Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +16 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

12. oktobris, 2022

Par Vidzemes Augstskolas rektori kļūst Agnese Dāvidsone

Trešdien, 12. oktobrī, Vidzemes Augstskolā (ViA) norisinājās rektora vēlēšanas, kurās par rektori ievēlēja PhD Agnesi Dāvidsoni. Par A. Dāvidsoni nobalsoja 26 no 38 Satversmes sapulces dalībniekiem.

Baltic Jazz Trio uzstāsies Kenedija centrā Vašingtonā

Baltic Jazz Trio ir trīs izcilu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas džeza mākslinieku – Toivo Unta, Māra Briežkalna un Daiņusa Pulauska – kopprojekts. Viņi uzstāsies 15. oktobrī Džona Kenedija skatuves mākslas centrā Vašingtonā, ASV, kā arī 14. oktobrī Amerikas valstu organizācijas zālē, atzīmējot ASV un Baltijas valstu diplomātisko attiecību 100 gadu jubileju.

Ventspils bigbends koncertēs kopā ar modernā džeza grupu Lupa

Piektdien, 21.oktobrī, plkst. 19.00 modernā džeza grupa Lupa un Ventspils bigbends aicina mūzikas baudītājus apmeklēt koncertzāli Latvija, kur būs dzirdami skaņdarbi no grupas albumiem Koki/Sketches of Trees (2021) un Sequences and Consequences (2019).

Krievija vervē karavīrus cietumos

Krievijā, kur karotāji algotņu formējumam "Vagner" jau vairākus mēnešus tikuši vervēti ieslodzījuma vietās, tagad regulārajai armijai karavīrus cietumos sākusi vervēt arī Aizsardzības ministrija.

FOTO: VID muitas amatpersonas novērš medikamentu kontrabandu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kontroli uz Latvijas – Krievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli ievest ievērojamu daudzumu dažādu medikamentu. Gandrīz divdesmit veidu zāles blisteros, tūbiņās un pudelītēs bija paslēptas starp kravas transportlīdzekļa vadītāja personīgajām mantām.

Ēku pārvaldnieks: par apkuri visvairāk maksā hruščovkās un pirmskara laika ēkās dzīvojošie

Saskaņā ar ēku pārvaldīšanas uzņēmuma Selectum Home apkopoto informāciju par pagājušās apkures sezonas siltumenerģijas izmaksām dzīvojamam fondam Rīgā, vienas no energoneefektīvākajām ir 316. un 318. sērijas, kā arī pirmskara periodā celtās daudzdzīvokļu ēkas. Salīdzinot ar jaunajiem projektiem, kas celti laika posmā no 2009. līdz 2022. gadam, iedzīvotāji par apkuri minētajās padomju laika un pirmskara ēkās maksājuši vidēji trīs reizes vairāk.

Foto: Sporta 2 kvartālā atklāta lielo jautājumu izstāde Perpendikulārā karote

Sporta 2 kvartālā atklāta Ziedoņa muzeja un scenogrāfa Andra Kaļiņina lielo jautājumu izstāde Perpendikulārā karote, kas veltīta Imanta Ziedoņa, Vitālija Korotiča un Gunāra Janaiša grāmatai (1972) ar tādu pašu nosaukumu, kurā dokumentēts ceļojums uz tā laika Tadžikistānu, apbrīnojot tās bagātīgo kultūru un viesmīlīgos cilvēkus. Izstāde apmeklētājiem bez maksas būs pieejama jebkurā diennakts stundā.

Inflācija pieņemas spēkā © DIENA

Iepriekš izvirzītās hipotēzes par tālāku inflācijas pieaugumu rudenī ir apstiprinājušās, un patlaban tā sasniegusi augstāko punktu kopš pagājušā gadsimta 90. gadiem.

Tabakas nozare vērsusies Saeimas prezidijā ar lūgumu atlikt smēķēšanas produktu un ierīču likuma grozījumu izskatīšanu

Tradicionālo un bezdūmu tabakas izstrādājumu apvienība un Bezdūmu nozares asociācija vērsusies Saeimas prezidijā un Saeimas frakcijās ar lūgumu atlikt Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma grozījumu izskatīšanu otrajā lasījumā, aģentūru LETA informēja asociācijas izpilddirektore Marita Jansone.

Stūriška sezonu noslēdz pasaules junioru BMX ranga pirmajā vietā

Izcils panākums 17 gadus jaunajai Latvijas izlases un Silvas ziķeri/ Smiltenes BJSS kluba sportistei Veronikai Monikai Stūriškai, kura aktuālajā UCI pasaules rangā junioru meiteņu grupā ieņem pirmo vietu. Dāmu elitē Vineta Pētersone atrodas 21. vietā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Dzīves modelis - dambrete © DIENA

Viņš bija ģēnijs un varēja kļūt par visu laiku izcilāko. 17. oktobrī savu 80. dzimšanas dienu atzīmētu trīskārtējais pasaules čempions dambretē Andris Andreiko, kura dzīve pārtrūka karjeras pilnbriedā. Tas notika tik mistiski un krimināli, ka sportista ilggadējais treneris Pēteris Freidenfelds arī tagad, 46 gadus vēlāk, nav gatavs atklāti runāt par nāves apstākļiem.

Krievija veic iedzīvotāju slepenu aptauju par Krimas iespējamo zaudēšanu

Krievijas režīms pēc Kerčas tilta saspridzināšanas zaudējis ilūzijas par mieru un stabilitāti okupētajā Krimā un jau veic slepenu aptauju par to, kā pilsoņi izturēsies pret pussalas zaudēšanu un vai ir gatavi to aizstāvēt, vēsta Ukrainas tīmekļa vietne "Nacionālās pretošanās centrs" ("Sprotyv"), ko izveidojusi Ukrainas Aizsardzības ministrija.

Sēdi mājās un saņem pensiju © DIENA

Ir pagājuši jau 13 gadi, kopš Evelīna Briška ir zaudējusi acu gaismu. Viņa labprāt izietu biežāk ārpus savas mājas sienām, kā arī vēlētos veidot nelielu uzņēmējdarbību, taču tam veto uzliek asistenta ierobežotā pieejamība

VEF Kutūras pilī uzstāsies ģitārists Tomijs Emanuels

Pirmdien, 17.oktobrī, VEF Kutūras pilī uzstāsies viens no visu laiku izcilākajiem akustiskās ģitārspēles virtuoziem - Tomijs Emanuels c.g.p. (sertificēts ģitārists), informēja koncerta rīkotāji.

Ulubele aicina uz Atvērto durvju dienu sestdien, 15. oktobrī

Šajā nedēļas nogalē, sestdienā, 15. oktobrī, lielākajā dzīvnieku patversmē Latvijā Ulubelē, notiks Atvērto durvju diena. Ulubele aicina apkārtējo novadu iedzīvotājus un visus interesentus iepazīties ar Ulubeli no pulksten 12:00 līdz 14:00.

Rīgā notiek starptautiska konference par izaicinājumiem beramkravu sektorā

Šonedēļ, 11.-12. oktobrī, Rīgas brīvostas pārvaldē norisinās starptautiska konference Bulk Terminals Riga 2022. Ikgadējo konferenci organizē Beramkravu termināļu operatoru asociācija (Association of Bulk Terminal Operators (ABTO)), kas Rīgā norisināsies sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi. Kā uzsver konferences organizatori – šī ir pirmā iespēja kopš 2019. gada visiem, kas saistīti ar beramkravu transportēšanu, glabāšanu, pārkraušanu un apstrādi, atkal satikties klātienē un apspriest nozarei svarīgus jautājumus.

Kalendārs

Oktobris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6