Rīgā un tiešsaistē visā Latvijas teritorijā, apbalvošanas ceremonijā ir paziņojis savus laureātus! Šogad par starptautiskās žūrijas novērtējumu un festivāla godalgām darbi sacentās sešos konkursos, tostarp arī par nomināciju Eiropas Kino Akadēmijas balvai Eiropas īsfilma 2023, Eiropas Bērnu filmu asociācijas (ECFA) balvu, kas garantē nomināciju ECFA gada labākās Eiropas bērnu filmas titulam, kā arī LTV bērnu žūrijas balvu.

Viestura Kairiša filma Janvāris uzvar Romas Starptautiskajā kinofestivālā

Režisora Viestura Kairiša filma Janvāris uzvarējusi 17. Romas Starptautiskajā filmu festivālā, liecina informācija festivāla mājaslapā. Filma atzīta par labāko Progresīvā kino kategorijā. Kairišs festivālā atzīts par labāko režisoru, savukārt filmas galvenās lomas atveidotājs Kārlis Arnolds Avots izcīnījis labākā aktiera darba balvu.

Mūzikas jaunumi, reizināmi ar desmit. Festivālā Arēna vairāk nekā desmit pirmatskaņojumu © DIENA

Atklājot mūsdienu mūzikas krāšņo daudzveidību, jaunās mūzikas festivāls Arēna jau kopš 2002. gada drosmīgi turpina aicināt saklausīt nākotni. Trijos vakaros no 23. oktobra līdz 8. novembrim Rīgas Reformātu baznīcā izskanēs sešas vērienīgas programmas, piedāvājot vairāk nekā desmit pirmatskaņojumu. Festivāla saturā šoreiz īpaši izcelta Baltijas komponistu loma Eiropas mūzikas ainavā.

Kanēļcukura laiks © DIENA

Jā, tas iestājas apmēram oktobrī un rit līdz pavasarim! Kanēļcukura laikā biežāk gribas ieritināties zem siltas segas, apēst kaut ko garšīgu un lieki nesatraukties. Tāpēc šoruden jau otrais kanēļa uznāciens, bet bez sāļajām versijām – šoreiz tikai divas saldas, garšīgas receptes!

Moldovas nepamanītie protesti un riski © DIENA

Moldovā nu jau vairāk nekā mēnesi turpinās plaši protesti, kuru dalībnieki prasa Valsts prezidentes atkāpšanos un parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Amatpersonas protestu organizēšanā saskata Krievijas pirkstu, taču nevar noliegt, ka problēmu valstij netrūkst visdažādākajās jomās.

Tālais lidojums © DIENA

Atslābt netaisos – saka izcilā latviešu vijolniece Baiba Skride, kura jau 25 gadus dzīvo Vācijā un ir visā pasaulē pieprasīta māksliniece, un tikko ar savu kvartetu viesojās arī dzimtenē.

Kalendārs

Oktobris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6